Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Nostaljik Romantikler İçin Yazılabilecek Mektup Önerileri

Nostaljik Romantikler İçin Yazılabilecek Mektup Önerileri

Yazar: Ankara Psikolog

Mektuplaşmak günümüzde yok olmuş bir alışkanlık. Belki çok az insan hala mektup yazıyor ve gönderiyor. Halbuki mektup yazmak, mektup almak insanı en mutlu eden şeylerden bir tanesi. Hele de günümüzde bu kadar azalmışken mektup almak insanı oldukça mutlu eder.

Siz ve sevgiliniz de bu tarz nostaljik hareketleri sevenlerdenseniz işte sevgilinize yazabileceğiniz aşk mektubu önerileri:

  1. “Sensiz hayatım…” mektubu

Aşk mektuplarının okuyan kişiyi özel hissettirmesi, hayatında olduğu kişiye ne ifade ettiğini göstermesi en ideal olanıdır. Mektubunuzun sevgilinize olan bağlılığınızı anlatması gerekir, onu korkutması değil. O yanınızdayken ne kadar mutlu olduğunuzu o yokken onu ne kadar özlediğinizi anlatmalısınız. Onsuz hayatınızın nasıl olacağını tanımlayabilirsiniz.

  1. Gelecek temalı mektup

Aşk mektupları geleceğinizin hayalini kurmanın eğlenceli bir yoludur. Sevgilinize gelecek planlarınızı tüm detayıyla mektubunuzda anlatabilirsiniz. İster sevgili olun ister evli olun fark etmez, ortak hayallerinizi okumak sevdiğiniz kişiyi mutlu edecektir.

  1. “Hatırlar mısın, bir keresinde…” mektubu

Bazen anılarınızı hatırlamanın en güzel yolu bir mektup yazmaktır. Eğer başınızdan geçen ve ikinizi de keyiflendiren bir anınız varsa bunu onun için yazabilir ve onu keyiflendireceğinizden emin olabilirsiniz.

  1. “Seni seviyorum çünkü…” mektubu

Herkes duygularını açıkça konuşamaz, sevgisini sözcüklere dökemez ama bu konuda mektuplar inanılmaz kullanışlı olabilir. Kalemi alıp sevdiğiniz kişiye olan aşkınızı, onu sevme nedenlerinizi yazmaya başladıkça devamı gelir. Yazdıkça yazarsınız. Böyle bir mektup almak hem çok duygusal olur hem de insanı mutlu eder.

  1. “Seni ilk gördüğümde…” mektubu

Herkesin bir tanışma hikayesi vardır ve bu hikayeler iki taraf için de biraz farklı olabilir. Tanışmanızı kendi gözünüzden yazmak sevgilinizin daha önce bilmediklerini öğrenmesine yardımcı olur ve hatta onu şaşırtabilir. Belki tanışma hikayenizi birçok insana anlattınız hem beraber hem de ayrı ayrı ama bunu okumak bambaşka bir deneyim olacaktır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !