Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Kendine Güvenen Kadınların 4 Özelliği

Kendine Güvenen Kadınların 4 Özelliği

Yazar: Ankara Psikolog

Kendine güvenen kadınlar, küçük şeyleri dert etmez, hayatın asıl gayesini gözden kaçırmaz. Peki güçlü ve kendine güvenen kadınların özellikleri nelerdir?

1.Yalnızlıktan keyif alırlar.

yalnızlık

Kendine güvenen kadınlar, sevgilileri olsun olmasın, yalnızlıktan keyif alırlar. Çünkü diğer insanlara ihtiyaç duymadan ne isterlerse yapabilirler. Başkalarından onay beklemiyor olmak onlar için huzur vericidir.

2.Güçlü yanlarına odaklanırlar.

oldukları gibidirler

Kendine güvenen bir kadın, zayıf noktalarının farkındadır. Elindeki tüm imkânları bu zayıflıklarını güçlendirmeye harcar. Diğer yandan, kendine olan güveni güçlü yanlarının farkında olmasından gelir. Bu sayede hayattan istediğini alabilir.

3.Oldukları gibi olmaktan mutludurlar.

kendi gibi

Kendinden emin bir kadın kimseyi taklit etme ihtiyacı hissetmez. Etkilemesi gereken tek kişi kendisidir. Kendisini sever ve tüm yanlarıyla kendini kabul eder. Değiştirmesi gereken bir şey olduğunda da onu değiştirmekten çekinmez.

4.Hiçbir şeyi kişisel algılamazlar.

kişisel algılamazlar

Kadınların karşısına küçük görme, aşağılama gibi hoş olmayan durumlar çıkabilir. Kendinden emin bir kadın, bunların hiçbirini kişisel algılamaz. Başkalarının ne dediği ya da ne yaptığı onu ilgilendirmez. O sadece kendi yoluna bakar.

Kaynak: http://higherperspectives.com/highly-confident-women/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !