Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Saplantılı ve Takıntılı Aşklar ve Aşıklar

Saplantılı ve Takıntılı Aşklar ve Aşıklar

Yazar: Ankara Psikolog

Saplantılı ve takıntılı aşk ne demektir? Saplantılı ve takıntılı aşk nasıl anlaşılır? Aşkıyla başa çıkamayıp mutsuz olanlar ne yapmalı?

Takıntılı Aşk Nedir?

Takıntılı Aşk Nedir?

Aşk insanın içini kıpır kıpır eden bir duygu olsa da, bu bir takıntıya dönüştüğünde kaygılar, korkular, endişelerle insanın hayatını zindana dönüştürür.

Aşkın tarifi yaşayan kişiye göre değişir. Ama hepsinin ortak bir yanı vardır. Hayat bir anda güzelleşir, değişir, başkalaşır. Aşkla birlikte aşık olanda değişimler olur. Ancak aşk her zaman mutlu yaşanmaz. Bazı aşklarda mutluluk, hoşa giden heyecanlardan çok korku, kaygı, endişe, mutsuzluk hakimdir. Kişiyi ürküten, korkutan davranışlar hakimdir tabloya. Aşık ne yapabileceğini çevresine ve kendine sık sık sorar. Bu noktada aşkın uyumsuz olanı ile karşılaşırız.

Aşk İnsanda Nasıl Etki Eder?

Aşık olan kişinin içi kıpır kıpırdır. Birden bire bir enerji yoğunluğu hisseder. Aşık olduğu kişiyi düşündüğünde yüzünde bir gülümseme mevcuttur. Duygular ön planda olduğu için kolaylıkla duygusal tepkiler verir.

Aşk ve Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

Sevdiği kişiyle ilgili konulara aşırı yoğunlaşırken, hayatın diğer alanlarında dikkat zayıflamıştır. Sevdiği kişi nelere ilgi duyuyordur, ne yapıyordur, onu nasıl mutlu eder bu gibi sorular zihnini sürekli meşgul eder. Sürekli çevresiyle onun hakkında konuşmak ister. Paylaşabildiği kişilerle birlikte olduğunda da konuyu mutlaka açar.

Bunun yanında önceden tepki gösterdiği davranışlara reaksiyon göstermez olur. Sorunlar gözüne görünmez. Maç seyretmeyi sevmiyorsa aşık olduğu kişi seviyor diye seyredebilir. Ya da korku filmi sevmese de aşık olduğu kişiyle seyretmek mutluluk verir kişiye.

İş ve arkadaşlarına harcadığı zamanı sevdiğine ayırır. “Bir ilişkim olduğunda çevremdeki arkadaşlarımı ihmal etmeyeceğim” dese de tüm zamanını sevdiğiyle geçirmek ister ve zamanını ona ayırır. Sert ve katı bilinen kişiler aşık olduğu kişilerin yanında tamamen farklı bir kişi olur. Anlayışlı, yumuşak ve sevgi doludur. Sevdiğinden bahsederken kullandığı yumuşak kelimeler çevresindekileri şaşırtır.

Saplantılı ve Takıntılı Aşk Nedir?

Takıntılı aşkta kişi aşık olduğu kişiyle ilgili düşüncelerle meşguldür. Ancak bu aşkta kişi mutluluk yerine kaygı yaşar. Karşısındakine güven duyma, ayrılık ile ilgili kaygılar sürekli zihnini meşgul eder. Bu kaygılarından kurtulmak için de kendini rahatlatacak eylemlerde bulunur. Örneğin aşık olduğu kişinin başkası ile birlikte olabileceği kaygısı ile sürekli onu arar, nerede olduğunu kontrol eder. Bu kontroller bir süre kendisini rahatlatsa da bir süre sonra tekrar başlar.
Diğer bir örnek de kendisinin gerçekten sevilip sevilmediğini anlamak için “bana aşık mısın” diye sorar. Ondan istediklerini yapıp yapmadığını kontrol eder. Ancak bunlar bir süre kişinin kendini iyi hissetmesine neden olur. Düşündükleri bir süre sonra mantıklı gelmese de kendisini rahatsız eden düşünceler zihnini meşgul etmeye devam eder.

Aşk ve Takıntı Arasındaki Benzerlikler

Takıntı kişinin zihnine istenmeyen şekilde geliveren, tekrarlayan, kişiye sıkıntı veren ve kişiyi rahatsız etse de zihinden uzaklaştırılamayan düşüncelerdir. Bu düşünceler o kadar yoğun ve sıkıntı verici şekilde gelir ki kişiye, günlük yaşamını etkiler. Kovmak, ortadan kalkması için çabalamak çözüm getirmez. Bu düşünceleri ve buna bağlı sıkıntı duygusunu ortadan kaldırmak için, kişi buna bağlı davranışları yaparak rahatlamaya çalışır.

Aşkta da sürekli sevilen kişi düşünülür. Ancak bu kişiyi düşünmek kişiyi mutsuz etmez, tam aksine aşık olan kişi sevdiği kişiyi düşünmekten mutlu olur. Zihnini bu düşüncelerden uzak tutmaz. Tam aksi bu düşüncelere kendini kaptırır. Takıntılı aşklar ise kişinin tüm enerjisini alır. Takıntısı olan kişi için yaşamı takıntılar yönlendirir. Aşık olan kişi için de yaşam sevdiği kişi üzerine kuruludur. İkisi de hayatın merkezinde yer alır. Herkesten, her şeyden önce gelirler.

Hangi Kişilik Tipleri Takıntılı ve Saplantılı Aşka Eğilimlidir?

Saplantılı Aşk

Saplantılı Aşk

Özellikle bağımlı kişilik özelliği, borderline ve obsesif kişilik bozukluğunda takıntılı aşklara sıklıkla rastlıyoruz. Bağımlı kişilik bozukluğu olan kişiler onaysız yaşayamazlar. Özellikle bu onay aşık olandan gelecekse. Yalnız kalmaktan da çok korkarlar. Bu nedenle de aşık oldukları kişilerle aralarında mesafe olduğunda hemen bu mesafeyi ortadan kaldırmaya çalışırlar. Bunun için onu ararlar. Birlikte zaman geçirmek için planlar yaparlar. Karşısındaki kişiyi bu şekilde boğarlar. Bunun farkına bile varamayabilirler. Ayrılık bu kişiler için dayanılmazdır. Ayrılmamak için elinden geleni yapar. Bunun kendisine ve karşısındaki kişiye zarar verebileceğini de düşünmez.

Obsesif kişilik bozukluğunda ise kişi mükemmeli arar. Bulduğunda da ilişki için her şeyi yapar. Belirsizlik durumlarından aşırı rahatsızlık duyar. Aşık olduğu kişinin yanlışlıkla telefonu kapalı olsa bunun nedeni anlayana kadar araştırır. Her yerden onu arar. Bazen o kadar abartır yanındaki kişilerle bile bahanelerle konuşmaya kadar durum varabilir. Bu da karşısındakini bunaltır. Bu kişilerin partnerleri bir süre sonra bir davranışta bulunurken tedirgin olmaya başlar.

Kendilerini sürekli da gibi hissederler. Her davranışın denetlendiği düşüncesi kişiyi rahatsız etmeye başlar.

Sağlıklı Aşk Nasıl Olmalı?

İlişkide karşılıklı güvenin olması oldukça önemlidir. Diğer önemli bir unsur da saygıdır. Saygının olmadığı bir ilişki her iki tarafın da birbirini yıpratmasına neden olur. Partnerler birbirlerinin istek, ihtiyaç ve duygularına karşı duyarlı olmalıdır. Ayrıca çiftlerin kendilerine özel zamanlar oluşturmaları da ilişkinin sürekliliği açısından önemlidir. Karşındaki kişiyi olduğu gibi kabul etmek de ilişkinin kalitesini arttırır.

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuzun 6 İşareti

 

Takıntılı ve Saplantılı Aşk Hayatı Cehenneme Çevirir

Takıntılı aşklarla ilgili bizzat karşılaştığımız bir örneği kısaca şöyle anlatabiliriz:

28 yaşında ailesinin 3 çocuğundan biridir Ayşe. Birbirine bağlı bir aile yapıları vardır. Ta ki Mehmet ile karşılaşana kadar. Mehmet 33 yaşındadır. Ayşe ile 6 ay bir flört dönemi yaşarlar. Bu 6 ay oldukça güzel geçmiştir. Ayşe’nin ailesi öğrenince her şey değişir. Ayşe’ye Mehmet’in evli olduğunu hemen Mehmet’ten ayrılmasını söylerler. Ayşe bunu öğrenir öğrenmez Mehmet’le paylaşır. Ancak Mehmet bekar olduğunu söyleyerek inkar eder. Hatta Ayşe’ye nüfus cüzdanını gösterir. Ayşe bunun üzerine ilişkisine devam eder. Ailenin baskısı artınca Mehmet’le kaçar. Önce bir evde birlikte kalmaya başlarlar. Ailesi karakola başvurunca Mehmet’le Ayşe aranır ve bulunur. Ayşe o zaman Mehmet’in evli olduğunu öğrenir. Karakola Mehmet’in eşi de gelmiştir. Ama bu da Ayşe ile Mehmet’i durdurmaz. İkinci kez kaçarlar. Bu kez Mehmet Ayşe’yi evden çıkarmaz. Gün aşırı kavgalar, dayak, küfürler ve eziyetler Ayşe’yi yorar. Ailesinin yanına döner. Ancak bu ayrılığa sadece 1 ay dayanır. Bir ay sonra tekrar Mehmet’e döner. Mehmet bu sefer ona eşinden ayrılmayacağını bu duruma katlanırsa birlikte olacağını söyler. Ayşe onu o kadar çok seviyordur ki bu duruma 3 ay daha dayanır. Ancak 3 ay sonra “Beni bu durumdan kurtarın” diyerek, kliniğimize başvurur.

Takıntılı ve Saplantılı Aşk Nasıl Anlaşılır?

 • Sürekli zihniniz aynı kişiyle meşgul oluyorsa,
 • En ufak bir kaygınızda karşınızdakini arıyor ve söyledikleri sizi rahatlatıyor, ancak endişelerinizi azaltmıyorsa,
 • Her an onunla konuşmak istiyor, yaptığınız işlere kendinizi veremiyorsanız,
 • Aranızdaki mesafeye katlanamıyorsanız,
 • İlişkinizdeki en ufak bir sorun yüreğinizi ağzınıza getiriyorsa,
 • İlişkinizle ilgili sürekli endişeleriniz varsa. Bitti mi, bitecek mi, kızdı mı, ne oldu vs sorular zihninizi meşgul ediyorsa,
 • İnsanlarla bir arada olduğunuzda düşünceleriniz hep o kişiyle meşgulse. Ortamda olduğunuzu hissedemiyorsanız,
 • İlişkinizde güven duymakla ilgili sıkıntılarınız yoğunsa,
 • İlişkiyi devam ettirmek için neler yapacağınızla ilgili sürekli kurgulamalar yapıyorsanız, takıntılı aşıksınız.

Aşkınız Mutluluk Yerine Mutsuzluk Veriyorsa Ne Yapabilirsiniz?

AŞKIYLA BAŞA ÇIKAMAYIP MUTSUZ OLANLAR NE YAPMALI?

 • Öncelikle problemlerin varlığını kabul etmeli. Sorun olmadığı düşünülürse çözüm arayışında da bulunulamaz.
 • Yaşamını zorlaştıran davranışlarının farkına varmalı.
 • Aşık olduğu kişiyi rahatsız eden davranışlarını görebilmeli. Bu davranışların o kişiyle ilişkisini nasıl etkilediğini anlamalı.
 • Duygularının farkına varmalı. Aşık olduğu kişiyle ilişkisinde mutlu mu yoksa hayatını zorlaştıran duygular daha yoğun bir şekilde mi yaşanıyor?
 • Problemleri sadece karşı tarafa yüklememeli. Problemlerde kişi kendi payını da görebilmeli.
 • Bazı kişiler de tam aksi ilişkide tüm sorumluluğu üstlenirler. Bu durumda da karşı tarafın sorumluluk alabilmesi için sorunları sadece kendisininmiş gibi davranmamalı.
 • Olayları kendi istediği şekilde görmek yerine gerçekçi bakabilmeli. Yaşamını besleyecek ilişkiler, faaliyetler, uğraşlar edinmeli.

Kaynak: Psikohayat Dergisi- Uzm. Psk. Zehra Erol

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

50 Yorumlar

Emine salman 24 Haziran 2015 - 01:26

Merhaba. Yaklaşık 1 senedir bir ilişkim var ve son 3 aydır nişanlıyım. Aşırı kıskanç sinirli bir karektere sahip. Gün içinde evde olup olmadığına yanımda birilerinin olmadığına sözlerime bir türlü inandıramıyorım. Mesala geçen bir konuşmasında elimde telefon olduğunu, ve benden bağımsız yolda geçen elinde telefon olan bi adamın acaba benimle mi konuştuğunu düşündüğünü söyledi. Bu tarz düşünceleri beni korkutmaya başladı. Kafasında olur olmaz şeyler kuruyor. Sürekli onu aldatacakmışım gibi davranışlarda bulunuyor. Herhangi bir hastalık başlangıcımıdır bu yoksa zamanla geçermi

Cevapla
Ceren demir 24 Haziran 2015 - 01:29

Cevap lütfen

Cevapla
Deniz Yalmaz 07 Ağustos 2015 - 08:26

Merhaba. Bu aşırı kıskançlık durumu kesinlikle düzelmeyecektir. Uzman yardımı alması kaçınılmazdır. Flört döneminde ki en büyük hata aslında budur. ‘ Evlenince düzelir ” Aksine düzelmez daha da kötüye gidecek bir durumdur

Cevapla
emre aslan 31 Ağustos 2015 - 19:31

meehaba. ben 23 yaşındayım yukarda sıraladığınız belirtilerin bi kaçı bende var ve şuan ayrıldık ama ben onu gerçekyen sevdiğime inaniyorum.bu durumda ne yapmam yada nasıl davranmam gerek?

Cevapla
pelin kar 03 Ocak 2016 - 21:59

Yukardaki takıntılı durumu bizzat yaşıyorum en küçük tartışmada bile midem de kalbimde bir ağrı hissediyorum ve uyuyamiyorum ruyalarimda onu görüyorum gun icinde hep onu düşünüyorum ve ayrılmayı kesinlikle istemiyorum fakat bu takıntı durumunu aşmak ve kendime guvenmek istiyorum çünkü partnerim takıntılı halimi kullanip bana aci cektiriyor. Beni sevdigini soyluyor ama kalbimi kirmaktan da çekinmiyor. Ne yapmaliyim

Cevapla
Alesta 12 Şubat 2016 - 16:50

Merhaba,
ben 17 yaşındayım ve 2,5 yıllık bir sevgilim var ve aşırı kıskanç sürekli gözü üzerimde diyebilirum ayrıça çokça ayrıldığımız zamanlar oldu ama sürekli saçma sapan bahanelerle gelerek barışmayi sağladı, ayrildigimiz süre zarfinda intihar girisiminde bulundu.Ve bugün bana ondan asla gidemeyecegimi, gitmeme asla izin vermeyeceğini hatta olurda evlenirsem baska biriyle beni kacirabilecegini bile çokça söyledi.Sevgilimi seviyorum lâkin bu hareketleri beni korkutuyor henuz sanal bir ilişki icerisindeyiz, hiç birbirimizi görmedik.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, goruslerinizi bekliyorum.

Cevapla
berrak su 06 Mayıs 2016 - 11:32

Pelin kar,
Bende senin yaşadıklarının tıpkısnın aynısını yaşıyorum artık bu durumu buradan araştırmaya başladım düşün yani okadar öyle mutsuzum ki öyle bir yerdeyim ki ne yapmalıyım bende bilmiyorum ufacık bir kavgada hemen ölümü düşünüyorum.

Cevapla
aslı 27 Mayıs 2016 - 11:05

pelin kar ve berrak su
bende sizin yaşadıklarınızın aynısını yaşıyorum artık bu durum öyle bir dereceye geldi ki hiçbir işime konsantre olamıyorum kpss ye de çalışamadım ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz lütfen..

Cevapla
Humeyra 27 Haziran 2016 - 07:12

Yukaridaki tum bilgileri okudum.
Sizlerinde yazdiklarinizi okudum
Benim soyle bir yorumum olacak
Tabiki uzman vs degilim ama Madem ki karsilik li sevgi var.Bu sevgiden de her iki taraf sorumlu.
Saglik li dusunen saglikli dusunmeyene
Gerek doktora yonlendirme
Gerek anlamaya calisma konusunda elinden geldigince yardim etmeli .Uzerine inatla gitmemeli ..Ona anladigini hissettirmeli …En kisa zamanda profsyenel destek almali yada aldirmali… Yoksa coook kalpler kirilabilir.

Cevapla
tolgahan 01 Ağustos 2016 - 15:28

Korkuyorum ayrılmak istiyorum ama ayrılamıyorum ayrılsamda hep bi yolunu bulup barışıyoruz güvenemiyorum hep kendi sorunlarını kendi yaşıyo paylaşmıyo hep dik başlı ne yapabilirim bana yol gösterebilirmisiniz acaba

Cevapla
svg 25 Ağustos 2016 - 13:31

sevgilimle birlikteyken bu hatalarim vardi. surekli kaybetme korkusu, bitecek.. diye dusnmekten cok kotu oldum.. ve bitti. beni birakti. ama ben hala cok seviyorum. kendmi ona nasil anlatacagim yada boyle ne yapacagim hic bilmiyorum. 🙁 🙁 🙁 🙁

Cevapla
naz 25 Ağustos 2016 - 15:20

Merhaba.3 buçuk yıldır devam eden bir ilişkim vardı.Bu süre içinde birkaç defa ayrıldım ve sonunda hep onun isteği üzerine barışmak zorunda kaldım.Aşırı kıskanç,olmayan şeyleri kafasında kurgulayıp beni rahatsız ediyor.En son ayrıldığımda yine kabullenemedi yaklaşık 3 aydır ayrıyız ve mesaj atmadığı tek bir gün yok.Bu insan beni nasıl bırakacak ? Bu durumda ne yapmam gerek ? Yadımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler.

Cevapla
Sefika 15 Ekim 2016 - 14:06

Merhaba benim yaklasık 2 aylik bir iliskim var. Biraz ozgurlugune duskun kendi bildigini okuyan biri. Cok yakin kiz arkadasi var kiskanc olmama ragmen samimi gorusmeye devam ediyor. Yukaridaki durumu ben de yasiyorum. Ne soylese ne yapsa kafama takiyorum. Beynimin icinde surekli sorular donuyor. Mantikli aciklamalar yapiyo inaniyorum ama bi sure sonra ayni konuya geri donuyorum. Onu da bunaltiyorum kendim de surekli sıkıntı icinde oluyorum ruhum daraliyo. Dusunmemeyi nasil basarabilirim? Ne yapmam gerekir bir oneride bulunursaniz cok sevinirim.

Cevapla
gülistan 04 Kasım 2016 - 19:58

benşmde 3 aylık bi lişkim vardı bana aşırı şekilde düşkündü bende artık bu hallerinden korktuğum için ayrıldım daha yeni 1 hafta oldu herkes beni suçluyor beni seviyor ben seviyor muyum bilmiyorum aramızdaki saygı ortadan kalktı ama kendimi kötü hissediyorum ama aşık mıyım onu da bilmiyorum kimse beni anlamıyor ne yapmalıyım sizce bana akıl verin lütfen

Cevapla
Sevda 06 Kasım 2016 - 22:35

Merhaba, aslinda ben kendim icin degilde kardesim icin sormak istiyorum. Henuz lise 3 ogrencisi yaklasik bir yildir bir cocukla birlikte annem ayrilmasini istediginde kardesim o cocukla birlikte oldugunu soyledi hemde ogretmenlerine daha sonra yalan oldugunu ogrendik. Kardesimi o cocuktan ayirmaya calistik. Kardesim surekli yalan soylemeye basladi annem.evde yokken cocugu eve almaya arkadasa gidiyorum.diyip cocukla bulusmaya basladi ve intihr etmeye kalkti
Bu.durum bu sekilde sure geliyo aylardir unutamadigini ve cok sevdigini soyluyor. En son gebelik testi alip test yapmis ve bilerek cift cizgi cizmis testin.ustune cocugu kendine baglamak icin cunku cocuk kardesimden ayrilmak istiyor. Durum bu hadde kadar geldi. Annem perisan ben ne yapacagimi nasil yaklasacagimi bilmiyorum psikologdan randevu aldim sali gunu icin ama farkli desteklerede ihtiyacm var kardesimi kaybetmek.istemiyorum

Cevapla
Ümit 15 Kasım 2016 - 16:15

Merhaba hocam öncelikle benim durumum biraz komik gelebilir ama benim için çok ciddi iki buçuk senelik bi kız arkadaşım var ve çok seviyorum ama son 1 yıldır hep kel kalıcam korkusu başladı onunla ayrıldığımda geçiyor bu korku ama barıştığımda tekrar başlıyor hayatım zindana döndü ne yapmalıyım bilmiyorum

Cevapla
Sevda 30 Kasım 2016 - 22:39

19 yaşındayım 3 yıllık ilişkim var . Kendisi 33 yaşında cok kıskanç bende öyleyim güvenmiyor bana her dakika nerdesin kim var yolda yururken o yanındaki kim diye sacma sapan sorular soruyor. Ve daha önce evlenmiş o yüzden ailem vermiyor. Benim düşündüğüm de acaba ailem vermediği için mi bu kadar seviyorum yoksa gercekten mi seviyorum sağlıklı karar veremiyorum artik

Cevapla
Gamze ergün 01 Aralık 2016 - 22:42

Merhaba ben gamze 19 yasindayim 21 yaşında 3 yıllık bi sevgilim var. Biz tanıştıktan 3 ay sonra sevgilim universiteyi kazandı ve eski sevgilisiyle aynı şehirde ama farklı ilçelerde okuyorlar beni 3 buçuk yıldır çıktığı eski sevgilisiyle aldattı ben öğrendim cok yalvardı ve ben affettim. Her kavgamızda bunu başına kakiyodum. Sürekli kavga etmeye başladık eski sevgilisi yüzünden ama artık bana ihanet etmiyordu cok eminim ama üniversitenin 2. Senesinde hiç bir yere göndermiyodum sürekli görüntülü konusuyodum cok kıskanç olmaya başladım sürekli kavga ediyorduk sevgilim universiteyi bitirdi ve ben kazandım sevgilimin kazandığı sehiri sonra o üniversitedeyken nasıl davrandıysam aynısını yaptı bana. Ben artık çok kıskanmıyodum onu ama sevgilim cok kıskanç bende onu aldaticam diye cok korkuyodu yurttan okula okuldan yurda yapiyodun ben sevgilinden habersiz lise den erkek arkadaşımla (gerçekten arkadaşım sevgilim degil) buluştuk gezdik tozduk ama yanlış anlasilacak hicbisey yok ortada sonra sevgilim bunu öğrendi kıyamet lise arkadaşımla konuştu kavga etti hele benle nasıl kavga etti beni aldattın dedi ben onu aldatmadim sevgilim değil o benim sadece arkadaşım ben onun beni aldattigi mevzusunu açtım o benim arkadasmla gezme mevzuat açtı iki düşman gibi kavga ediyoruz o bana küfür ediyo ben ona küfür ediyorum. Bu olaydan sonra hiç bir yere gondermiyo beni zaten önceden de gitmiyodum arkadaşlarımdan nefret ediyo onların beni ayarttigini zannediyo ama yok öyle bisey evden okula okuldan eve gidiyorum arkadaşlarım bizim eve geliyo ben onlara gidemiyorum. Dışarıya hiç mi hiç cikamiyorum. Arkadaşlarım bizim eve geldi zaman kavga ediyoruz. Markete ekmek almaya gidiyorum kavga ediyoruz. Okula gidiyorum kavga ediyoruz. Evde labovoya giriyorum kavga ediyoruz. Ailemle telefonda konuşuyorum kavga ediyoruz. Sürekli ağır küfürler ediyoruz. Lütfen bana yardımcı olun allah ricası için deliricem artık lutfen

Cevapla
Nur güven 10 Aralık 2016 - 12:48

Merhaba benim durumum çok farklı. Bana saplantılı bir aşık var bu belirttiğiniz maddelerin hepsi onda var ne yapmam gerekli bilmiyorum. Benden ayrılmıyor zorla birlikteyim, ayrılamiyoruz çünkü surekli tehdit ediyor beni başkası ile olursan öldürurum gibi başkası ile olamazsn resimlerimiz var diyor. Napcam bilmiyorum zor durumdayım.

Cevapla
Nizam 15 Aralık 2016 - 00:42

Aşk,gece ve gündüz gibidir. Bir bütünün iki parçası insanlar hayatlarında temel olanı görmezden gelip maddesel değerleri ilişki olarak tanımlıyorlar. El seçimlerinde kişinin işi,parası çevresi daha önemli oluyor. Evlilik sonrası travmalar,aldatma ve boşanma bu noktaya ilk adımda seçimlerin yapılışına bir bakalım. Çocuk fakir ama ahlaklı,koruyucu,saygılı ama maddesel beklentileri karşılamıyordu. O yüzden kategori dışında kaldı.Hmm peki bir mide düşünün ne kadar isterseniz isteyin bşr doyum noktanız var fazlasını alamaz insan yani öze bakmalı dengeye aykırı yapılan her seçim sizleri mutsuz edecek neden psikoloji bilimine bu kadar çok ihtiyaç duyuyor insan çünkü dengeye aykırı seçimlerin bıraktığı düşüncelerden kurtulmak için dogru kapı.

Cevapla
Ezgi 10 Ocak 2017 - 14:50

Merhaba,

Ben 19 yaşındayım erkek arkadaşım 27 yaşında. Yaklaşık 1 buçuk yıldır birlikteyiz. Sevgilimin ailesiyle tanıştığımdan beri aramızdaki samimiyet ciddi boyutlar kazanmaya başladı bunun ile birlikte sevgilimde değişti. Yukarıda yazılı olan bütün davranışları sergiliyor. Telefonumu yanıma almayıp 1 bucuk saat boyunca kar topu oynadığım için benimle 1 saat telefonda konuşup kavga sonucu anlaşamayıp daha sonra yakın kız arkadaşımı arayıp onunla 45 dk boyunca konuştu fakat kız arkadaşımla konuştuğu tek şey bana olan sevgisi. Problem üzerine arayıp bana olan sevgisini anlatmaktan başka bişey yapmamış. Çözüm üretici değil. Ve sürekli en ufak birşey de kaygılanmalar, neredeyse her gün buluşmalar, özellikle dışarıdayken bile sürekli onunla ilgilenmemi istemeler, ayrılmayalım nolur yalvarmalar, aşkından ağlamalar, ayrılırsak şehri terk ederim demeler, yanımdayken bile özlemeler, pireyi deve yapmalar ve birsürü şeyler. Kendi hayatında benden başka önemli hiç kimse yok ve aynı şekilde benimde öyle yapmamı istiyor fakat benim ondan önce hayatım vardı ve o sonradan geldi üstelik hayatım devam ediyor ama bunu ona anlatmak çok güç. Bazen düşünüyorum takıntı mı ? aşk mı? Bu konu için kesin takıntı diyemiyorum. Ve kesin saf sevgi ve aşık ta diyemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olmanızı istiyorum. Teşekkürler.

Cevapla
Canan 21 Ocak 2017 - 23:15

Merhaba
Ben 30 yasindayim bundan 11 sene once bir sevgilim oldu ve annem istemiyodu ama genclik iste dinlemedim bu adamla sevgili oldum 5 yil ciktiktan sonra cocugu terkettim 6 senedirde yapmadigi pislik kalmadi birlikte cekildigimiz fotolari sahte hesaplar acip facete paylasti arkadaslarimi eklemeye calisiyodu kendi facemde hersey gizliydi amabir sekilde ulasiyodu hakaret ettim hastasin dedim olmadi duzgunce bu yaptiginin hos olmadigini anlatmaya calistim olmadi bazen arada instagram hesabi acip foto koyup iletisim kurmaya calisiyo isyan ediyorum yeter artik diyorum gorusmek istemiyorum konusmak istemiyorum diyorum gorusmek mi senin gibi bi sahtekarla bende istemiyorum insan diilsin diyo 2 dk sonra surdayim gelsene yaziyo şikayet edicem artik ozel hayatima mudahaleye giriyo diyorum asil ben sikayetciyim diyo sahtekar yalanci akrabalarindan biri dava ac demis neymis ona verdigim tahribattanmis haddini cok asiyor isyerine gelmek isterim diyo ben istemiyorum diyorum gelirsen sikayet ederim diyorum kacarim insanlarin icinde sahtekar yalanci die bagiririm diyor hastasin psikolaga git diyo asil sen hastasin dedim bu insanla nasil basa cikabilirim yardim lütfen

Cevapla
mehmet 18 Şubat 2017 - 14:39

Merhaba,
ben 24 yaşındayım kız arkadaşım 23 yaşında yaklaşık 4 aylık bir birlikteliğimiz var herşey çok güzel ve eğlenceli geçiyordu gereken değeri veriyorum oda bana beni sevdiğini hissettiriyor birbirimizi çok seviyoruz fakat kız arkadaşım daha önceki ilişkilerinden hep hüsrana uğrayıp aldatılğı için aynı şeyler olur düşüncesi ile ileride üzülmektense şimdi üzülmek daha iyi deyip ilişkiyi yoktan sebepten bitirmeye çalıştı kendisine bu sorunu birlikte aşacağımıza inandırmaya çalıştım kendimi ona ispatlamak için ne yapabilceklerimi söyledim geçmişi unutup sadece geleceğe bakalım dedim ama psikolojik olarak kendi kafasında yer yaptığı için bu düşünce kendisi çok korkuyor. kendisine bu problemini aşacaz diyorum denerim diyor zaman lazım biraz diyor bu konu hakk benimle bişeyler paylaşabilir misiniz ?

Cevapla
kübra 07 Mart 2017 - 22:35

Bir zamanlar takıntılı bir hale gelmiştim ayrıldığım kişi için ama ben bunu onun hayatıma ilk giren kişi olduğunu ve son kişi olması için elimden geleni yaptım ama nedenini belli etmeden bana işi olduğunu soyleyip ne mesaj atmadı aramadı yüzüne desemde hatasını, beni tatmin eden cevaplar verip beni suçlu çıkarttı sonunda bitirdim tabi ama ben hala özlem duyuyorum bazen sosyal hesaplarını kontrol ediyorum elimde olmadan aklıma geliyo ama huzursuz değilim çok mutluyum elbet unutucam diyerek duygularımı kontrol ediyorum bilinçli davranarak karşımdaki kişilerle vakit geçirip hayatımın en zvkli anlarını yaşıyorum o olmadan bu zamana kadar yaşadıysam şimdide aynı şeklide devam edebilirim diyin harbi işe yarıycak deneyin :)))

 

Cevapla
gokay coskun 06 Nisan 2017 - 05:35

Yasamak onemli deil insan mezara gircek dunya yalan diye olmeye gerek yok ama insan sevdigini birakmaz demek bile olmuyo bazen

Cevapla
Frank Ashley 17 Nisan 2017 - 17:10

Sara ile yedi yıldır ilişkide bulunduktan sonra o benimle ayrıldı, geri getirmek için elinden gelen her şeyi yaptım, ama hepsi boşuna, onu sevdiğim için o kadar çok geri istiyordum, her şeye yalvardım. , Söz verdim ama reddetti. Sorunumu arkadaşıma açıkladım ve geri getirmemde yardımcı olabilecek bir aşk doktoruyla iletişim kurmamı önerdi; ancak fikri çok düşünmüştüm, denemekten başka seçeneğim yoktu, aşk doktoruna gönderdim ve Bana üç gün önce her şeyin yoluna gireceği konusunda bir sorun olmadığını söyledi, sevgilim sara üç gün sonra onun sözleri geçti ve şaşırtıcı bir şekilde ikinci gününde döndü, 4 civarında oldu. Sevgilim sara beni aradı, çok şaşırdım, çağrıyı cevapladım ve tek söylediği, olan her şey için çok üzüldüğünü, beni geri getirmek istediğini, beni çok sevdiğini söyledi. Geri döndüğünden çok mutluydum, nasıl tekrar mutlu bir beraber yaşamaya başladık. O zamandan beri, tanıdıklarımın bir ilişki problemi olduğuna dair söz vermiştim, bu kişiye kendi problemimle bana yardım eden ve herkesten farklı olan tek gerçek aşk doktoruna atıfta bulunarak ona yardım edeceğim. Orada. Herkes bu aşk doktorunun, e-postasının (dr.gokosspiritualcaster@ gmail .com) çağrısı ya da metni ve onun cep telefonundaki whatsapp’ın yardımına ihtiyaç duyabilir 2348056398964. Ilişkinizde ya da başka herhangi bir şeyde yardıma ihtiyacı varsa ona e-posta gönderebilirsiniz. HİÇBİR KONUŞMASI İLE BİRLİĞİNE KARŞI HİÇBİR ŞEKİLDE ÇÖZÜM İÇİN HER ŞEYE İNDİRMEMİZ.

Cevapla
Msk 11 Mayıs 2017 - 21:22

Benim bir kız arkadaşım var ve onu aşırı derecede çok seviyorum ama 1 yıl öncesine kadar o beni benim onu sevdiğim kadar seviyordu şimdi okadar sevmiyor başka bir kiz arkadaşım onunla arkadaş olmak istiyor çok kiskaniyorum ağlayan geliyor hergece neden böyle oluyor diye düşünmekten bir türlü kurtulamadı derslerinde yogunlasamiyorum çok üzülüyorum hep Ağlıyorum lütfen biri bana yardım etsin takıntılı aşık mi oldum diye çok korkuyorum

Cevapla
Msk 11 Mayıs 2017 - 21:23

Benim bir kız arkadaşım var ve onu aşırı derecede çok seviyorum ama 1 yıl öncesine kadar o beni benim onu sevdiğim kadar seviyordu şimdi okadar sevmiyor başka bir kiz arkadaşım onunla arkadaş olmak istiyor çok kiskaniyorum ağlayan geliyor hergece neden böyle oluyor diye düşünmekten bir türlü kurtulamadı derslerinde yogunlasamiyorum çok üzülüyorum hep Ağlıyorum lütfen biri bana yardım etsin takıntılı aşık mi oldum diye çok korkuyorum vede ben kızım ve sevdiğim arkadaşım da kız buyuzden çok endişeliyim😢

Cevapla
Emel 20 Mayıs 2017 - 00:33

Merhaba ben yaklaşık 5 yıldır bir ilişki yaşadım.erkek arkadaşım beni başlarda çok önemserdi ama artık umrunda bile değilim ve hergün bana seni sevmiyorum bitirelim defol git grursuz birisin diyor bana ama ben saplantılı bir şekilde sürekli arayip yalvarip konuşuyorum kendime engel olamıyorum hergün beni birakmasindan korkuyorum nolur yardım edin canıma kiyacak duruma geldim ne yapmam lazım utancımdan psikoloğa gidemiyorum lütfen yardım edin

Cevapla
Saban 24 Haziran 2017 - 02:47

ıyi günler
Benim lisede sevdiğim bi arkadaşım vardı aslında arkadaşım değildi ama o öyle zannediyordu, ben de duygularımı çok geç söyledim ona tabi o da sadece arkadaş olabileceğimizi söyledi ben de böyle devam edemeyeceğimi söyledim.Artık 4. Sene olacak ama her gece uyumadan Ona bakıyorum 6 senedir aynı kişi için atan kalbi nasıl düzene sokabilirim.Sağolun…

Cevapla
Vesile Bülbül 25 Haziran 2017 - 01:46

Benim sevdiğim ilkimdi beni kandırmış 1 senw boyunca bana her şey bittikten sonra seni sevmiyprhm diyip bıraltı ben o un için her çey yapmıştım beni kendı menfaati için kullandı onunla yaşadıklarım hep ilkti ve acı çekiyorum ona nede yaptım diye çok üstlendim baktım ki umrunda bile değil üzüldüğüm en azından dosttuk beni herkesten sakladı beninle sevgili bile olöadı adımız bile yoktu ama hep yanımdaydı

Cevapla
Sibel 25 Haziran 2017 - 02:49

Merhaba. Ben 3 sene önce ayrıldığım kişiyi hala sevdiğimi düşünüyorum. Ama galiba artık saplantı olduğuna karar verdim. 3 senedir ara ara görüşüyoruz ama ben evlenmek istiyorum ve o hayatına birini almak istemiyor. Ve beni de sevmiyor. Yukarıda dediğiniz saplantılı aşk özelliklerinin çoğunu taşıyorum. Ve artık bu durumdan kurtulmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun…

Cevapla
Pelin 28 Haziran 2017 - 00:39

Merhabalar, 1 bucuk yildir bir iliskim var ve bu kadar zaman boyunca askimiz hep taze kaldi ama kavga ettigimiz an her sey degisiyor duzeldigimizde ise tekrar cicim aylari gibi bambaska iki insan oluyoruz. Hani ‘erkekler hevesini alinca vazgecer’ gibi cumleler vardir ya bu bizim icin gecerli degil. Hala ayni sekilde ilk gunku gibi beni her gun eve birakir cantami tasir her istegimi yapar ama bir kavga sirasinda her sey bambaska oluyor. Bugunden ornek vericem cok cok uyduruk bir sebeptan tartisma yasadik ben ona soguk suyu ac dedim o da sicak su istiyormus bir kavga ama anlatamam sacma diye cevap vermeye bile tennzzul etmiyorum dinlemedikce delirdi bagirmalar kendinie vuruyor saclarini cekiyor bana zarari yok ama kendini parcaliyor oldurucem kendimi diye etrafa saldiriyor. Nedir bu ayrilmak istiyorum buna benzer cok olay yasadik ayrilmiyor. Ailemi taniyor ve biz her gun glrusuyoruz hem ayni okuldayiz hem ayni kurslardayiz. Her konuda yanimda ise su gune kadar tek basima neredeyse hic gitmedim bile ve o ayrilmak istemsdigi surece illaki devam ediyor cunku pesimi birakmiyor. Birakmayip zorbalik sapiklik yapmiyor ama hep gonlumu almaya calisiyor o zamanda ben kotu hallerini unutuyorum cunku iyi halleri gercekten cok iyi ama bu kafa siyirmalari yuzunden asla devam etmek istemiyorum. Ne yapmaliyim bana bir yardim eder misiniz?

Cevapla
murat 10 Temmuz 2017 - 12:00

Merhaba.Bende bu konuda çok zor

Cevapla
Sezocan 29 Temmuz 2017 - 09:10

Yaklaşık 4 senedir aynı çocuğu seviyorum. Ve sekiz ay çıktık ama bir türlü ne aklımdan ne de gönlümden silemiyorum. Sürekli camdayım girdiği çıktığı saatlari takip edecek kadar takıntı haline getirdim. Ne yapmalıyım

Cevapla
Sevgi 29 Ağustos 2017 - 19:10

Merhaba,
Bendeki durum su şekilde: Birisiyle tanıştım ama o bi kolejde çalışıyor bense yüksek ihtimalle atanacagim. Karşımdaki kişi 4 yas büyük benden ve aramızda engeller olduğunu o yüzden mantıklı davranmak gerektiğini söyledi. Evet dediginde hakliydi ama ben çok duygusal davrandim. Daha tanısali bi hafta olmadan aşırı derecede ısrarcı oldum ona karşı. İlk baslarda o görüşmek istedi ama sonra mantıklı düşününce bundan vazgeçti ve gorusmeyelim dedi. Bana umut verdi yani. Şimdi de beni ger yerden engelledi. Kendime hakim olamadım sürekli mesaj attım ona. Ve hala içinde bi umut var. Bu durum sizce normal mi?

Cevapla
ipek aydemir 17 Eylül 2017 - 11:38

merhabalar. benım ılıskım 1 ay surdu ve karsı taraf tam bır saplantı cıktı sureklı tehdıt edıyor yanına gıtmem ıcın zorluyor benı aılesını herkesı sıldı sureklı aglıyor bı ıyı bı kotu oluyor . benı cok zor durumlara tehlıkelı durumlara sokuyor acıkcası bana tecavuz etmesınden korkuyorum yada benı oldurebılecegınden endıse duyuyorum aıleme veya polıse aktaramıyorum yoksa ısler cıgırından cıkar ne yapmam gerekıyor yalvarırım yardım edın

Cevapla
Cemil 08 Ekim 2017 - 11:30

Ben 40yasındayım 24 yasında bir kıza aşık oldum daha doğrusu beni kendine aşık etti olmaZ diye çok ısrar etmeme rağmen bir şekilde oldum.beni tam kendisine asık ettikten sonra bana yapmadığını bırakmadı bir hafta sana aşığım diyor sonr bir bakıyorsunuz artık bitsin diyo telefonlarımı engellıyo sonra bir bakıyorum 10 gün sonra yazıyo sureklı böyle ama kaç kişiyle yazışmalarını takıldıklarını yakaladım ama ondan koparmıyorum gel dıyence dünya benim oluyo gidince adeta dünyam yıkılıyor ne ise ne güce konsantre olamıyorum aklım fikrim onda pesine gezıyom takip edıyom bıseyler yakalayın nefret eserim diye ama yakaladığım halde edemiyorum kale almaz tavırlar içinde ama hep sana aşığım diyo yanımda olunca her seyı unutuyorum koparmıyorum.onun yüzünden eşimden çocuklarımdan ayrı yasıyom kendimden nefret edıyom ama ondan kopamıyom.bu yazıyı okuyan bir çok kimse bana kızacak ama yemın ederim yapamıyorum nolur bana bisey soyleyın.ben is adamıyım ama o da avukat oldu paraya filan ihtıyacı yok benden o tarzda beklentısı yok ama benı her anlamda bitirdi.

Cevapla
nalan 16 Ekim 2017 - 13:25

bir yıl önce eşim beni aldattı ve ogünden sonra böyle bir durum oldu yukardaki tüm belirtiler bende var bu güvensizlikle yaşayamıyorum cok acı çekiyorum ama ayrılamıyorum ne olu r bana yardım edin ne yapmalıyım
ataklar geçiriyorum kusma sinir krizleri kalp çarpıntısı daha neler neler şüphe takip ediyorum sabahlara kadar uyuyamıyorum tabi işimede kendimi veremiyorum ne olur bir çıkar yol gösterin

Cevapla
Mirkelam 22 Ekim 2017 - 13:02

Bende aynı durumlardan şikayetciyim bana nasıl davranırsa davransın kurtulamıyorum ayrıldık hala yanına gidiyorum sürekli.Takıntılı aşkta kişi aşık olduğu kişiyle ilgili düşüncelerle meşguldür. Ancak bu aşkta kişi mutluluk yerine kaygı yaşar. Karşısındakine güven duyma, ayrılık ile ilgili kaygılar sürekli zihnini meşgul eder. Bu kaygılarından kurtulmak için de kendini rahatlatacak eylemlerde bulunur. Örneğin aşık olduğu kişinin başkası ile birlikte olabileceği kaygısı ile sürekli onu arar, nerede olduğunu kontrol eder. Bu kontroller bir süre kendisini rahatlatsa da bir süre sonra tekrar başlar. Bende bunlar var ne yapamalıyım?

Cevapla
Kübra 12 Kasım 2017 - 04:20

Meraba benim 1 yıllık iliskim vardı güven problemi saygısızlık vs bu konularda sorunumuz yoktu. Tek sorun aramızdaki yas farkiydi onun benden çok büyük olması ve bu onu korkutuyordu beni yarı yolda bırakmaktan korkuyordu ama neticede ilişkimiz şakalarla kahkahalarla geçiyordu gayet iyiydi sonra ben psikolojik sorunlar yaşadım sinir hastasıyım bi dönem sürekli onun üstüne gittim sürekli ondan şikayetçi oldum eleştirdim en sonunda patladı ve ilişkiyi bitirdi 2 hafta oldu biteli amabir türlü tamamen kopamiyoruz ama olamıyoruz da birbirimizi kiriyoruz sadece ne yapmalıyım ????

Cevapla
Ayşe 13 Kasım 2017 - 23:20

Merabalar bana 4-5 yıldır takıntılı bir şekilde aşık olan birisi var önce sadece reddettim ama laftan alamayınca zorlayinca baya tersledim fircaladim nefret ettiğimi söyledim ama hala mesaj atiyo bulunduğum yerlere geliyor zararsız bi tip ama rahatsız ediyo nasıl uzaklastirabilirim.

Cevapla
Sezgi 15 Kasım 2017 - 17:54

Merhaba benim dört senelik bi ilişkim var. Erkek arkadaşımı çok seviyorum onun da beni sevdiğine inanıyorum ancak kimi zaman çok farklı birisi oluyo. En ufak bi şeyine laf etsem bana hakaret etmeye başlıyo, şiddetle tehdit ediyor ve her konuda beni hatalı görüyor. Karşımda sevmediğim bi adam olsa çoktan bitirmiştim ancak bitirecek gücü kendimde bulamıyorum ve cidden iyi olduğumuz zamanlar gerçekten çok mutluyum. Çok sık kavga etmeyiz ancak ettiğimizde de insan içi demeden beni azarlayıp, küfretmesi tehdit etmesi çok zoruma gidiyo

Cevapla
Lavin 23 Kasım 2017 - 08:08

Selam 🙂
Bu yazdiklarinizin hepsini bende yasiyorum. Cok zor durumdayim bir turlu kacip kurtulmak istiyorum birak mak istiyorum ama olmiyor.

Ben Norvecte erkek arkadasim ile beraber yasiyorum. Yaklasik 3bucuk yildir berberiz.
Ben evlenmeyi coluk cocuk sahibi olmayi cok istiyorum o ise bunlari hic dusunmiyor. Burada bazi problemleri var. Simdi evlenemeyiz diyor, once islerimi duzene sokmam gerektigini soyliyor. Kisacasi beni istemedigini biliyorum ve bendede o evlenme duygusu hayallerim filan uctu gitti.
Bizim tanisma hikayemiz cok guzel baslamisti aslinda. 1. yilimiz cok guzel gecmisti. Birbirimizden adeta kopamiyorduk. Ne o bensiz nede ben onsuz yapabiliyordum. Hersey mukemeldi cok guzeldi. Ta ki… 1 yilin ustunden biraz zaman gecene kadar. Yani 2. yilimizda kiskanmalar kavgalar ayrilmalar kirginlilar basladi. iyi kotu 2. senemizi bitirdik ve 3u senemize girdik. Artik isler baya boyudunu degistirmisti. Sevdigim kisi yabancilasti. Yakin bir arkadasimla cok samimilastigini gordum ve ona benden daha cok deger veriyor benden daha cok onun ustune titriyordu. Benim yaninda ona pirensesler gibi davraniyor ben ise onun sadece kulandigi bir oyuncak ise yaramaz bir cok tenekesyidim. Ona ve en yakin arkadasima o kadar yardim etmistim ki kendi cevrelerinde ve ailelerinden bukadar yardim, sefkat ve sevgi gormemislerdi. Onlar benimle cok guzel oyniyorlardi. Bende bunun ustune gittim baska bir cocukla tanistim gorustum, cocuk benden hoslaniyordu, iyi ve cok yakisikli bir cocuktu. O donem erkek arkadasima okadar sinirliydim ki sirf bu yuzden o cocukla bulusmustum. Erkek arkadasimda bunu ogrenince tabi kuplere bindi. Geldi yanima sarildi hesap sormaya basladi nerdeydin niye onunla bulustun benden ayrilma ben sensiz yapamiyorum, seni cok seviyorum deyip aglamaya basladi, bende onu affettim ve yine barismistik. Sonra iste benim o kiz arkadasimin ne mal oldugunu anlayinca, ondan birden bire nefret etmeye basladi ve baglantisini tamamen kopardi.

Bu son donemlerde erkek arakadasimin en yakin arkadasiyla samimi olmaya basladim tabiki cok iyi bir arkadas gibi. o anlati ben dinledim ben anlatim o dinledi.
Sonra ogrendim ki 1 sene once erkek arkadasim beni fars bir kizla aldatmis. Bide ben her onu ardigimda arkadaslarimin evindeyim erkek erkege takiliyoruz diyordu, bunuda ogrendimki her gittigi ortamda kizlarda varmis.. 1 sene oncede sadece arkadasim dedigi kizlada konusmus arkadas olmus ona sevgilim yok beraber olabiliriz demis,,,

ve ben hala bunca olaylardan sonra yine onu cok seviyorum affediyorum. Ona bir gun git diyorum birgun kal yanimda diyorum. Onunla bir gelecegimin olmadigini biliyorum yine herseye katlaniyorum, ona guvenimi kaybettim hergun hersaat her dakka ondan kuskulaniyorum. Bazen kacip cok uzaklara gitmeyi dusunuyorum, bazen olmeyi.. kafayi yiyecegim artik nefes alamiyorum kendimi bir boslugun icinde haps olmus hisediyorum artik yapamiyorum… artik dayanamiyorum…..

Cevapla
Yukum agir 08 Aralık 2017 - 21:42

Merhaba yazilan butun hikayeleri okumaya calistim.sanirim benim hikayem hepinizden daha agir.bu 18sene oncesine ait.unv yillarinda biriyle ciktim.ilk basta evli oldugunu bilmiyodum sonra evli.oldugunu ogrendim biraktim.o beni birakmadi.ben okul bitince nasil olsa birakir deyip 1yil kadar evli oldugunu bile bile gorustum.okul bitti ben ona alistim malesef bitiremedim.sonra 3yil kadar daha gorustum sadece telefonda tabi uzak sehirlerdeyiz cunku.sonra ben evlendim cocum oldu 10yillik evliyim oglum var.ben bunu sosyal medyadan takip ettim.resimlerine cocuklarina bakiyodum.bigun aradim nasilsin diye bu cok sevindi.esimde cok ilgili biri degildir hic oyle ustume dusmez.bu bana tekrar ilgi alaka gosterince ben bunu ayda bir ariyodum.sonra hergun aramaya basladim o da zaten sabah ilk isi beni aramak oluyodu.3yildir resmen ben hergun onunla konusuyom o artik benim ekmegim suyum gibi oldu.cok aci cekiyom onun baska birinin yaninda uyumasi beni olduruyo.bosanalim dedigimde cocuklarim kabullenmez diyo.konusmuyom en fazla 1hafta dayaniyom.istemiyom artik bitsin bu saplanti o beni istese bekarken alirdi.bile bile yaniyom.resmen saplanti.o benim hayatima uygun degil.biliyom.o da artik benden bikti.mesajlarima dahi cevap yazmiyo cok soruton cok ariyon boguyon diyo.gururum gitti.onun yuzunden ders calismadim surekli onu dusunmekten memurluk gitti.cocuma bakarken uzuluyom vijdanim beni bitiriyo.ama bu takinti bitsin bende o adami hayatimda istemiyom.evimin isine hayatima eski hal

Cevapla
Berra 10 Aralık 2017 - 11:24

7 aylık bir sevgilim var ilk baştan heyecan gibi başladık Benden 17 yaş büyük ama onunsevdiğimi anladıkça beni yönetmeye her dediğini yaptırtmaya başladı ama bana yaptırmak istediği hiçbirşeyi kendi asla yapmıyor kıskançlık yapıyor her ne söylese yapsa ben ona aynı şeyi söylediğimde sen takıntısısın sen iyi değilsin Benden asla yarılamazsın beni. Bırakamazsın unutamayıp geri döneceksin o zaman. Ben seni af etmeyeceğim diyerek psikolojik baskıları sinirlerimi bozuyor ve gerçekten de her dediğini yapıyorum ayrılmayı ben istedemde ayrılsamda yine geri dönüyorum benim telimi her an açık görmek istiyor her gittiğim yeri resim istiyor biriyle konuşsam teli açık bırak diyor ama kendisi istediği. An kapatıyor günlerce açmıyor aramıyor be yine ben arıyorum sormamaya çalışıyorum açıklamıyor ama bir süre sonra sorunca sen bana güvenmiyorsun takıntılarına diyor ve beni gerçekten çok üzüyor bu davranışlarından midem bunalıyor diyor ayrılmak isteyince de seni seviyorum diyor bana yardım edin lütfen bitirmek istiyorum ama mutlu olmadığım bir ilişkide ayrılmaya gücüm Yok kendime güvenim Yok sağlıklı bir ilişki değil ama bende takıntı oldu ayrıldığımda Başak biri ile olacak düşüncesi kıskançlığım beni ona mecbur ediyor

Cevapla
Ipek 06 Ocak 2018 - 00:00

Merhaba. Iki yıllık bir ilskim var. Birimizi çok seviyoruz. En azından ben cok seviyorum. Bu iki yıllık süreçte çok emek ve fedakarlık yaptım isimden arkdslarimdan vazgeçtim. Aramızda çok büyük sorunlar olsada vazgecemedim gururumu incittiği zamanlar oldu. Tartışmamızda ben oturup konuşup halletmek istedim her seferinde ya sorun yokmuş gibi davrandı yada beni istemediğini kendisinin her noktada hakli oldgunu soyledi. Ben vazgeçmek istesemde yapamıyorum kafayı yiyorum hayat duruyor kendimi sağlığımı düşünemez hale geliyorum bunun üstesinden nasıl gelebilirim nasıl bir destek alabilirim ?

Cevapla
Serkan41 17 Mayıs 2018 - 00:13

Herkeste aynı sıkıntılar var görüyorum bunun tek bir çözümü var kendinize güvenin peşinden koşmayın asla kendinizi acındırmayın ve gerekirse siz kaçın o kovalayacaktır sadece kendinize güvenin ve kafanızdan kurmayın kendiniz çizip kendiniz oynamayın bir kızın peşinden veya bir erkeğin peşinden ne kadar çok koşarsanız o sizden o kadar çok kaçacaktır bu altın bir kuraldır sakın bunu unutmayın saygı ve selamlar izmit / serkan41

Cevapla
Aslm. 04 Ağustos 2018 - 13:48

Ben 25 yaşındaym 2 senelik bi ilişkim var onu bunalttigimin farkındayım ama yukarda sayilanlardan fazlasını yapıyorum ve ondan ayrılmak istemiyorum aslnda ben bu takntidan nasıl kurtulabilirim

Cevapla
Derya 07 Ağustos 2018 - 15:19

O kadar doğru şeyler söylemişsiniz ki çok haklısınız. Keşke ben de yapabilsem bunu 🙁

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !