Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Tahammül Etmek İçin Hayatın Çok Kısa Olduğu 20 Şey

Tahammül Etmek İçin Hayatın Çok Kısa Olduğu 20 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Sahip olduğunuz şeylerle yetinmeyin, çünkü sahip olduğunuzu düşündüğünüz şeyler aslında her gün yaptığınız basit seçimlerden oluşuyor. Eğer sizin için iyi bir fırsatın olduğu bir yerden hızlıca kaçıyorsanız, katlanmamanız gereken şeylere katlanıyorsunuz demektir. Şimdi kendi yaşamınızı elinize almanızın tam zamanı.

Şu andan itibaren, katlanmaya son vermeniz gereken 20 şey;

 1. Sizi aşağıya çeken insanlar: İlişkiler sizi incitmemeli aksine size yardımcı olmalı. Akıllı, teşvik edici ve aynı kafa yapısında olduğunuz kişilerle vakit geçirin.
 2. Nefret ettiğiniz kariyer alanı: Yüzeysel olarak ilgilendiğiniz kariyer alanlarında karar kılmayın. Aramaya devam edin. Sonunda yapmaktan keyif alacağınız işi bulacaksınız. Eğer çok çalışıyorsanız ve bu esnada her andan keyif alıyorsanız, sakın durmayın çünkü kendi tutkularınız üzerine odaklandığınızda çok çalışmanın sizin için zor olmadığını göreceksiniz.
 3. Olumsuz zihinsel konuşma: Kafanızın içinden geçen konuşmaların farkına varın. Kendi kafamızın içinde hepimiz sessizce kendimizle konuşuruz fakat her zaman kendimize ne söylediğimizin veya söylediğimiz şeyin bizi nasıl etkilediğinin farkında olmayız. Tüm bunların farkına varmak için ilk olarak kendi düşüncelerinizi izlemeye başlayın. Eğer olumsuz düşünceler geçiyorsa zihninizden, onları olumlu düşüncelerle değiştirin.
 4. Gereksiz iletişim bozukluğu: Neyi ima ettiğinizi açıkça ifade edin. Anlaşılabilir bir şekilde konuşun. Anlamadığınız noktada sorular sorun. Karşı tarafı anlayana kadar açıklığa kavuşturmaya devam edin.
 5. Dağınık çalışma ve yaşam alanı: Dağınıklığı temizleyin. Kullanmadığınız eşyalardan kurtulun.
 6. Kendi tembelliğiniz: Ortalıkta delirmiş birisi gibi koşuşturmak istemiyorsanız, 30 dakika önceden uyanın. Bu 30 dakika sizi son dakika biletlerinden, bir yerlere geç kalmaktan ve gereksiz baş ağrılarından kurtaracak.
 7. Diğerlerine uyum sağlamak için yapılan baskı: Genellikle, insanlar sizden onlara ayak uydurmanızı bekler. İnsanlara ayak uydurmayın. Bunun yerine kendiniz olun çünkü olabileceğiniz tek kişi kendinizsiniz.
 8. Sağlıksız bir beden: Sağlığınız sizin yaşamınız demek. Onun sizi terk etmesine izin vermeyin. Düzenli beslenin, egzersiz yapın ve yıllık check-up larınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.
 9. Değişime karşı duyulan korku: Yaşam değişiyor. Her gün birbirinden farklı. Her yeni gün hem yeni bir başlangıç hem de bir bitiş demek. Bunları kucaklayın ve yapabileceğinizin en iyisini yapın.
 10. Sürekli çalışma ve hiç ara vermeme: Kendinizi sevin ve hala yapabiliyorken biraz eğlenmeye vakit ayırın. Eğer gülümseyebiliyorsanız, bu doğru bir şey yaptığınız anlamına geliyor.
 11. İnsanlara ve güzelliğe dair reklamlar kendinizi yetersiz hissetmenize yol açabilir: İyi bir fiziksel görüntü gözleri etkileyebilir. Fakat kalbi etkileyen kişiliktir. Kendinizle gurur duyun. Siz zaten hâlihazırda güzelsiniz.
 12. Yeterince uyuyamamak: Yorgun bir zihin nadiren üretici olabilir.
 13. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak: Kendi yaşam deneyimlerinizin toplamısınız. Ne kadar çok deneyiminiz olursa, yaşam hikâyeniz de o kadar ilgi çekici olur.
 14. Kişisel Hırs: Hırsın ve düzenbazlığın sizi yenmesine izin vermeyin. Açgözlülük elinizdekilerin bile kaybolmasına sebep olur.
 15. Borç Yığını: Daima sahip olduğunuz gelirin altında yaşayın. İhtiyacınız olmayan şeyleri satın almayın. Salmanız gereken maliyetli alımları sonraya bırakın. Bir bütçe ve tasarruf planı hazırlayın ve onlara bağlı kalın.
 16. Sahtekârlık: Dürüst bir hayat yaşamak iç huzuru yaratır ve iç huzuru paha biçilemezdir. Sahtekâr olmayın ve öyle olan insanlara katlanmayın.
 17. İhanet: Yakın ilişkiler, içinde güveni de barındıran, kutsal bir bağdır. Eğer iki taraf %100 bir şekilde bu kutsal bağa inanmıyorsa, bu ilişkiyi devam ettirmeye gerek yoktur.
 18. Tehlikeli bir ev: Eğer kendinizi evde güvende hissetmiyorsanız, başka bir yerde de hissedemezsiniz. Kendinizi güvende hissedeceğiniz bir eve tanışının ve “evim” dediğiniz zaman bulunla gurur duyun.
 19. Hazırlıksız olmak: Yaşam tahmin edilebilir değildir. Ayrıca korkmakla hazırlıklı olmak arasında büyük bir fark var. Her zaman hazırlıklı olun.
 20. Eylemsizlik: Ya siz eyleme geçeceksiniz ve yeni fırsatları elinize geçireceksiniz veya bunu başkaları yapacak. Geriye doğru yaslanarak ve düşünerek bir şeyleri değiştiremezsiniz ya da herhangi bir şekilde ilerleme kaydedemezsiniz.

Ayrıca sakın unutmayın; Sadece bir kez yaşayacaksınız ve eğer doğru bir şekilde yaşarsanız bu sizin için yeterli olacak.

Kaynak: http://www.marcandangel.com

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !