Buradasın Ankara Psikolog » Cinsel Yaşam » Seks Yapmayı Bırakınca Vücudunuza Olan 6 Şey

Seks Yapmayı Bırakınca Vücudunuza Olan 6 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

 Seks ilişkilerin ve yaşamımızın çok önemli bir parçası. Peki uzun süre seks yapmayınca vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur?

Vajinanız daralır.

Uzun bir süre cinsel ilişkiye girmeyen kadınlarda, vajinal kaslar çalışmadığından vajinalarının daralması gibi bir durum söz konusudur. Fakat endişelenmeyin, kaslar daha sonra nasıl rahatlayacaklarını ilişkiye girdikten sonra hemen hatırlarlar ve genelde bu durum kronik bir rahatsızlığa dönüşmez.

Erkeklerde ereksiyon sorunları olabilir.

Cinsel ilişkiye girmeyen erkeklerde, cinsel ilişkiye girenlere göre ereksiyon olmakta sorunlar yaşanabilir. Düzenli cinsel ilişki, erkek cinsel organı için uzun dönemli düşünüldüğünde oldukça olumlu etki yapar.

Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir.

Cinsel ilişkinin yapılan birçok araştırma sonucu bağışıklık sistemini güçlendirdiği bulunmuştur. Mastürbasyon yapmak da bir derecede yardımcı olmasa da vücudunuzdaki mikroplarla ve enfeksiyonlarla mücadele de seksin işlevi oldukça önemlidir.

Daha gergin olabilirsiniz.

Seks yapmak stresin ve gerilimin azaltılmasında ve rahatlanmanın sağlanmasında çok yardımcı olan bir aktivitedir.

Libidonuz düşebilir.

Bu konu biraz tartışmalı. Bazı uzmanlar düzenli seksin libidoyu daha güçlendireceğini söylerken, bazıları ise uzun süre yapılmayan cinsel ilişkinin kişinin cinsel dürtülerini de olumsuz etkileyeceğini belirtiyorlar.

Kalp ve damar sorunları yaşayabilirsiniz.

Eğer seks dışında dışarıda düzenli olarak yaptığınız bir iş veya spor gibi aktivite yoksa, seksin vücut sağlığınız için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli olarak yapılan bu aktivite tıpkı spor yaparken olduğu gibi kalp kaslarınızın ve hormonlarınızın normal düzeylerde çalışmasına yardımcı olur.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

5 Yorumlar

Serdar 02 Aralık 2016 - 14:17

Uzun süredir ilişkiye girmiyorum bende sürekli ateşlenme ve çok kötü terleme oluyor

Cevapla
Kenan 10 Haziran 2017 - 03:40

Ateş basması ve ani çarpıntı terleme yazın ileri seviyede sanırım ilişkiden uzak kalmaktan çok

Cevapla
Zuhal 16 Ekim 2017 - 11:14

Kan gelir mi 2 senedir ilişkiye girmiyorum

Cevapla
Ergül 30 Mart 2018 - 21:36

Sekssiz hayat zevksiz bir hayat demelidir

Cevapla
şerif 04 Nisan 2018 - 01:38

Zuhal hanim uzun suredir sex yapmadiginiz icin vajina kaslarinizda daralma olabilir ilişkinizde kendinizi serbes birakarak rahatliya bilirsiniz

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !