Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Geçtiğimiz Yıl Düşündüğünüzden Fazlasını Başardığınızın 7 İşareti

Geçtiğimiz Yıl Düşündüğünüzden Fazlasını Başardığınızın 7 İşareti

Yazar: Ankara Psikolog

Tüm zorluklarıyla, güzellikleriyle, acılarıyla, mutluluk ve mutsuzluklarıyla bir yılı geride bıraktık. Şimdi önümüzde yepyeni bir yıl ve yaşanacak yeni tecrübeler var. Son bir yılda gözünüze çok da büyük görünmeyen birçok değişiklik yaşadınız ama bunları gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Genel olarak kötü değerlendirdiğiniz bir yıl geçirmiş olabilirsiniz belki ama aslında düşündüğünüzden çok daha fazlasını başardınız. İşte bunu kanıtlar nitelikteki durumlar…

Günlük rutininin geçen yıl bu zamankinden daha farklı

Eğer hayatınızı bir gününüzde neler yaptığınıza bakarak değerlendiriyorsanız ne kadar ilerleme kat ettiğinizi anlamanın en iyi yolu şu an yaşadığınız bir günü geçen yıl aynı zamanlarda yaşadığınız bir gününüzle karşılaştırmak olacaktır.

Farklı düşünmeyi öğrendiniz

İster işinizle ilgili bir konuda olsun ister kişisel ilişkilerinizle ilgili bir konuda düşünce stiliniz değişip daha iyiye gittiyse aslında büyük bir şey başardınız.

Bir yıl boyunca geçiminizi sağladınız

Belki yalnızca kendinizin belki de tüm ailenizin geçimini bir yıl boyunca sağladınız. Yiyeceklerinizi aldınız, faturalarınız ödediniz, diğer ihtiyaçlarınızı karşıladınız ve bunu koca bir yıl boyunca yaptınız.

Gerçekten sevdiğiniz insanlarla yakınlığınızı korudunuz

Kişisel ilişkilerle ilgili en sağlam ölçüt bir yılda ne kadar yeni ilişki kurduğunuz değildir. Asıl ölçüt var olan ilişkilerinizi nasıl sürdürdüğünüzdür. Eğer siz bunu başarabildiyseniz hiç de küçümsenecek bir başarı değil bu.

Bazı şeylerden vazgeçebildiniz

İnandığınız şeylerin her zaman doğru olmayabileceğini kabullendiniz ve bazen yapabileceğiniz en doğru şeyin vazgeçmek olduğunu anladınız. Fikirlerinizde sürekli ayak diretmek yerine onlardan vazgeçebilecek kadar açık fikirli olduğunuz zamanlar oldu.

Bir yıl önce nasıl birisi olduğunuzu hatırlamakta güçlük çekiyorsunuz

Evet, işte o kadar değiştiniz ve geliştiniz. Aylar sonra artık hayatı çok daha farklı algılayan bir insansınız. İsteseniz de tekrar o kişi olamıyorsunuz çünkü kendinize kattığınız birçok şey oldu, bunları olmamış gibi düşünmeniz imkansız.

Birçok engelle karşılaştınız ve aştınız

Geçirdiğiniz yılı düşününce kendinizi birçok kez yenilgiye uğramış gibi hissedebilirsiniz. Ancak sizi yenilmiş hissettiren o engeller aslında birer birer aştığınız ve size küçük büyük birçok başarı getiren şeylerdi. Yenilgi olarak değerlendirdiğiniz her şey aslında edindiğiniz önemli birer hayat tecrübesiydi.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !