Buradasın Ankara Psikolog » Popüler Psikoloji » Uyuma Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Uyuma Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Yazar: Ankara Psikolog

Uyku pozisyonunuzun kişiliğiniz hakkında verdiği ipuçlarını biliyor musunuz? Bu yazımızda uyuma pozisyonunuz ve kişiliğiniz hakkında ipuçlarına yer verdik.

Cenin

1

Bu pozisyon en yaygın ve tercih edilen uyuma şeklidir. Eğer cenin pozisyonunda uyuyorsanız sizde insanların %41’i ile aynı şekilde davranıyorsunuz demektir. Bu insanların kişilik olarak sert kabuklarının altında yatan utangaç ve hassas bir yapısı olduğu söylenir. Her şeye fazla kafa yorma ve endişelenme ise en yaygın özellikleridir.

Dümdüz (Kütük)

2

Bu pozisyon da en yaygın ikinci uyuma pozisyonudur. Bu şekilde uyuyan kişilerin son derece sosyal oldukları belirtilir. Çevrelerindeki herkese fazlasıyla güvenen bu kişiler zaman zaman saf olarak değerlendirilebilirler.

Hasret Çeken

3

Bu pozisyon bir öncekine oldukça benzer ancak tek farkla… Bu seferki pozisyondan kişinin kolları sarılmak istercesine öne doğru uzanmıştır. Araştırmalar bu pozisyonda uyumayı tercih eden kişilerin açık fikirli ancak şüpheci olduklarını ortaya koymuştur. Kararsız ve inatçı oldukları da belirtilmektedir.

Asker

4

Bu kişilerin güçlü ve sessiz bir yapıları vardır ve hayatlarında pek fazla drama istemezler. Hem kendilerinden hem de hayatlarındaki insanlardan beklentileri yüksektir. Ancak bu şekilde sırt üstü yatan insanlarda horlama çok sık görülür.

Serbest Düşüş

5

Bu pozisyonda kişi yüz üstü yatar ve kollarıyla yastığına sarılır. Çevrelerine karşı açık ve hareketli bir kişilikleri vardır. Özgür ruhlar olarak görülseler de içten içe kaygılıdırlar ve kontrol sahibi olmaktan hoşlanırlar. Başkalarının eleştirilerine karşı hassastırlar.

Deniz Yıldızı

6

En az popüler olan uyuma pozisyonu deniz yıldızıdır. Bu pozisyonda kollar yukarda ve başın yanında, bacaklar ise ayrıktır. Bu pozisyonda uyuyan kişilerin sadık arkadaşlar oldukları belirtilir, arkadaşlıklarını öncelikleri haline getirirler. Başkalarına yardımcı olmak ve onları dinlemek konusunda iyidirler.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !