Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Sevgililer Gününde Yalnız Olmak. Ne Kadar Önemli?

Sevgililer Gününde Yalnız Olmak. Ne Kadar Önemli?

Yazar: Ankara Psikolog

Aşk hayatınızda işler hayal ettiğiniz gibi yürümemiş olabilir ancak bir günden nefret etmek sadece sizin canınızı acıtır. Sevgililer Günü’nün kapıya dayanmış olması hayal kırıklıklarınızı ve üzüntülerinizi size hatırlatıyor olabilir ama kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gereken çok önemli bir şey var: Sahip olduğunuz ya da olmadığınız bir ilişki sizi tanımlamaz.

Sevgililer Günü’nde yalnız olmaktan hiç mutlu olmayabilirsiniz, ama bu yıl belki de kötü ilişkileri ardınızda bırakacağınız yıl olacaktır. Bu yüzden mutsuzluğunuzun, öfkenizin yanında aklınızdan çıkarmamanız gereken bazı şeyler var:

  • Sevgililer Günü’nün bir tarihi ve bazı insanlar için önemi olsa da bu gün de diğerleri gibi takvimdeki bir günden ibarettir.
  • Hissettiğiniz tüm olumsuz duygular sizi kolaylıkla etkileyebilir ama siz bunu önleyebilecek güce sahipsiniz. Hissettiğiniz negatif duyguların uzun süre boyunca sizi etkisi altısına izin verirseniz aşkı yeniden hissetmek için içinizde yer bulamayabilirsiniz.
  • Hiçbir ilişki birbirinin aynısı değildir. Kötü ilişkiler yaşasanız da günün birinde sizin için daha iyi, uygun olan bir ilişkiyi yaşama şansınız her zaman olacaktır.

Tüm bunların ötesinde şunu aklınızdan çıkarmayın: kırık kalplerin tedavisi mümkündür ancak bu tedavi öfke, pişmanlık, başarısızlık hissi ve suçlama ile mümkün değildir. Kalbinizi olumlu duygulara açarsanız çok daha kolay ve çabuk iyileşebilirsiniz.

Geçmişte yaşanan kötü anıları değiştiremez, yaşanmamış kılamaz ya da hafızanızdan silemezsiniz. Tüm bunlar yerine onları kabullenip yolunuza devam etmeyi seçebilirsiniz.

Sevgililer Günü olsun ya da olmasın güzel bir gün yaşamak sizin seçiminiz.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !