Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » İyi Bir Hafta Sonu İçin 7 Öneri

İyi Bir Hafta Sonu İçin 7 Öneri

Yazar: Ankara Psikolog

Hafta sonlarını kim sevmez? Uzun, yorucu bir haftanın ardından dinlenmek, rahatlamak hepimizin tek isteğidir. İşte size hafta sonunuzu güzel geçirmek için 7 tavsiye:Hafta içerisinde alamadığınız uykunuzu telafi etmek için çok iyi bir fırsat. Gönül rahatlığıyla öğleye kadar uyuyabilirsiniz. Rahat yatağınızın tadını çıkarın ve rahatlayın.

arkadaşlık1.Arkadaşlarınızla vakit geçirin.

Yoğun bir hafta geçirmişseniz arkadaşlarınızla büyük ihtimal yeteri kadar vakit geçirememişsinizdir. Hafta sonunuzun bir bölümünü onlara ayırabilir, iyi bir filme gidebilir veya güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

bilgisayar kadın

2.Paylaşın.

Eğer sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorsanız, kendi düşüncelerinizi, hissettiklerinizi takipçilerinizle paylaşın. Daha özel bir şeyler isterseniz, günlüğünüze mutlaka kendinizle ilgili bir şeyler yazın. Hayattan beklentilerinizi veya hedeflerinizi gözden geçirmek için iyi bir fırsat.

haftasonu aktivite

3.Dışarı çıkın.

Hafta içleri gün sonunda yorgun olduğunuz için akşamları eğlenceye vakit ayıramamış olabilirsiniz. Bir konsere veya tiyatroya gidip zamanınızı güzel bir şekilde harcayabilirsiniz.

 

Patrick Kingsley at the Natural History Museum

4.Keşfedin.

Hafta sonu yapabileceğiniz diğer bir şey ise kendi şehrinizde bir turist olmak. Ne kadar zaman geçirmiş olursanız olun mutlaka şehrin keşfedilecek bir yanı vardır. Arkadaşlarınızla, ailenizle bir müzeye ya da tarihi yerlere yapacağınız gezinti size iyi gelecektir.

spor yapmak

5.Spor yapın.

Sağlıklı bir yaşam için şart olan sporu yeterince vakit bulup yapamadıysanız, hafta sonu açığınızı kapatmak için uygun zaman. Spor salonuna, tenise veya yüzmeye gidebilir, kendinizi yeni bir hafta için hazırlayabilirsiniz.

doğa yürüyüşü

6.Doğaya karışın.

İşiniz gereği ofis içinde veya kapalı ortamlarda çalışıyorsanız, hafta sonunda doğayla bütünleşmek sizin için iyi olacaktır. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, teknolojik cihazları bir kenara bırakıp kendinizi dışarı çıkın. Temiz havanın tadını çıkarın. Yenilenmiş bir şekilde gireceğiniz hafta sizin için zorlu geçmeyecektir.

hobiler

7.Kendinizi geliştirin.

Yeni hobiler edinerek veya kurslara katılarak da hafta sonunuzu geçirebilirsiniz. Yabancı bir dili veya farklı bir mutfağın yemeklerini öğrenebilirsiniz. Becerilerinizi geliştirmek kendinize olan güveninizi de artıracaktır.

 

Hepinizi mutlu hafta sonları!

Kaynak: http://reluv.co/8-things-to-do-on-a-weekend/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !