Buradasın Ankara Psikolog » PSİKOLOJİ » Güçlü İnsanların Asla Özür Dilemeyeceği 6 Şey

Güçlü İnsanların Asla Özür Dilemeyeceği 6 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Çevremizdeki insanların bizi davranışlarımız konusunda eleştirdiği çok olur. Ama güçlü insanlar bazı davranışları için özür dilemezler. Sizler için bu davranışları derledik.

Kendilerini ilk sıraya koymak.

Bir şeyler yaparken ilk başta kendinizi düşünmeniz birçok kimse tarafından bencillik olarak adlandırılabilir. Fakat insanların başkalarıyla ilgili sürekli gerçekçi olmayan ve sanki daima başkalarını koruyup kollamalıymışız gibi beklentileri olabilir. Hiç de öyle değil. Kendiniz her zaman en başta gelirsiniz.

Kendileri için bir şeyler yapmak.

Bu konu güçlü insanların partnerleri ile en çok sorun yaşadıkları konulardan birisidir. Bu kişiler asla kendilerinin yararına olacak bir şeyi yaparken kendilerini başkalarından izin istemek zorunda hissetmezler.

İçlerinden geldiği gibi konuşmak.

Güçlü insanlar çoğu zaman üslupları veya konuştukları şeylerin içeriği dolayısıyla başkaları tarafınadn eleştirilebilir. Ama ne zaman neyi söyleyeceğine karar vermek ve bunu yapmak güçlü insanların en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesidir.

Hayır diyebilmek.

İnsanlar sanki başkalarına daima evet demek zorundaymışız gibi düşünürüz. Buluşmalara, partilere, gezilere her gelen teklife evet demeliymişiz gibi gelir. Fakat öyle değil, güçlü insanlar kendilerini diğerlerinin her yaptığı plana uymak zorunda hissetmezler, kendilerine göre yaptıkları plan vardır ve bunun için kolaylıkla hayır derler.

Daha fazlasını istemek.

Kendiniz için bir şeylerin fazlasını istemek de toplum tarafından olumsuz olarak değerlendirilir. Fakat başkalarına hiçbir şekilde zarar vermeden kendiniz, aileniz ve sevdikleriniz için mutluluk istemenin neresi kötü?

Özgür olmak.

Toplum yine çok fazla özgürlüğe karşı bir duruş sergiler, belli kurallara ve yaşam tarzına uymamızı bekler. Fakat özgürce yaşamak güçlü insanların ne kadar baskı olursa olsun vazgeçmeyecekleri şeyin başında gelir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !