Buradasın Ankara Psikolog » Genel » Sizi Derinden Sarsacak 10 Psikolojik Film

Sizi Derinden Sarsacak 10 Psikolojik Film

Yazar: Ankara Psikolog

İşledikleri konularla sizi derinden sarsacak, içinize işleyecek 10 psikolojik filmi derledik.

We Need To Talk About Kevin (Kevin Hakkında Konuşmalıyız)

1

IMDb puanı: 7.5

Tüm zorluklarına rağmen güzelliğini koruyan bir anne oğul hikayesi. Tüm kişisel ve profesyonel tutkularını bir kenara bırakarak kendini oğlunu yetiştirmeye adayan anne, Eva. 15 yaşında çözümsüz bir şey yapan oğul, Kevin ve annenin aklındaki soru “Yoksa benim hatam mı?”

Side Effects (Acı Reçete)

2

IMDb puanı: 7.1

Antidepresanlarla geçirilen bir ömrün gariplikler ve gizemle dolu hikayesi. İlaç sektörüne dair eleştirilerde bulunan filmi görmenizi tavsiye ediyoruz.

Martha Marcy May Marlene (Paranoya)

3

IMDb puanı: 7

Sakin ancak izleyicilerin aklına birçok önemli soru getiren derin bir film: Acaba karakterin bölünmüş bir zihni mi var, yoksa bunlar sadece anıları mı? Şimdi bu gerçek mi, illüzyon mu? vb. Zihnine yeniden hakim olmak için çabalayan bir kadının hikayesi.

Her (Aşk)

4

IMDb puanı: 8

Son yılların en orijinal filmlerinden bir tanesi. Bir bilgisayar işletim sistemine aşık olan adamın hikayesi. Kulağa absürt gelse de film aslında bir adamın ‘hiç kimseye’ olan gerçek ilişkisini anlatıyor.

Kynodontas (Köpek Dişi)

5

 IMDb puanı: 7.2

Anne babalarının uygun gördüğü şekilde eğitilen, eğlenen, sıkılan 3 kardeşin hikayesi. Dış dünyayla iletişimleri olmayan şehirden uzakta bir evde yaşayan çocukların hayal etmesi güç katılıkta ve kapalılıkta ebeveynler tarafından yetiştirilişinin çarpıcı anlatımı.

Cleveland Abduction

6

IMDb puanı: 6.7

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde bir kadın kaçırılır ve 11 yıl boyunca tutsak edilir. Kendisiyle birlikte tutsak olan 2 diğer kadınla zaman içinde bir aile olurlar.

Stoker (Lanetli Kan)

7

 IMDb puanı: 6.9

Son dakikasına kadar sizi belirsizlik içinde bırakan film finalinin ardından izleyicileri şu soruyu düşünmeye iter: Bir insan olarak ne kadar genlerimiz tarafından, ne kadar çevre tarafından şekillendiriliyoruz?

Womb (Rahim)

8

IMDb puanı: 6.4

Ölen sevgilisini klonlayan ve onu bebekliğinden ergenliğine kadar büyüten kadın sürekli doğru yapıp yapmadığının şüphesiyle yaşar. Etik ve annelik kavramlarını incelikle etkileyicilikle işleyen bir film.

Goodbye Solo

9

 IMDb puanı: 7.4

Senegalli bir taksi şoförü olan Solo ile yolcusu William arasındaki hikayeyi konu alan bir film. Solo, William’a mutluluk, umut ve inanç aşılamaya çalışırken film bize insanlığın ne demek olduğu hakkında mesajlar veriyor.

The Black Balloon

10

IMDb puanı: 7.3

2008 Berlin Film Festivalinde ‘En İyi Gençlik Filmi’ ödülünü almıştır. Aşk, ailevi sorumluluklar ve toplumun engellilere yaklaşımını aynı potada başarıyla eriten bir filmdir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !