Buradasın Ankara Psikolog » Genel » Çay İçenlerin Başarılı Olmasının Sebepleri

Çay İçenlerin Başarılı Olmasının Sebepleri

Yazar: Ankara Psikolog

Daha önce Kahve İçenlerin Başarılı Olmasının Sebeplerini paylaşmıştık. Kahve içenler yazımızı çok sevdi. Peki ya çay içenler, onların da başarılı olduğu inkar edilemez bir gerçek 🙂 İşte sizin için çay içenlerin başarılı olmasının arkasından gerçekleri derledik…

Sağlığa Faydası Saymakla Bitmez

çay 6

Günde üç bardak çay içinlerin günlük antioksidan miktarının büyük bir ihtiyacının karşılandığı bilimsel araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır . Ayrıca ; saça , cilde , kalbe ,tansiyona, boğaz ağrılarına ,enfeksiyonlara ve hatta kemik erimesine bile iyi geldiği bilinmektedir.

Enerjiktirler

çay 8

Çay yaprağındaki kafeinler hızla çözünerek yaklaşık 2 dk içerisinde suya karışır ve çay içen bir insan güne daha sıcak ve enerjik başlamasına yardımcı olur.

İhtiyaç duyulduğunda sakinleştirir

çay1

Eğer çay 5 dk ve daha fazla demlenirse adrenalize olan kafeini bağlayan tanik asitler açığa çıkar ve bu seferde sakinleştirici bir etki meydana gelecektir. Sakin bir kafayla düşünme ihtiyacınız olduğunda tam da aradığınız şey işte bu .

Daha Samimidir

çay 4

Çayın kalabalıkla arası iyidir sözü tam olarak bunun için söylenmiştir. Çay içilen ortamda samimiyet, sıcaklık , dostluk vardır . Çay ocakta demlenir muhabbet ise masada …

Daha Pozitiflerdir

çay 5

Yapılan araştırmalara göre günde 2-3 bardak çay içen insanların depresyona daha az girdiği tespit edilmiştir. Günlük kafein ve antioksidan ihtiyacının karşılanmasından dolayı daha mutlu daha pozitiftirler.

Hafızaları Daha Güçlüdür

çay 7

Yapılan bilimsel araştırmalarda , 1400 kişinin üzerinde uygulanan test sonuçlarına göre : çayın hafıza arttırdığı , hatta ileriki aşamalarda Alzheimer riskinden korunmada  yardımcı olduğu keşfedilmiştir.

Çay Ekonomiktir.

çay 3

Çay sağlığınızı korumayı bildiği kadar cebinizi de korumayı bilir .

Çay en sosyal içecektir.

çay2

Çay şüphesiz en sosyal içecektir. Her ortama uyum sağlar . Ekonomik ve pratik olması . Kişilerin sosyal ortamlarda bulunması ise başarılı olmalarında her zaman olumlu etkilemektedir.

BONUS

Şairlere İlham Verir 🙂

çay şiir

 

…bir gün çay içelim seninle, çaylar benden manzara senden olsun…

Orhan Kemal

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !