Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Güne Erken ve Etkili Başlamanızı Sağlayacak 8 İpucu

Güne Erken ve Etkili Başlamanızı Sağlayacak 8 İpucu

Yazar: Ankara Psikolog

Her sabah erken kalkmayı başaran insanlara imrenerek bakıyor olabilirsiniz çünkü sizin için erken kalkmak işkenceden farksızdır. Erken kalkmayı başarsanız bile dünyanın en mutsuz insanı olarak güne başlarsınız. Eğer güne erken başlamayı kendiniz için kolaylaştırmak istiyorsanız size verebileceğimiz birkaç ipucu var.

Erken kalkmak için iyi bir sebep bulun

Yatmadan önce ertesi gün için yapılacaklar listenizi tekrar gözden geçirip planlarınızı tekrar düzenleyin. En ilgi çekici ve seveceğiniz işleri sabah saatlerinde yapmak üzere planlarsanız sabah yataktan çıkmak daha kolay olacaktır.

Alarm ertelemeyi unutun

Alarmınız mı çaldı? Direk yataktan kalkın. Ne kadar ertelerseniz ve yataktan çıkmazsanız sonrasında kalkmanız çok daha zorlaşacaktır.

4 saat uyumak yeterli değildir

Sabahları iyi uyanabilmek için uykunuzu iyi almanız gerekir. Çok az uyarak güne etkili başlamak tam bir hayaldir.

Biraz bile erken uyansanız yataktan çıkın

Sabah planladığınız saatten önce uyanabilirsiniz o durumda uyumaya devam etmek yerine yataktan çıkın. Gününüz erken kalktığınız süre kadar uzun olacak demektir.

Hafta sonu da hafta içi kalktığınız saatte kalkın

Söylemesi kolay diyebilirsiniz ya da hafta sonu neden erken kalkayım ki diye düşünebilirsiniz ama bu düzene alışan vücudunuz pazartesi uyanamamak gibi bir sorunla tekrar karşılaşmayacaktır.

Zıplayın

Uyandıktan hemen sonra birkaç kez zıplamayı deneyin. Bu size enerji verecektir sizin de istediğiniz güne enerjik başlamaktı zaten 😉

Esneme hareketleri yapın

Esneme hareketlerinin belki de en güzel yanı yataktan çıkmadan ya yapabilecek olmanızdır. Esnerken hızlı ve dikkatsiz hareketlerden kaçının daha dikkatli ve yavaş hareketlerle vücudunuzu esnetin.

Pencereyi açın

Bazen yataktan çıksanız da zihniniz bir türlü açılamaz. Zihninizi açmanın berraklaştırmanın en kolay yolu temiz hava almaktır. Temiz havadan derin bir nefes aldığınızda her şey daha berrak olacaktır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !