Buradasın Ankara Psikolog » Uygulanan Psikolojik Testler » MMPI Kişilik Testi

MMPI Kişilik Testi

Yazar: Ankara Psikolog

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri

Testin Tanıtımı: Bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif olarak değerlendirmeyi amaçlayan bir testtir. “Doğru”, “yanlış” ve “bilmiyorum” şeklinde cevaplandırılan 550 madde (kitap formunda 16 soru tekrarlanmaktadır ve böylece 566 maddedir) ve 4′ü geçerlilik olmak üzere toplam 14 alt testten oluşmaktadır.

Testin Türü: Kişilik testidir.

Uygulanacak Yaş Grubu: 16yaş ve üzerindeki bireylere uygulanabilir.

Uygulanacak Kişi Sayısı: Bireysel bir test olup, bir oturumda bir kişiye uygulanabilir.

Uygulama Şekli: Bir soru kitapçığı ve cevap formu bireye verilerek, kitapçıkta yer alan yönergeye uyması istenir. Bireyin fsoru kitapçığında yer alan maddeleri kendisine göre “doğru”, “yanlış” ya da “bilmiyorum” şeklinde yanıtlaması ve cevap formuna kodlaması gerekmektedir.

Uygulayıcıların Niteliği ve Eğitimi: Bu testi uygulayabilecek kişilerin üniversitelerin psikoloji ya da psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları olması gerekmektedir. Testi uygulayabilmek bir eğitim sürecini gerektirmezken yorumlayabilmek için MMPI üzerine eğitim almış olması gerekmektedir.

MMPI Kişilik  Testi Randevusu Almak İçin Aşağıdaki Bilgilerden Bize Ulaşabilirsiniz.

Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Uğur Mumcu Caddesi No:54/1 Gaziosmanpaşa Çankaya Ankara

Bilgi ve Randevu İçin

0312 446 40 76

3 Yorumlar

Sanem Taşoğlu 27 Mart 2015 - 20:04

Merhaba ben çok kıskanç biriyim yaşım 17. Arkadaşlarım konusunda çok kıskanç birisiyim ben. Mesela benim yakın olduğum arkadaşımla başka biri yakın olunca çok kıskanıyorum. ve biz 3 kişi arkadaşız. ikisinin benden daha yakın olması beni hergün yiyip bitiriyor. kendimi iyi hissetmiyorum. bu yüzden intiharı bile düşündüm.

Cevapla
mataramasuko 12 Nisan 2015 - 10:06

sanem sende amma accayip bi yaratıkmışsın ya . sana ne ıkı arkadasın belkı senden daha ıyı anlasıydur sen ne ıntahar edıon kızım dangalakmısın

Cevapla
Ömer 15 Ocak 2018 - 20:57

Merhaba benim piskolojik sıkıntılarım vardı askere gideceğim için sorun yaratır diye psikolojiye sevk etirdim kendimi doktorum bunlar bi engelmi dedi evet dedim tamam ozaman sana test yapacaz dedi Teste gittim bana 566 tane soru sordular ve doğru yada yanlış sıkları vardı bitirdim testi ve sonra yarın acıklanacagını söyledi sonuç ne olur acaba heyete cıkarırlarmı acil Bilgi lütfen 🙏🙏🙏

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !