Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Partnerinizin Psikopat Olduğunun 6 İşareti

Partnerinizin Psikopat Olduğunun 6 İşareti

Yazar: Ankara Psikolog

Partneriniz/sevgiliniz/eşiniz psikopat olabilir mi? Bu yazıyı okuyunca bu konuda fikir sahibi olacaksınız.

psikopat sevgili

Sınırlarınızı hiçe sayarlar.

Sosyopatinin bilinene belirtilerinden birisi başkalarının sınırlarını, kişisel alanını ve hislerini yok saymaktır. Onlara sınırların neler olduğunu açıklamaya çalışırsınız fakat bunu çoğu zaman dinlemeden sizde istedikleri etkiyi bırakmaya çalışırlar.

Çok agresif olabilirler.

Diğerlerinin düşüncelerine hislerine duyarsızlık beraberinde öfkeyi ve şiddeti de getirebilir. Olayları nedenleri ve diğerlerinin mazeretleriyle ilgilenmediklerinden hayatlarındaki kişilere ve size öfkeli yaklaşabilirler.

Sizi kullanırlar.

Her sosyopat etrafındaki insanları kullanacak, onları yönetecek diye bir şey yok fakat bu durum da zaman zaman görülebilir. Kendi davranışlarının diğerlerinin hayatına nasıl bir etki yaratacağını önemsemediklerinden ve herhangi bir suçluluk hissetmediklerinden size diledikleri gibi yaklaşırlar ve kendi amaçları için kullanabilirler.

Sevilmediğinizi hissedersiniz.

Çoğu sosyopat diğer insanlardan farklı olarak aşk, sevgi gibi duyguları çevresindekilere göstermez. Bu yüzden partneriniz tarafından sevilmediğinizi düşünmeniz çok normaldir.

Yalan söylerler.

Sosyopatlar yalan söylediklerinde veya birine zarar verdiklerinde kendilerini kötü hissetmezler. Bu yüzden sorunlarının çoğunu yalan söyleyerek çözebileceklerine inanırlar, yalan söylemekte hiçbir sakınca görmezler.

Sizi sevdiğiniz insanlardan uzak tutarlar.

Sizi yönetmeye ve kullanmaya eğilimi olan bir sosyopat sizi sevdiğiniz insanlardan uzak tutar ve onlarla görüşmenize izin vermez. Onunla beraberken dilediğiniz yere gidemeyeceğiniz durumları sıklıkla yaşarsınız.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !