Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Makyajsız da Güzelim Diyen 17 Özgüvenli Kadın

Makyajsız da Güzelim Diyen 17 Özgüvenli Kadın

Yazar: Ankara Psikolog

Makyaj birçok kadının günlük rutin haline getirdiği bir şey. Bazı kadınlar makyaj yapmadan yapamayacağını düşünürken, bizim bahsedeceğimiz 17 kadın tam aksi şekilde düşünüyor.

Lydia Lee

1

Bence makyaj bir gereklilik olamaz, kadınlar istedikleri için makyaj yapmalılar. Bir kadın ve 4 diğer kadınla beraber yaşayan bir üniversite öğrencisi olarak makyaj yapma konusunda baskı hissediyorum ama bence herkes doğal haliyle ve kusurlarıyla kendilerini kabullenmeyi öğrenmeli.

Aisha Lomax

2

Aynaya baktığımda gördüğümü seviyorum ama bunu sesli söylemek yıllarımı aldı. Bence makyaj zaten orada olan bir şeyi arttırmak için bir araç.

Kayla McGarrel

3

Annem hiç makyaj yapmazdı, bana da yapmamam gerektiğini söylerdi ve makyaj yapmama izin vermezdi. Ben de hiçbir zaman bu alışkanlığı geliştirmedim. Makyaj yapmayı seviyor ya da nefret ediyor değilim, sadece annemin görüşüne gerçekten değer veriyorum.

Marcy Hodel

4

Bana göre doğal güzelliği takdir etmek en güzeli.

Ali Baldassare

5

Açıkçası makyaj yapmayı seviyorum ama çok fazla makyaja sığınıyormuşuz gibi geliyor. Toplumun kadınlara dair oluşturduğu standartların doğal güzelliği kucaklamamıza engel olduğunu düşünüyorum.

Kinsey Osborn

6

Neden makyaj yapmıyorum? Çünkü  ilk olarak cildimin özgürce nefes alması gerekiyor. İkinci olarak da makyajsızken rahat ve kendimden emin hissediyorum.

Amanda Beattie

7

Makyaj yapmayı seviyorum ve genellikle gözlerimi ortaya çıkaran makyajlar yapıyorum ama çok yorucu bir şey. Yapması değil temizlemesi yorucu…

Kendall Baldwin

8

Makyajı hem seviyor hem nefret ediyorum. Kadınların yüzlerine sanat eseri gibi davranmak güzel bir fikir ama onların yüzüne bir maske giydirmeye çalışmak kesinlikle çok yıkıcı.

Amanda Moeza

9

Makyajdan nefret ediyorum çünkü yüzümü bir başkasının yüzüyle kapatıyormuşum gibi geliyor.

Dutchesslu

10

Makyajı seviyorum ama güçlü ve gururlu hissetmek için makyaja ihtiyacım yok.

Leah Rice

11

Makyaj hakkında sevdiğim ve sevmediğim birçok şey var. Ama makyajsız yüzümün tüm kusurlarını ve kırışıklarını seviyorum.

Jana

12

Yüzümün çıplak hali çok özgürleştirici. Kusurlarımı kabul etmek benim için çok önemli çünkü beni eşsiz kılan onlar.

Cara Brindisi

13

Cuma ve cumartesi akşamları makyaj yapmayı seviyorum ama pazartesi sabahları vakit ayırmak istediğim son şey makyaj.

Tina

14

Bir kadın olarak kusurlarımı makyajla kapatma ayrıcalığına sahip olmayı seviyorum… Bir kadın olarak kusurlarımı kapatmamın beklenmesinden nefret ediyorum.

Leah V.

15

Toplumun kadınların gerçek güzelliklerinden korkmalarına neden olması gerçekten büyük bir utanç. Kadınlar olarak ayağa kalkmalı ve güzelliğimizi geri almalıyız.

Precious Lopez

16

Makyaj eğlenceli ve yaratıcı ama doğal güzellikten daha iyi bir şey olamaz.

Megan

17

Toplum kadınların makyajı kusurlarını örtmeleri için kullanmalarını söylüyor. “Ünlülerin Makyajsız Halleri” gibi haberlerle sanki makyaj yapmamak kötü bir şeymiş gibi gösteriliyor.

 

Kaynak: http://thoughtcatalog.com/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !