Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Yeni Arkadaşlar Edinmek İçin 10 Teknik

Yeni Arkadaşlar Edinmek İçin 10 Teknik

Yazar: Ankara Psikolog

Yeni birileriyle tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek her zaman güzeldir. Her yeni arkadaşlık yaşamınız için yeni bir perspektif demektir. İşte size arkadaş edinmek için 10 etkili yöntem.

1.Dışarı çıkın.

Bu yeni insanları tanımak için yapmanız gereken en önemli şey belki de. Evde gün boyu hiçbir şey yapmadan oturursanız yeni arkadaşlar bulmanız zor olacaktır. Yeni yerlere gitmek demek daha önce hiç karşılaşmadığınız yeni yüzlerle karşılaşmak anlamına gelir.

2.Konuşma başlatın.

Konuşmaktan çok hoşlanmıyorsanız yeni arkadaşlar bulmak biraz zor olabilir. Tanımadığınız insanlar hayattan veya beğendiğiniz şeylerden bahsederek yeni bir konuşma başlatabilirsiniz. Diğer insanlar sizin ne kadar dost canlısı olduğunuzu anlayacaktır.

3.Etrafınıza bakın.

Bazen yeni arkadaşlar için illa yeni yerlere veya dışarıya çıkmak gerekmez. Aynı ortamda bulunduğunuz ama daha önce dikkatinizi çekmemiş birileri olabilir. Bu kişiler de sizin yeni arkadaş adaylarınızdır.

4.Çevrenizi genişletin.

Ne kadar az sayıda arkadaşınız varsa, onların arkadaşlarıyla tanışma şansınız da o kadar az olur. Geniş bir çevreye sahip olduğunuzda çok daha fazla yeni insanla tanışabileceksiniz.

5.Yeni bir şey yapmayı deneyin.

Alışkanlıklarınızın dışına çıkıp yeni şeyleri denemek sizin arkadaş bulma şansınızı artıracaktır. Yeni bir kursa başlayabilir veya daha önce hiç gitmediğiniz bir mekâna gidebilirsiniz.

6.Sosyalleşebileceğiniz hobiler edinin.

Yalnız başına yapacağınız hobilerde yeni arkadaşlar edinmeniz zordur. Ama takım sporları gibi çok kişiyle yapılabilecek bir hobi sizi yeni yüzlerle tanıştıracaktır. Diğer yandan fotoğrafçılık gibi tek başınıza yapacağınız bir hobiye daha fazla insanı dahil etmek sizin için iyi bir seçim olacaktır.

7.“Evet” deyin.

İnsanların teklifine evet demeyi bir alışkanlık haline getirin. Bir ay boyunca bunu deneyebilir ve bu süre sonunda ne kadar çok kişiyle tanıştığınız veya mevcut arkadaşlıklarınızı ne kadar ilerlettiğinizi kendiniz görebilirsiniz.

8.Açık fikirli olun.

Önyargılarınızı bir kenara bırakın ve herkese bir şans verin. Hiç tahmin etmediğiniz insanlarla yakalayacağınız hava sizi şaşırtabilir.

9.Vücut dilinizi kontrol edin.

Vücudunuzla diğerlerine arkadaş canlısı olduğunuzu gösterin. Bir ortamda tek başınıza, bacak bacak üstüne atmış ve cep telefonunuza gömülmüş bir şekilde oturursanız insanlarla iletişim kuramazsınız.

10.Gülümseyin.

Bu oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Gülümsemek sizin ne kadar davetkâr, arkadaş canlısı ve sevecen olduğunuzu gösterecektir. İnsanlar sizinle hiç çekinmeden konuşacak ve belki yeni, güzel bir arkadaşlığın ilk adımını atmış olacaksınız.

Kaynak: http://reluv.co/10-ways-to-meet-new-people/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !