Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Sevmemeniz Gereken Birini Sevdiğinizi Gösteren 12 İşaret

Sevmemeniz Gereken Birini Sevdiğinizi Gösteren 12 İşaret

Yazar: Ankara Psikolog

Aşk çoğu insanın hayatında en önemli gördüğü duygudur. Bu duyguyu bu kadar önemserken, size iyi gelmeyen biriyle beraber olmak yerine iyi hissetmenizi sağlayan ve sevildiğinizi hissettiren biriyle beraber olmalısınız. Peki sevmemeniz gereken birini sevdiğinizi nasıl anlayacaksınız? İşte bu durumu gösteren işaretler…

Beraber geçirdiğiniz her an sizi biraz daha tüketiyorsa

Doğru insanla birlikteyken hayattan bezmiş, strese girmiş ve bunalmış hissetmezsiniz. Doğru insan yanınızdayken size enerji verir, hayatınıza renk getirir. Onunla zaman geçirdikten sonra kendinizi tazelenmiş hissedersiniz.

Ne zaman beraber olsanız geleceği düşünemiyorsanız

Eğer olmamanız gereken bir ilişki içindeyseniz partnerinizle gelecekte geçireceğiniz zamanları dört gözle beklemez ve heyecanlanmazsınız. Hatta heyecanlanmak bir yana beraber geçireceğiniz her zaman zorunluluk gibi gelmeye başlar.

Çok fazla tartışıyorsanız

Tartışmalar ilişkilerde olmazsa olmazlardandır çünkü hiçbir ilişki mükemmel değildir. Ancak girdiğiniz tartışmalar kimin haklı kimin haksız olduğunun kanıtlanması gereken birer savaşa dönüşmemelidir. Tartışmalar kazanma ve kaybetme üzerine kurulu olmak yerine birbirini anlamaya yönelik olmalıdırlar.

İlişkide ezildiğinizi, küçümsendiğinizi hissediyorsanız

İlişkinizde partneriniz tarafından övülmek, takdir edilmek bir yana aşağılanıp, baskı altına alındığınızı hissediyorsanız gerçekten olmaması gereken bir ilişki içindesiniz demektir. Siz ilişkiyi sürdürdükçe de özgüveninizi yerle bir edecektir.

Artık ilişkinizde o kıvılcımı hissetmiyorsanız

İlişkiniz size bir yük bir angarya gibi gelmeye başlamış olabilir. Size heves vermesi gereken bir şeyken içinizdeki hevesi öldüren, sizi boğan bir hal aldıysa ilişkiniz adına üzgünüz.

Geleceğe dair bir ışık görmüyorsanız

İlişkiniz hakkında pek de emin olmayabilirsiniz, ne kadar zorlasanız da bir gelecek hayal edemeyebilirsiniz. İlişkinize, partnerinize dair birçok şüphe sizi yiyip bitirirken, geleceğe dair planlar yapamaz ve emin adımlar atamazsınız.

Gerçek benliğinizi ilişkinizde saklıyorsanız

Olmadığınız biri gibi davrandığınız bir ilişkiyi yaşamak çok can sıkıcı bir hal alabilir. Partneriniz daha rahat hissetsin diye sergilediğiniz sahte tavırlar bir yerden sonra canınızı sıkmaya başlayacak ve olmadığınız biri gibi davranmak taşınamaz bir yük halini alacaktır.

İlişkinizde aşırı tedbirliyseniz

Eğer ilişkinizde sözleriniz ve davranışlarınız hakkında partnerinizin tepkilerinden endişe duyuyor ve sürekli kendinizi kontrol altında tutmaya çalışıyorsanız bu ilişki sizi mutlu etmeye biraz uzaktır. Yapacağı, söyleyeceği en ufak bir şeyi bile aşırı düşünmek insanları düşündüklerinden de fazla yıpratabilmektedir.

Son derece durağan ve sıkıcı bir ilişkiniz varsa

İlişkiniz sürekli aynı noktada saydığınızı hissettiriyor olabilir. En ufak bir gelişme dahi hissedemediğiniz bir ilişkinin içinde kalmak için yeterli motivasyonu bulamazsınız. Eğer ki siz de ilişkiyi geliştirmek için adımlar atmıyor, atmak istemiyorsanız belki de en mantıklı davranış ilişkiyi sonlandırmaktır.

İlişkide her şeyin çok farkındaysanız

Doğru insanla beraberken ilişkideki bazı kararlar otomatik olarak alınır. Bir başka deyişle ilişkide su akar yolunu bulur. Ancak bu durumun aksi söz konusuysa partnerinizi kararlarınızın içine dahil etmek bile yük gibi gelmeye başlar.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !