Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Yalnız Olmanın 8 Güzel Yanı

Yalnız Olmanın 8 Güzel Yanı

Yazar: Ankara Psikolog

Kendinizi iyi hissetmeniz için bir ilişki içerisinde olmanız şart değil. İlişkiler hayatınızı güzelleştirse de yalnız olmak demek mutsuz olmanızı gerektirmez. Hatta yalnız olmak bazen daha avantajlı bile olabilir. Neden mi?

kendine zaman ayirma

  1.Kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Yalnız olmak, size kendinize daha fazla odaklanma ve tutkularınızı keşfetme şansı verir. Hobilerinizi rahatlıkla yapabilir ve yaşamla ilgili birçok şeyi öğrenebilirsiniz. Spora başlayabilir, yemek veya diğer alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Yalnız kalmak aynı zamanda kendinizle olan ilişkinizi geliştirmek için de bir fırsattır.

 

Friendly-People

    2. Arkadaşlıkları ihmal etmeyin.

Romantik partnerler gelip geçici olsa da, etrafınızda her zaman sizin için var olacak arkadaşlarınızın olduğunu unutmayın. Bir ilişki içerisindeyken onlarla yeteri kadar zaman geçirememiş olabilirsiniz. Şimdi arkadaşlarınızla aranızdaki bağları kuvvetlendirmek için doğru bir zaman. Gerçek arkadaşlar sizin bu geri dönüşünüzü anlayışla karşılayacaklardır.

 

daha az stres

   3. Artık hayatınızda daha az stres var.

İlişkilerin tatmin edici bir yanı olsa da, bizleri bazen strese soktuğu da bir gerçek. Yalnız olduğunuz için bir ilişkinin getirdiği zorunlulukları yapmak zorunda değilsiniz. Ayrıca tekrar eden üzücü durumlarla baş etmenize, ikilemler içinde kalmanıza da gerek yok.

 

kariyere odaklanma

  4. Kariyerinize daha fazla odaklanabilirsiniz.

Mesleğinizde veya eğitim hayatınızda performansınızı artırmak için güzel bir fırsat. Başka birine bağlı olmadığınız için kariyer hedeflerinizi yeniden gözden geçirebilir, belki şehir bile değiştirebilirsiniz.

 

para-biriktirmek

  5. Daha ucuz bir hayat.

Yalnız olmak demek ekonomik olarak sadece kendinizi düşünmek anlamına geliyor. Beraber yaptığınız aktiviteler için ekstra para ödemenize gerek yok. Tersine, artık bu parayı istediğiniz gibi harcayabilir veya yatırım yapabilirsiniz.

 

sosyal insan

  6.Daha sosyal bir insan olabilirsiniz.

Birine bağlı olmadığınız için artık özgür bir şekilde diğer insanlarla görüşebilirsiniz. Yepyeni insanlarla tanışıp, daha önce hiç denemediğiniz şeyleri deneyebilirsiniz. Ayrıca zor zamanlarınızda etrafınızda insanların olduğunu bilmek size iyi gelecektir.

 

  7. Daha fazla seyahat edebileceksiniz.

Güzel bir seyahate çıkmak için doğru bir zaman. Artık dilediğiniz yere gitmekte özgürsünüz. Her zaman hayalini kurduğunuz yerleri gidip görebilirsiniz. Hem belli mi olur? Belki ilginizi çeken biriyle bile tanışırsınız.

 

kitap okuma

  8. Telefon ve bilgisayara daha az zaman harcarsınız.

Bir ilişkide olmak demek sürekli karşınızdakiyle iletişim halinde olmak demektir. Mesajlar, aramalar, sosyal medya… Farkında olmadan kendinizi bu döngünün içerisinde bulursunuz. Ama artık yalnız olduğunuza göre sürekli konuşmanız gereken ya da takip etmeniz gereken biri yok. Bu artan geniş zamanı kendinize ayırarak daha iyi bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

 

Kaynak: http://reluv.co/8-good-things-about-being-single/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !