Buradasın Ankara Psikolog » Çocuk Psikolojisi » Çocuğunuzla İzleyebileceğiniz 15 İlham Verici Film

Çocuğunuzla İzleyebileceğiniz 15 İlham Verici Film

Yazar: Ankara Psikolog

Tüm filmlerin vermek istediği bir mesaj vardır çocuk filmleri ise özellikle, çocukları hem eğlendirmek hem de onlara bir şeyler öğretmeyi hedeflerler. Çocuğuyla keyifli vakit geçirmek isteyen ebeveynleri ve çocuk filmlerine bayılan herkesi içeriğimize davet ediyoruz, keyifli okumalar.

Mulan

1

“Asla vazgeçme!”

Mulan, tarihi 6. Yüzyıla kadar dayanan bir Çin efsanesinden esinlenerek oluşturulmuştur. Filmde erkek kılığına girerek savaşa katılan genç bir kızın öyküsünü izleriz.

The Lion King (Aslan Kral)

2

“Hatalarından ders al.”

Sorumluluk ve eğlencenin dengesini kurmaya çalışan küçük varisimiz bu yolculuğunda deneyerek ve yanılarak birçok şey öğrenecek ve harika arkadaşlar edinecektir.

Cinderalla (Külkedisi)

3

“Sabır büyük bir erdemdir.”

Babasının beklenmedik ölümü üzerine genç Ella kendisini kötü kalpli üvey annesinin ellerinde bulur. Tüm yaşananlara rağmen umutsuzluğa düşmez ve beklediği umut bir balo gecesi kapısını çalar. (Yetişkinler masalı ezbere bilse de aynı masalı bir çocukla izlemek şaşırtıcı sonuçlar doğurabilir ;))

Alaaddin

4

“Bir kitabı kapağına bakarak yargılamamalısınız.”

Alaaddin maymun arkadaşı Abu’dan başka kimsesi olmayan bir sokak çocuğudur. Bir gün sarayda tutulmaktan sıkılıp kaçan Prenses Jasmine’le tanışır ve hem macera hem romantizm dolu serüvenleri başlar.

Lilo and Stitch (Lilo ve Stitch)

5

“Ohana, aile demektir ve aile demek kimseyi geride bırakmamak demektir.”

Lilo Hawai’de yaşayan küçük bir kızdır. Kendini çok yalnız hissetmektedir bir gece kayan bir yıldızın ardından dilek tutar ve bir arkadaş ister. Dileği gerçekleşir ancak arkadaşı biraz farklı birisi olacaktır.

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

6

“Geçmişe takılıp kalma, her zaman ileriye bak.”

Oğlu Nemo’yu tek başına büyüten bir baba palyaço balığının hayatı çok kolay olmayacaktı belki ama açık denizi merak eden Nemo babası için işleri daha da zorlaştıracaktı. Filmde Nemo ve kısa süreli hafıza kaybı yaşayan arkadaşı Dora’nın macera dolu serüvenine davetlisiniz.

Ratatouille (Ratatuy)

7

“Kimsenin sana limitlerini söylemesine izin verme, senin tek limitin ruhun.”

Remy isimli küçük fare Fransız bir aşçı olmak için yanıp tutuşur ama ailesi buna karşı çıkar. Çünkü bir fare olarak mutfakta onu bekleyen birçok tehlike vardır ve kimse onu mutfağında istemez. Bakalım Remy’nin yemek pişirme tutkusu hayatında neleri değiştirecek?

Pinocchio (Pinokyo)

8

“Kendi Kararlarına güven.”

Gepetto isimli kuklacı bir gün ahşaptan bir çocuk yapar ve ismini Pinokyo koyar. İsteği Pinokyonun gerçek bir çocuk olmasıdır. Jiminy Cricket isimli peri de Gepetto’nun bu dileğini yerine getirmek ister.

The Incredibles (İnanılmaz Aile)

9

“Asla geriye bakmam hayatım, şimdiye olan dikkatimi dağıtıyor.”

Bay İnanılmaz ve karısı Elastik Kız 15 yıl önce dünyayı suça karşı savunan süper kahramanlardı ancak yaşanan bir dizi talihsiz olay sonrası tüm süper kahramanlar normal hayatların arkasında gizlenmek zorunda kalınca onlar da sakin bir hayat yaşamaya başladı. Fakat bu durum sonsuza kadar sürmeyecekti…

Wreck-It-Ralph (Oyunbozan Ralph)

10

“Kendini sev!”

Ralph aslında bir oyun karakteridir ve kötü bir karakterdir. Ancak Ralph kötü biri olmak istemez ve iyi olmak için planlar yapmaya başlar.

Kung Fu Panda

11

Tembel bir panda olan Po aslında bir Kung Fu hayranıdır ve beklenmedik bir şekilde kendini bir kehaneti doğrulayacak seçilmiş kişi olarak bulur. Hayalleri gerçeğe dönüşmeye başlayan Po, acaba Kung Fu’yu öğrenebilecek midir?

Turbo

12

“İnanırsan, başarırsın.”

Turbo büyük ve hızlı olmayı hayal eden bir salyangozdur. Bir kaza sonucu süper-hızlı olma gücü edinir ve imkansızı başarmak için bir yolculuğa çıkar. İmkansız olan ise onun dünyanın iyi yarışçısı olmasıdır. Bakalım turbo imkansızı başaracak mı?

The Land Before Time (Tarih Öncesi Topraklarda)

13

“Her gün iç sesini dinlemeye zaman ayır.”

Aileleri ölen 5 dinozor yavrusu hayatta kalmak için üzüntülerini bir kenara bırakıp birlik olmalıdırlar.  Bu 5 küçük yavru zorlu hayat şartlarında neler yaşayacaktır?

Wall-E

14

“Gerçekten mutlu olmak için ne yapman gerekiyorsa onu yap.”

Robotlar aşık olamaz diyen varsa bu filmi izlesin ve sıcacık sevgi dolu hikayeye kendisini bıraksın.

Shrek

15

“Devler soğan gibidirler, soğanların katları vardır.”

Şrek kendine ait bir bataklıkta yaşayan yeşil ve korkutucu bir devdir. Ancak hayatı Eşek’le tanışında değişmeye başlar. Atıldıkları macera Şrek’e hayatının aşkını getirecektir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !