Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Yalnızca Kız Kardeşi Olan Kadınların Anlayacağı 10 Şey

Yalnızca Kız Kardeşi Olan Kadınların Anlayacağı 10 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Bir kardeşinizin olması hayatta başınıza gelecek en mükemmel şeylerden bir tanesidir. Yaşam boyu size pek çok şey öğretir ve güzel duygular yaşatır. Bu yazımızda küçük kız kardeşe sahip ablaların anlayabileceği tecrübelerden birkaçını listeledik, keyifli okumalar…

  1. Zaman zaman anne gibi hissedersiniz

Küçük kardeşiniz size erken annelik tecrübesi yaşatabilir. Eğer ebeveynleriniz çalışıyorsa kardeşinizin bakımı konusunda onlara destek olmanız gereken pek çok zaman olur.

  1. Gece yarısı rahatlatmaları

Özellikle de yaşları küçükken kız kardeşlerin aynı odayı paylaşması durumu çok yaygındır. Kardeşinizin oda arkadaşınız olmasının en güzel yönlerinden bir tanesi uyku tutmayan gecelerde yaptığınız konuşmalardır.

  1. Paylaşmak

Kız kardeşler pek çok şeyi paylaşarak büyürler. Mesela kız kardeşlerin her zaman iki katı kıyafeti olur. Özellikle de abla kendine bir şey aldığında bunu kız kardeşine de aldığını çok iyi bilir.

  1. Size büyüdüğünüzü fark ettirir

Küçük kardeşiniz sizin geçtiğiniz her yoldan geçer ve siz yaşadıklarına şahit oldukça “Ben de böyle miydim?” diye sorar durursunuz kendinize. Evet, siz de öyleydiniz ve büyüdünüz. Kız kardeşiniz de aynı sizin gibi büyüyor.

  1. Sizden başka kimse onunla uğraşamaz

Kardeşinize sorun çıkaran biri olduğunu öğrenirseniz gözünüz dönebilir çünkü eğer biri onunla uğraşacaksa o sizsinizdir, bir başkası olamaz. Koruyucu bir abla olmak bunu gerektirir.

  1. Gizli şakalarınız vardır

Zamanınızın büyük çoğunluğunu kardeşinizle geçirdiğinizden aranızda özel bir dil bile oluşur. Güçlü iletişiminiz varsa sadece birbirinizin anlayacağı şakalar ve eğlence yolları üretirsiniz. İlişkiniz hep en özeldir.

  1. Ona asla kızgın kalamazsınız

Küçük kardeşlerin süper gücü de onlara kızgın kalmanızı imkansız hale getirmektir. Sizi ne kadar kızdırırsa kızdırsın bir özür, ufacık tatlı bir bakışı ile içinizdeki tüm kızgınlık yok olur ve sevginiz tekrar kabarır.

  1. Sizi her zaman dinleyecek biri vardır

Aynı şekilde siz de onu her zaman dinlersiniz. Asla bitmeyecek bir dostluğa sahip olmanın verdiği güveni içinizde hissedersiniz ve bu sizi güçlü kılar.

  1. Uzakta olduğunda onu çok özlersiniz

Başlangıçta oda size kaldı diye sevinebilirsiniz ama üzerinden çok zaman geçmeden kardeşinizi özlemeye başlarsınız, hemen dönsün istersiniz. Kardeşinizin yatağının boş olduğunu görmek hayatınızdaki en üzücü sahnelerden bir tanesi olur.

  1. Büyümesi sizi duygulandırır

Okula başladığı ilk günü hatırladığınız küçük kardeşinizin gün gelir üniversite mezuniyetinde bulursunuz kendinizi. Yılların nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Gün gelip kendi hayatlarını kurmuş iki kadın olarak karşılıklı oturduğunuzda yaşayacağınız duygu yoğunluğundan bahsetmiyoruz bile.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !