Çocuğum Kreşe Gitmek İstemiyor?

Soru: 5 yaşındaki oğlum yabancıların yanında çok pasif ve utangaç davranıyor. Evde bizim yanımızdaki o konuşkan çocuk yabancıların yanında kayboluyor yerine tamamen pısırık kendine güvensiz ve yabani bir çocuk geliyor. Ne yaptıysak düzeltemedik. Biz bu sorunu nasıl yenebiliriz?

Cevap: Aslında ilk olarak oğlunuzun yabancıların yanında daha çekingen oluşu bir sorun mu bu soru değerlendirilmelidir. Her bireyin farklı karakter özellikleri vardır. Kimimiz daha girişken kimimiz daha çekingen olabiliriz. Ve bu özelliklerimizi ortama, zamana göre değişkenlik gösterebilir. Oğlunuzun çekingenliğiyle ilgili olarak, bir süre sonra yabancılara alışıp alışmadığı, bu durumu ne kadar devam ettirdiği ve pısırık ve özgüvensiz diyerek neleri kastetdiğiniz değerlendirilmesi gereken durumlardır. Çünkü bunlar gelişim düzeyine uygun tepkiler olabilir veya dediğiniz gibi çok özgüvensiz tavırlar sergiliyor olabilir. Eğer oğlunuzun özgüven problem varsa bu alanda çalışan uzman bir psikolog size yardımcı olabilir.

Bu yazı 1521 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog