Buradasın Ankara Psikolog » PSİKOLOJİ » Uyuşturucular Beynimizi Nasıl Etkiliyor? Çok İlginç Fotoğraf Galerisi

Uyuşturucular Beynimizi Nasıl Etkiliyor? Çok İlginç Fotoğraf Galerisi

Yazar: Ankara Psikolog

Les Baker ismindeki bir fotoğrafçı ilginç bir projeye imza atıyor ve her biri farklı bir madde kullanan insanları konu ediniyor. İnsanlar maddeyi kullanıp “doruğa ulaşınca” onların portrelerini çekiyor. Ayrıca her bir fotoğrafı, kullandıkları maddeyi sembolize eden şekillerle kaplıyor.

Madde kullanımının çok tehlikeli olduğunu ve hayatınızı mahvedebileceğini tekrar hatırlatıyoruz.

Adderall

1

Son 5-6 yıldır üniversite öğrencileri arasında gittikçe popüler olan Adderall, öğrenciler tarafından motivasyonu ve konsantrasyonu artırmak için kullanılır. (Türkiye’de onaylı olmadığından bulunmaz.)

LSD

2

Resimdeki kadın iki vuruşluk LSD kullanıyor. Kadın çok karışık, ve parlak renklerden şekiller gördüğünü söylüyor.

Kokain
3

Yerel bir barda tanıştığı bu kadın kokain kullandıktan sonra kendisini tetikte ve çok mutlu hissettiğini ifade ediyor.

Crack Kokain

4

Sigara şeklinde içilebilen bir uyuşturucudur. Resimdeki adam maddeyi kullandıktan sonra kendisini daha enerjik ve seslere, kokulara karşı daha duyarlı olduğunu söylüyor.

 

MDMA
5

Bir doz MDMA alan kadının aktardığına göre kendisi hem fiziksel hem de ruhsal bir mutluluk yaşıyor. Maddeyi kullandığı zaman diğer insanlarla daha iyi ilişkiler kurduğunu iddia ediyor.

Kafein
7

Milyonlarca insanın sabah kahvelerinde aldığı kafein onları güne hazır ediyor. Uyuşukluğa karşı etkisi olan kafein kişiyi daha aktif yapıyor.

Metamfetamin

6

Maddeyi kullanan resimdeki adam fotoğrafçıya meleklerle neler konuştuğunu anlatıyor. Maddeyi aldıktan sonra kendisine özgüvenin geldiğini ve daha enerjik olduğunu söylüyor.

Oxycontin

9

Vietnam gazisi olan resimdeki adam, ağrı kesici olarak kullanılan bu maddeyi aldıktan sonra yoğun bir mutluluk hissettiğini ifade ediyor.

Ketamin

Lego background

MDMA ve kokaine göre ucuz bir alternatif olan bu maddeyi kullanan resimdeki adam, tüm dünyayı Legolar halinde gördüğünü, kendisine her şeyin sanki birbirinden ayrılabilen küçük parçalardan oluşmuş gibi geldiğini söylüyor.

Bira
11

Tüm dünyada en fazla kullanılan alkol maddelerinin başında bira geliyor.

Nikotin
12

Dünyadaki çok yaygın olarak kullanılan bir başka madde ise nikotin. 1 milyarın üzerinde insan nikotini değişik yollarla tüketiyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/people-on-drugs-photos-inebri-nation-les-baker-v/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !