Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Sürekli İnandığımız 7 Yalan

Sürekli İnandığımız 7 Yalan

Yazar: Ankara Psikolog

Hayata ilişkin kendimize söylediğimiz ve inandığımız cümleler vardır. Peki bunlar ne kadar doğru?

Yalan 1:Yalnızlık mutsuzluk getirir.

Bu doğru olmadığı gibi her birliktelik de size mutluluk getirmez. Size zarar veren bir ilişkiyi sürdürürken yaşadığınız mutsuzluğu yalnız olduğunuz hiçbir anda hissetmeyebilirsiniz. Ayrıca yalnızlık herkes için bir kader olmayabilir. Bunu tercih eden insanların da olduğunu unutmamalısınız.

Yalan 2:İstediğiniz her şeyi elde edince mutlu olursunuz.

Mutlu olmak için sürekli bir şeylerin peşinde koşup, daha fazlasını istemek doğru bir hareket olmaz. Çünkü insanlar her zaman daha fazlasını istemeye eğilimlidirler. Mutlu olmak için elinizde olanların değerini bilmek gerekir.

Yalan3: Acı her zaman fark edilen bir şeydir.

İnsanların yaşadığı acıları asla hafife almamalısınız. Hayatta herkesin uğraştığı dertleri vardır, herkes kendince acı çeker. Yine de bazı insanlar acı çektiğini gösterirken, kimisi gizlemek konusunda başarılıdır. Bu sebeple insanları yargılamamaya özen göstermelisiniz.

Yalan 4: Hayatınız belli bir şekilde olmalıdır.

İnsanların hayatındaki en yıpratıcı düşüncelerden birisi budur. Belli kalıplara göre yaşanmaya çalışan bir hayat kişileri mutsuzluk ve umutsuzluğa sürükleyebilir. Hayatınızı çoğunluğa uydurmaya çalışmak yerine kendi doğrularınızla şekillendirip, dilediğinizi dilediğiniz gibi değiştirmek sizin en doğal hakkınızdır.

Yalan 5: Güçlü insanlar acı çekmezler.

Aksine güçlü insanlar acı çeken, acıyı kabullenen, çektiği acıdan ders çıkaran ve onun üzerine giden insanlardır. Bir anlamda yaşadıkları acıları doğru şekilde kendi yararlarına kullanabilmektedirler. Bu sebeple güçlü insanların acı çekmediğini düşünmek gerçekçi değildir.

Yalan 6: İstediğiniz her şeyin sahtesini yapabilirsiniz.

Gerçekten hissetmeden sevginizi, minnetinizi, pişmanlığınızı ifade edebildiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak gerçekten içinizden gelerek seni seviyorum, teşekkür ederim ya da özür dilerim dediğinizde sahte sözleriniz ve içten olanlar arasında dağlar kadar fark olduğunu görürsünüz.

Yalan 7: Hayal kurmak zaman kaybıdır.

Hayal kurmak belki de insanlara bahşedilmiş en güzel hediyelerden birisidir. Hayal gücü kişilere hiç ummadıkları kapıları açabilir. Önemli olan nokta şu ki, başarılı olabilmek için sadece hayal kurmak değil kurulan hayaller için çabalamak gerekir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !