Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Tarihteki En Şanslı 10 İnsan

Tarihteki En Şanslı 10 İnsan

Yazar: Ankara Psikolog

Bazen tarihte şans eseri denk gelmesi çok zor olan olaylara tanık oluruz. Sanki biri olayların tek yönde gerçekleşmesi için ayarlama yapıyormuş gibi gözüküyor.Hayatlarına fazlasıyla şans faktörü etki eden bu insanları tanıyalım.

Lena Påhlsson

1

Lena Påhlsson 16 yıl önce kaybolmuş evlilik yüzüğünü bahçede sebzelerini biçerken buldu. Havuç yüzük ile beraber, yüzüğün içine geçerek büyümüş.

Steve Flaig

2

Annesinden ayrı büyümüş olan Steve, son yıllarda onu aramaktaydı. Fakat annesini yanlış soy isimle araştırıyordu. Bir tesadüf ona yardımcı oldu.  Steve büyük mağazalar zincirinde çalışmaya başladı ve patronuna bu çabasından bahsetti. Patronu, Steve ile başka bir çalışanının soy isimleri arasındaki benzerliği fark etti. Böylece, farklı şubede çalışan kişinin Steve’in annesi olduğu ortaya çıktı.

Virginia Fike

3

Virginia şans oyunlarında her zaman aynı numara kombinasyonunu seçiyordu. İlk numara anne ve babasının evlilik yıldönümü, ikinci numara ise evlendiğindeki yaşıydı. 2012 yılında, tesadüfen aynı numaralarla başlayan 2 bilet almıştı. Bu biletlerden her biri onu bir milyon dolar sahibi yaptı.

Tsutomu Yamaguchi

4

Tsutomu Yamaguchi Japonya’daki 2 nükleer saldırıdan geriye hayatta kalan tek kişi. Birinci saldırı olduğunda Hiroshima’da iş seyahatine çıkmıştı ve sadece 3 kilometre uzağında patlama gerçekleşti. Ciddi boyutta yanma meydana geldi. 3 gün sonrasında çalıştığı yere, Nagasaki’ye döndü ve ikinci patlama da burada gerçekleşti.

Harrison Odjegba Okene

5

Harrison Odjegba Okene bir gemide aşçı olarak çalışmaktaydı. Gemi batmaya başladığında sırada banyodaydı. Şansına hava yastığının bulunduğu motor odasına geçebildi. Kurtarma ekibi 3 gün sonra gemiye ulaşabildi ve 12 kişiden kurtulan tek kişi Steve oldu.

Joan Ginther

6

Satış elemanı olarak çalıştığı yıllarda, Joan Ginther 5.4 milyon dolar değerindeki ikramiyenin şanslı kazananıydı. 10 yıl sonra Jon tekrar 2 milyon ve 3 yıl sonra 3 milyon ikramiye kazandı. En sonunda, 2008 yılında jackpottan 10 milyon daha kazanarak tarihe geçti.

 

Juliane Koepcke

7

Juliane Koepcke, 1971 yılında Amazon nehrinde gerçekleşen uçak kazasından kurtuldu. 17 yaşında enkazın arasından yara berelerle çıkmayı başardı. Kazadan sonra, Juliane kurtarılana kadar, vahşi hayvanlarında bulunduğu ormanda birkaç gün yaşamak zorunda kaldı. Juliane bu kazadan kurtulan tek kişi oldu.

Maarten de Jonge

8

Profesyonel yarış bisikletçisi, Hollandalı Maarten de Jonge Malezya Havayolları’ndan uçak bileti rezervasyonu yaptı ve son anda iptal etmek zorunda kaldı. Uçuş sırasında bu uçak Hint Okyanus’unda bir yerlerde kayboldu. 2014 yazında ise diğer bir uçağı Ukrayna üzerindeyken vuruldu.

 

Reshma Begum

9

Reshma Begum, 18 katlı ‘Rana Plaza’da terzi olarak çalışmaktaydı. Patlama sırasında hayatta kalacak kadar şanslı olmasına rağmen molozlarında arasında kapana kısıldı. Şansına bir yerlerde su ve yiyecek bularak, kurtarma ekibi ona ulaşmadan 17 gün hayatta kalmayı başardı.

Frane Selak

10

Hırvat müzik öğretmeni olan Frane Selak, ilk ölümden kaçışı bindiği tren göle düşmeden önce oldu. Sonrasında, araba kazasından ve 19 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında,arazideki samanların üzerine düşerek sağ kurtuldu. Bunların dışında birkaç kere araba kazası geçirdi. En sonunda, Frane piyangodan milyon dolarlar kazandı.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !