Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Küçük Kızın Bebek Kardeşinin Hayatını Nasıl Kurtardığının İnanılmaz Hikâyesi

Küçük Kızın Bebek Kardeşinin Hayatını Nasıl Kurtardığının İnanılmaz Hikâyesi

Yazar: Ankara Psikolog

Tessie 6 yaşında ama oldukça olgun sevimli bir kız. Bir defasında babası ve annesinin küçük kardeşi hakkındaki bir konuşmasını duyuyor. Kardeşinin çok hasta olduğunu ve ailesinin tedavisini karşılayacak kadar parası olmadığını öğreniyor. Babasının gözü yaşlı annesine “Ted’i artık sadece bir mucize kurtarabilir.” dediğini işitiyor.

Tessie odasına koşuyor ve parasını biriktirdiği reçel kavanozunu alıyor. Tüm birikimini yere döküyor ve ne kadar parası olduğunu öğrenmek için hepsini sayıyor. Sonra hepsini kavanoza koyuyor ve doğruca bir eczaneye koşuyor.

Eczanede sessizce eczacının kendisini fark etmesini bekliyor fakat adam başka birisiyle konuştuğundan küçük kızı fark etmiyor. Tessie adamın dikkatini çekmek için önce ayaklarını yere vuruyor ardından çok sesli bir şekilde öksürüyor ama bir türlü adam ona bakmıyor. Sonunda bozuk parasını cam kavanoza vuruyor ve adam ona bakıyor.

Adam sinirli bir şekilde “Ne istiyorsun?” diye soruyor. “Şu an işim var yıllardır görmediğim kardeşimle konuşuyorum.”

Tessie de aynı ses tonuyla “Tamam, ben de benim kardeşim hakkında konuşmak istiyorum. O çok ama çok hasta, o yüzden ben bir mucize satın almak istiyorum” diyor.

“Ne dedin?”

“Adı Ted ve kafasunda büyüyen çok kötü bir şey var. Babam onu sadece bir mucizenin kurtarabileceğini söyledi. Bir mucize ne kadar?”

“Küçük kız, biz mucize satmıyoruz. Üzgünüm sana yardım edemeyeceğim.”

Tessie: “Bakın, benim param var ve bunu karşılayabilirim. Bana paramın yettiği kadar verin sadece.”

Bu sırada ezcacının iyi giyimli kardeşi Tessie’nin önünde eğiliyor ve soruyor:

“Ne tür bir mucizeye ihtiyacı var kardeşinin?”

Tessie ağlayarak “Bilmiyorum, sadece annem çok hasta olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söyledi. Babamın da parası yokmuş o yüzden kendi paramı getirdim.” diyor.

“Ne kadar paran var?”

“1 dolar 11 cent. Tüm param bu, ama buna yetmiyorsa bile yettiği kadarını verin.”

Adam küçük kızın elini tutuyor ve ona nerede yaşadığını göstermesini istiyor. “Küçük kardeşini ve aileni görmek istiyorum. Bir bakalım ne tür bir mucizeye ihtiyaçları varmış.”

O iyi giyimli adamın, nörocerrahi alanında uzman çok ünlü bir doktor olan Carlton Armstrong olduğu öğreniliyor. En sonunda Ted için gerekli olan ameliyat ücretsiz bir şekilde karşılanıyor ve küçük Ted sağlığına kavuşuyor. Ailesi ise bu büyük tesadüf için kendilerini çok şanslı hissediyorlar.

Tessie’nin annesi: “Doktor bizim için bir mucize. Ameliyatın ne kadar pahalı olduğunu bile bilmiyorum.”

Tessie annesinin bu sözlerini duyuyor ve gülümsüyor. Çünkü o, bu mucizenin sadece 1 dolar ve 11 sent tuttuğunu biliyor.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !