Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Sevgilinizle Gidebileceğiniz 8 Romantik Şehir

Sevgilinizle Gidebileceğiniz 8 Romantik Şehir

Yazar: Ankara Psikolog

Herkes yaşadığı şehrin güzel olduğunuz söyleyebilir ancak kabul edelim ki bazı şehirler atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakabiliyor. Bu yazımızda farklı ülkelerden 8 romantik şehri bir araya getirdik kim bilir belki de sevgilisiyle tatil planlayan okuyucularımız vardır.

Paris, Fransa

1

Bazıları klişe bulsa da romantizm deyince dünyada birçok insanın aklına ilk gelen şehirlerden bir tanesi Paris’tir.

Floransa, İtalya

2

Rönensans’ın doğum yeri olarak da bilinen şehir hem romantik hem de ölçülemeyecek büyüklükte kültürel zenginliğe sahiptir. İtalya denildiğinde çağrışım yapan kelimelerden bir tanesi mutlaka romantizmdir.

Dubrovnik, Hırvatistan

3

Bu eski şehir güzelliğiyle nefesinizi bile kesebilir. Eski Dubrovnik’in tarihi 16. Yüzyıla kadar dayanır ve keşfetmeyi seven çiftler için biçilmiş kaftan bir şehirdir. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan şehirde harika doğal plajlarda sevgilinizle romantik bir tatil geçirebilirsiniz.  Game of Thrones dizisi hayranıysanız eğer King’sLanding’deki tüm sahnelerin burada çekildiğini duymak sizi heyecanlandırabilir.

Ko Tao, Tayland

4

Küçücük bir ada olmasına rağmen her yıl yüz bini aşkın turist tarafından ziyaret edilir ve tam anlamıyla bir cennet olarak adlandırılabilir.

Kyoto, Japonya

5

İmparatorluk dönemi Japonyası’nın başkenti olan Kyoto’da romantik bir tatil yapmayı düşünürseniz bu huzurlu şekil size gezegeni erk etmişsiniz hissi yaşatabilir. Kyoto’da geleneksel evler ve tapınaklar doğayla bütünleşmiş bir şekilde yer alır ve büyüleyici güzelliktedir.

Punta del Este, Uruguay

6

Eğer modernliğe tutkunsanız Punta del Este tam size göre bir tatil durağı olabilir. Lüks hayata düşkün çiftler için romantik bir seçenek olan şehirdeki canlı gece hayatına ayak uydurursanız çok eğleneceğinizi söyleyelim.

New Orleans, Lousiana, Birleşik Devletler

New Orleans French Quarter

New Orleans French Quarter

Gece hayatından söz açılmışken bu şehrin Fransız, Amerikan ve Afrika kültürünü bir araya getiren mükemmel bir seçenek olduğunu belirtelim. Şehirde birçok farklı kültüre ait etkinliğe katılabilir, yeni tatlar deneyebilir ve karnaval havasındaki eğlencelere katılabilirsiniz.

Bodrum, Türkiye

8

Listenin kapanışını ülkemizin en romantik duraklarından biri olan Bodrum’la yapıyoruz. Bodrum’u yerli yabancı birçok turistin tercih ediyor olması hiç tesadüf değil. Bu kadar yakınken Bodrum’da

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !