Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Kitap Damgası ile Kitaplarınızı Özelleştirin

Kitap Damgası ile Kitaplarınızı Özelleştirin

Yazar: Ankara Psikolog

Kitap okumayı sevenler için muhteşem bir hediye olacağını düşündüğüm kitap damgası ürününden bahsedeceğim sizlere. İlk defa Edebyahu.com ‘un şu sayfasında rastladığım kitap damgasının ne olduğundan, tarihinin nerelere dayandığından bahsedeceğim.

Kitap damgası nedir?

Kitap damgası aslında dünyada ve bizde yüzyıllardır Exlibris (Ekslibris) olarak bilinen sanatın Türkçesidir. Ekslibris yani kitap damgası, kitap sahiplerinin kitaplarının iç sayfalarına imzalarını atmalarına dayanır. Bu imza kimi zaman bir isim soy isim, kimi zaman kitabın alındığı tarih, kimi zaman da kitabın alındığı yerin yazılmasına dayanır. Ancak eskilerde kitapların iç kapaklarına bunlarla birlikte bir de o kişi için anlamlı olan bir figür çizilirmiş. İşte bu figüre Exlibris deniyor. Exlibris birçok unsuru barındırıyor. Hem kitabın sahibini gösteriyor hem de sahibin adı soyadını, kitabına iyi bakılması gerektiğini vs. bildiriyor. İşte bu kitap damgası sanatını modern döneme uygulayan yegane yer Edebyahu.com olsa gerek.

Edebyahu.com, müşterilerine hazır olarak sunduğu yüzlerce farklı kitap damgası modeline müşterinin istediği bir ismi yazmasıyla hem pratik bir hizmet sunarken öte yandan tamamen kişiye özel tasarımlar da yaparak müşterilerine daha özel hizmet veriyor. Kitaplar, çay bardakları, şehir siluetleri, müzik aletleri, daktilo gibi onlarca farklı figürün bir araya getirilmesiyle hazırlanan kitap damgası modelleri ya da tamamen sizin için hazırlanmiş kişiye özel kitap damgası. Tercih sizin.

Edebyahu.com müşterilerine sadece kitap damgası sunmakla kalmıyor, ürünle birlikte ıstampa yani mürekkebini de hediye ediyor. Siz ürün size ulaştığı andan itibaren itinayla ürünü kullanabiliyorsunuz. 🙂 Eğer ürünü hediye etmek isterseniz ahşap kutu ve nostaljik paketleme seçeneğini de şiddetle tavsiye ederim.

Kısacası kişiye özel kitap damgası deyince aklınıza gelecek adres belli, Edebyahu!

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !