Buradasın Ankara Psikolog » Psikolojik Testler » Kendinizi Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz? Kişilik Testi

Kendinizi Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz? Kişilik Testi

Yazar: Ankara Psikolog

Aşağıdaki soruları kendinize uygun olacak bir şekilde samimi olarak işaretleyiniz.

  1. Eğer gerekiyorsa kapıcıyı ya da güvenlik görevlisi atlatmayı deneyebilirim.  2. Hiçbir zaman sıraya kaynamaya çalışmam.  3. Bir filme fark edilmeden girebileceksem, yaparım.  4. Bazen beni kızdıran kişilerden intikam almaya çalışırım.  5. Eğer garson yediğim ya da içtiğim birşeyden para almamışsa birşey söylemem.  6. Başka birisinin benim hatalarımı üstlenmesine izin veremem.  7. Eğer bir konuda fazla birşey bilmiyorsam bunu kabul ederim.  8. Her durumda dürüst olmaya çalışırım.  9. Kesinlikle önyargılı değilim  10. Evde de restrabtta olduğu kadar özenle yemek yerim.Bu test tanı amacı taşımamaktadır, sadece kişinin kendisi hakkında genel bir fikir edinmesini amaçlar.Bilimsel bir geçerliliği mevcut değildir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

3 Yorumlar

Kerim 07 Mayıs 2012 - 11:32

Büyük bir ihtimalle başkalarının onayını çok fazla önemseyen bir kişsiniz.Kendinizi ifade etmekte biraz utangaç olduğunuz söylenebilir.Bu sonucu alanlar bazen kendini aşağı görebilirler.

Bu sonuç çıktı bana, bir şey yaptığımda kimsenin onayını beklemem asla. Doğru buluyorsam onu yaparım sadece. Kendimi ifade etmekten utanırdım, belki bu halende devam etmektedir. Ama ben buna kendimi övmeyi sevmiyorum diye niteliyorum. Çünkü kendini öven insanları hiç sevmem, ki bende öyle olmak istemiyorum.

Cevapla
İsimsiz 12 Aralık 2016 - 11:10

Evet aynen.

Cevapla
Nida_s 11 Şubat 2017 - 14:41

Siz uzlaşmaya yanaşmayan sosyal bir isyankar sayılabilirsiniz.Başkalarından farklı ve bağımsız olmaya çalışıyor olmanız kendinizi biraz fazla önemsemenizden kaynaklanıyor.Bir grup tarafından dışlansanız bile bunu çok fazla umursamazsınız.
-,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,- -,-
Dışlayan kaybeder Hellah Hellah
Uzlaşmak zorunda mıyım Hellah hellah
Ben mi önemsiyorum pöfff

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !