Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Yapmaktan Asla Utanmamanız Gereken 6 Şey

Yapmaktan Asla Utanmamanız Gereken 6 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Duygularınızı ifade etmekten utanmayın.

Kültürümüzde duygularımızı ifade etmek güçsüzlük anlamına gelebilir. Aslında durum ise bunun tam tersi. Duygularını herkese gösterebilen insanlar kendilerini olduğu şekilde sundukları için, tüm yanlarını insanlara açtıkları için oldukça güçlüdürler. Kültürün sizin bu güçlü yanınızı öğütmesine izin vermeyin.

yapmaktan utanmamaniz gereken

Sevdiklerinizle vakit geçirmekten utanmayın.

Bazen ailenizle vakit geçirmeyi çok seversiniz ama çevreniz tarafından aile kuzusu olmakla suçlanırsınız, bazen kız arkadaşınızla sürekli beraber olmak istersiniz ama bu sefer de arkadaşlarınızın iğneleyici sözlerine maruz kalırsınız. En iyisi onların hepsini boş verin. Kimin yanında olmak sizi mutlu ediyorsa onunla beraber olun.

Yaptığınız işten utanmayın.

Evet, herkes işinden çok mutlu olmayabilir. Ama çalıştığınız iş asla sizin için utanılacak bir şey olmamalıdır. Zor ve ağır bir işte çalışıyor olmak, düşük ücret alıyor olmak sizi utandırmamalı. Sonuçta geçiminizi kazanmak için veya bir basamak olarak bu işte çalışıyor olabilirsiniz.

İnsanları affetmekten utanmayın.

İnsanları affetmek zor olsa da bu çok güzel bir şeydir. Toplum bazen kin tutmayı veya küs kalmayı bize dayatmaya çalışsa da insanları affetmek büyük bir onurdur. Affetmekten ve unutmaktan asla utanmayın.

Umutlu olmaktan utanmayın.

Birçok insan umutlu olmayı aptallık sayabilir. Dünyada umut edilecek bir şeyin olmadığını düşünebilirler. Fakat umudu da elimizden alırsak geriye ne kalacak? Güzel şeyleri yapmaya nasıl başlayabilir ya da aydınlık bir geleceğe nasıl kavuşabiliriz?

Geçmişinizden utanmayın.

İnsanların en çok utandığı şeylerin başında geçmişleri gelir. Fakat geçmişimiz bizi biz yapan şeydir. Ne kadar aptalca veya yanlış şeyler yaparsak yapalım eğer bunları deneyimlemeseydik çok daha farklı insanlar olacağımızı unutmamalıyız. Geçmişinizden de ne olursa olsun utanmayın.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !