Buradasın Ankara Psikolog » Film ve Kitap Önerileri » Sizde Değişiklik Yaratacak 10 Film

Sizde Değişiklik Yaratacak 10 Film

Yazar: Ankara Psikolog

İzlediğimiz her filmde ufak tefek de olsa kendimizden bir şeyler buluruz. Bazen filmler değişime açılan birer kapıdır, yeter ki değişmemek için direnmeyin. Bu yazımızdaki filmleri izlerken zihninizi değişime açık tutmanız faydalı olabilir, keyifli seyirler.

Philomena-Umudun Peişinde-2013

1

Dram ve komedi unsurlarını içinde barındıran duygusal bir film. Zor bir hayat yaşayan kadın küçücükken kendinden koparılan oğlunu bulmaya kararlıdır. Bu yolculuğunda ona bir yazar destek olacaktır.

Romantics Anonymous-İsimsiz Romatik-2010

2

İzleyicilerinden birçok övgü alan film Fransız yapımı. İzleyeceğiniz aşk hikayesi ise kendine çok imrendirebilir dikkatli olun.

Mommy-Ana-2014

3

Bir anne ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan oğlunun zor yaşantısını konu alan film.

500 Days of Summer-Aşkın 500 Günü-2009

4

Gerçekçi ve sonsuz aşka inanmayan bir kadın ile romantik ve ilk görüşte aşka inanan bir erkeğin aşk hikayesi…

White God-Beyaz Tanrı-2014

5

İnsan ve hayvan dostluğunu konu alan birçok film olsa da bu filmde iki yalnızın birbirini tamamlamasının yanı sıra büyük bir intikamı da izlemekteyiz.

Poetry-Şiir-2010

6

Filmde yaşadığı şehrin yoksul kesinimde hayatını sürdürmeye çalışan Alzheimer hastası bir kadının zor yaşam koşulları içindeyken şiir ile ilişkisini izliyoruz.

What Dreams May Come-Aşkın Gücü-1998

7

Bu duygusal filmde sevginin ölümün ardından bile yok olmadığını görüyoruz. Ancak filmin kahramanı olan çift gerçekten zor bir dönem yaşıyor

The Geographer Drank His Globe Away-2013

8

Bir roman uyarlaması olan filmde geçim sıkıntısı yüzünden coğrafya dersleri vermeye başlayan bir biyoloğun hikayesi anlatılıyor. Fakat bu işte çok da iyi olmayan kahramanımızın hayatı başka bir tarafa yöneliyor.

A Swedish Love Story-İsveççe Aşk Hikayesi-1970

9

Yetişkinlerin dünyasında gençler için birçok problem ve endişe vardır, bu filmde ise tüm bunlara bir yenisi daha eklenir: Sonsuza kadar hatırlanacak ilk aşk.

About Elly-Elly Hakkında-2009

10

İran yapımı filmin yönetmeni AsgharFarhadi’dir. Filmde üç İranlı aile yazlık evlerine gider yanlarında Elly de vardır. Elly’nin ortadan kaybolmasıyla film gizemli bir hal alır ve herkes Elly’e ne olduğunu bulmaya çalışır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !