Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Mutlu Çiftlerin Yaptığı Farklı 14 Şey

Mutlu Çiftlerin Yaptığı Farklı 14 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Hiçbir ilişki birbirine benzemez hepsi farklıdır. Eğer siz de ilişkinize biraz renk katmak, eğlenceli hale getirmek isterseniz mutlu çiftlerin farklı yaptığı bu 14 şeyi deneyebilirsiniz.

1.Mutlu çiftler birbirlerinin günlerini önemserler.

Kişinin kendi hayatına kapılıp giderek partnerini ihmal ettiği zamanlar olabilir. Ancak partnerinize ne kadar zor bir gün geçirdiğinizi, çevrenizdekilerin nasıl kötü ve gıcık insanlar olduğunu anlatmaya başlamadan önce ona sarılın ve “Günün nasıl geçti?” diye bir sorun.

2.Mutlu çiftler birbirlerine güvenir ve kıskançlıktan uzak dururlar.

Günümüzün çoğunu geçirdiğimiz mekanlar okullar veya iş yerleri kişileri cinsiyetlerine göre ayırmamaktadır. Durum böyleyken bir kişinin karşı cinsiyetten arkadaşları olmamasını nasıl bekleyebiliriz? Unutmayın ki siz partnerinize güvenmediğinizde o kişiyi size sadık kalmaya teşvik eden en önemli nokta ortadan kalkıyor. Hem unutmayın “Suçluluğu kanıtlanana kadar herkes masumdur.”

3.Mutlu çiftler yeni ortaklıklar bulurlar.

Ilişkinin başlangıcındaki o ilk kıvılcım harikadır evet ama ne kadar kalıcı olacağı belirsizdir. Bu sebeple ilişkinizi canlı tutmak için benzer hobiler bulabilirsiniz. Eğer çok fazla ortak noktamız yok diyorsanız ikiniz içinde çekici yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yenilik her ilişkiye canlılık getirir bu nedenle bazen rutinin dışına çıkmak gerekir.

4.Mutlu çiftler fedakarlık yaparlar.

Hayatta her istediğimizi elde edemeyiz. Bu durumla ilişkilerimizde de karşı karşıya kalırız. Eğer ki fedakarlıkların sorun yaratmamasını istiyorsanız karşılıklı olduklarından emin olmalısınız. Şöyle ki erkek arkadaşınız çok da istekli olmadığı halde sizinle romantik bir film izlemeyi Kabul ediyorsa siz de karşılığında onun istediği bilgisayar oyununu oynamayı deneyebilirsiniz.

5.Birbirlerini dinlerler.

Partnerinizi “gerçekten” dinliyor musunuz yoksa sadece konuşma sırasının size gelmesini mi bekliyorsunuz? Partnerinizle konuşurken önce konuşmasını bitirmesini bekleyin ve ardından onun söylediklerini anladığınınız belirtecek şekilde yeniden ifade edin. Bu durum onu dinlediğinizi gösterecektir.

6.Yüzleşmeyle başa çıkabilirler.

Kavga etmek hiç eğlenceli değildir ancak kaçınılmaz olanı ertelemenin de bir anlamı yoktur. Eğer hatalıysanız olabilecek en hızlı şekilde hasar tespiti yapıp hatanızı Kabul etmeli ve kendinizi açıklamalısınız.

7.Birbirlerinin gelişimlerini desteklerler.

Bu dünyadaki belki de en acı şeylerden birisi sevdiğiniz insanın sizin hayallerinizle, düşüncelerinizle hiç ilgilenmemesidir. Eğer partnerinizin heyecan verici bir iş imkanı varsa onu destekleyin, eğer partnerinizin üzerine çalıştığı bir konu varsa onun yanında olun. Partnerinizin başarılarına kendinizin başarısıymış gibi sevinin.

8.Kin tutmazlar.

Birer insan olarak hepimiz hata yapabiliriz. Kötü geçen bir günün ardından karşımızdakine aslında istemediğimiz şeyler söyleyebiliriz ama mutlu çiftler böyle durumlarda birbirlerine kin tutmayanlardır.

9.Sevgilerini ifade ederler.

“Seni seviyorum.” Her gün söylenmesi gereken güçlü bir ifadedir ve partnerinizle ne kadar uzun süredir birlikte olursanız olun bu cümle onun gülümsemesini sağlayacaktır.

10.Birbirlerine iltifat ederler.

Sevgilinize en son ne zaman çok güzel/yakışıklı göründüğünü söylediniz? Bu küçük ayrıntı olmadan bir insanın kendini çekici hissetmemesi o kadar kolaydır ki. Mutlu bir ilişki için bu küçük ayrıntıyı akıldan çıkarmamak lazım.

11.Flört ederler.

Flört etmek yalnızca liseli aşıklara ya da ilişkilerinin başında olan insanlara özgü bir davranış değildir, aksine düzenli bir hale gelmelidir. Kişilerin birliktelik süreleri uzadıkça veya evlenip çocuk sahibi olduklarında flört etmeyi unutuyor olabilirler ancak partnerinize bugün ne kadar seksi göründüğünü söylediğiniz bir mesaj göndermek aslında çok kolaydır.

12.Sadece kendilerine özgü şakaları vardır.

İlişkinizde sadece partneriniz ve sizin anlayacağınız şeyler olmalıdır. Bu başka insanların hiç gülmediği bir şaka, ilişkinizin başlangıcındaki bir utanç anı olabilir. Anahtar nokta sizin ikinize özgü ikinize ait olması.

13.Birbirlerine zaman ayırırlar.

Ne kadar meşgul olursanız olun ilişkinizin önceliğiniz olduğunu untmayın. Nasıl bir bitki su olmadan kök salamaz, büyüyemezse ilişkiniz de beraber zaman geçirmeden büyümeyecektir.

14.Tek başlarına zaman geçirmeye özen gösterirler.

Her ne kadar bir önceki maddeyle çelişir gibi dursa da “bireysel” olabilmek ilişkilerde önemlidir. Mutlu olmak için asla partnerinize “bağımlı” olmamalısınız. Kendi kendinize kalmak aslında çok hoşlandığınız şeyleri keşfetmenizi sağlayabilir. Her anınızı partnerinizle geçirmek aslında partnerinizden bıkmanıza bile sebep olabilir. Bu sebple ilişkide makul miktardaki bağımsızlık ilişkinin daha da güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak: http://www.lifehack.org/articles/communication/15-things-happy-couples-differently.html

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !