Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Samurayların Ders Niteliğindeki 7 İlkesi

Samurayların Ders Niteliğindeki 7 İlkesi

Yazar: Ankara Psikolog

Gi: Dürüstlük: Tüm hareketlerinizde dürüst olun. Adaletin kendi içinizde olduğunu keşfedin. Dürüst insanın saf bir ruhu vardır ve gerçeklerden korkmamalıdır.

Yu: Cesaret: Kalabalıklar arasında kendinizi ortaya çıkarın. Sinerek ve saklanarak yaşamak, yaşamak değildir. Gerçek bir savaşçının kahramanlara yakışan bir cesareti olmalıdır. Kahramanca bir cesaret cahil cesareti değildir beraberinde zeka ve güç gerektirir.

Jin: Yardımseverlik: Bu noktada sahip olunması gereken iki temel özellik merhamet ve acıma duygusudur. Eğitimleri bir samurayı güçlü ve çevik yapar, bu güz başkalarının iyiliği için kullanılmalıdır.

Rei: Saygı: Bir samurayın gücünü kanıtlamak için zalim olmasına gerek yoktur. Düşmanlarına bile saygılı ve nazik davranır. Saygı olmadan sahip olunan güç sizi bir hayvandan farklı kılmaz.

Makoto: Kararlılık ve doğruluk: Bir samuray aldığı kararların sonuçları ne olursa olsun arkasında durur. Dünyadaki hiçbir şey onu yolundan döndüremez. Eğer bir söz verirse onu yerine getirir. Söz verildiyse o davranış gerçekleştirilmek zorundadır.

名誉

Meiyo: Onur: bir samurayın davranışları gerçek benliğini ortaya koymalıdır. Onurlu bir şekilde ve başkalarına göre değil kendine göre yaşamalıdır.

忠義

Chugi: Sadakat: Bir samuray üstlerine sadık ve çevresindekilere örnektir. Sözüne sadık olan samuraylar kimseyi yarı yolda bırakmaz.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !