Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Ruh Eşinizi Bulmak İçin 5 İpucu

Ruh Eşinizi Bulmak İçin 5 İpucu

Yazar: Ankara Psikolog

Yanlış insanlara âşık olmaktan bıktınız mı? Ya da asla hayalinizdeki kişiyi bulamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bazı şeyleri yanlış yapıyor ya da ruh eşinizi yanlış yerde arıyor olabilir misiniz? İşte size ruh eşinizi nasıl bulmanız için 5 ipucu.

1.Doğru kişi olmadığını bildiğiniz insanlarla çıkmayın.

Bazen biriyle çıkmadan önce bile sezgilerimiz onun doğru insan olup olmayacağını söyler. İçinizden gelen bu hislere kulak vermezseniz ilişkinizin çok uzun ömürlü olmayacağını bilmelisiniz. İçgüdülerinizi dinlemeyi öğrenin ve sizin için doğru kişi olmayan biriyle zamanınızı boşa harcamayın.

2.Duygusal olarak hazır olmayan biriyle çıkmayın.

Belki ilişkiye başlamak için size çok uygun ve çok çekici birini buldunuz. Ama eğer o kişi duygusal olarak ilişkiye başlayacak durumda değilse işler planladığınız gibi gitmeyecektir. Eğer size düzelecekleri konusunda hiçbir işaret vermiyorsa bilmelisiniz ki aradığınız aşkın kaynağı o kişide değil. Gitmesine izin verin ve gerçek bir ilişkiye hazır başkalarını bulun.

3.Kendinizi tanıyın.

Eğer kim olduğunuzu gerçekten bilmezseniz aradığınız kişiyi de tanımlamanız zor olacaktır. Nasıl bir insan olduğunuzu ve ne tür bir ilişki aradığınızı iyice düşünün. Bir ilişkiden beklentilerinizi ve aradığınız insanda olması gerektiğini düşündüğünüz özellikleri sonra sıralayabilirsiniz. Kendinizi iyice tanıdıktan sonra ruh eşinizi bulmanız ve onu seçmeniz daha kolay olacaktır.

4.Özel bir ilişkinin peşinde olun.

Etrafınızda sizle konuşacak veya sizi eğlendirecek birçok insan olabilir. Ama ruh eşi dediğiniz kişi bunlardan çok daha fazlasın size vermelidir. Gündelik ilişkilerinizden farklı olarak ruh eşinizle kuracağınız ilişki çok derin bir bağlılığı içerir. “O” sizi herhangi birinden çok daha iyi anlayabilen birisi olmalıdır. Ona her şeyi rahatlıkla anlatabilmeli ve gözünüz kapalı bir şekilde güvenebilmelisiniz. Ruh eşiniz sizi her yönünüzle, olduğunuz gibi kabul eden kişidir.

5.Çekiciliğin sizi kandırmasına izin vermeyin.

Evet, çekicilik önemlidir ama ruh eşinizi ararken cinsel dürtülerinizden daha çok kalbinizi dinlemelisiniz. Birlikte olduğunuz zamanlarda size hissettirdiklerine odaklanın, ne kadar ateşli veya çekici olduklarına değil. Görünüş zamanla gelip geçicidir ama ruh eşinizle aranızdaki özel ilişki zaman geçse de aynı kalacaktır.

Sizce ruh eşinizi bulmak için hangi ipuçlarına bakmalısınız?

 

Kaynak: http://reluv.co/5-tips-to-find-your-soulmate/5/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !