Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzun 7 İşareti

Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzun 7 İşareti

Yazar: Ankara Psikolog

Aşık olduğunuz kişi, gerçekten aradığınız insan mı? Maalesef ilişkilerin birçoğunda insanlar yanlış kişiye aşık olabiliyor. Bu nedenle de ciddi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmekte. Peki yanlış kişiye aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız? İşte size 7 ipucu:

Daha fazla çaba harcayan tarafsınızdır.

Zaman içerisinde ilişkiniz için bir şeyler yapmayı daha çok isteyen, çabalayan tarafın kendiniz olduğunu fark edersiniz. Karşınızdaki ise sadece kendi hayatıyla meşgul olmaktadır.

Sizi tüketirler.

Ne kadar enerjik olursanız olun, ne kadar sevgi dolu olursanız olun bu kişiler sizin tüm enerjinizi emerler ve sizi stresli bir insan haline çevirirler.

Heyecansızdırlar.

İlişkinizde heyecanınız azaldığı anlarda bu kişiler önlerine bir fırsat çıksa dahi, aşkı yeniden canlandırmak adına bir şey yapmazlar. Oldukça sıkıcı bir şekilde ilişkiyi devam ettirirler.

Gelecek planı yapamazsınız.

Beraber olduğunuzda hiçbir şekilde geleceğe dair planlarınızı konuşamazsınız. Konuyu açtığınız anda hemen konuyu değiştirirler, bu onların korktuklarının ve sizinle bir gelecek düşlemediklerinin bir kanıtıdır.

Kendinizi hep savunmada hissedersiniz.

Eğer kendinizi sürekli aşık olduğunuz kişiye karşı savunmak durumunda hissediyorsanız büyük ihtimalle yanlış kişiye aşıksınızdır demektir. Kendinizi sevdiğinize karşı savunmak zorunda kalmamalısınız, onların desteğini sürekli aldığınızı hissetmelisiniz.

Onları sevdiğiniz insanlarla buluşturamazsınız.

Sizi mutlu eden insanlarla buluşurken onu yanınızda getirmek istemezsiniz. Çünkü enerjisizliği ve yarattığı havayla ortamın neşesini kaçıracağını düşünürsünüz.

Gelecek göremezsiniz.

Bu en açık işarettir. Kendinizi sürekli o kişiyle işlerin gerçekten ilerleyip ilerlemeyeceğini düşünürken buluyorsanız, kendinizi ve ilişkinizi sorgulamanın vakti gelmiş demektir. Diğer tüm maddeleri de gözden geçirip bir karar vermeniz gerekiyor.

 

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !