Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Kanserden Ölen Kadının Veda Notu

Kanserden Ölen Kadının Veda Notu

Yazar: Ankara Psikolog

Heather McManamy 2013 yılında göğüs kanseri teşhisi almıştı. Bu mükemmel eş ve anne 36 yaşındayken hayatını kaybetti. Vefatından önce kocası Jeff’e bir veda notu bıraktı ve bunu ölümünün ardından Facebook sayfasından yayınlamasını istedi. Jeff de karısının isteğini yerine getirdi.

Notta şöyle diyordu Heather:

“Evet… sizlere iyi ve kötü haberlerim var. Kötü haber, görünen o ki ben öldüm. İyi haber ise bunu okuyabiliyorsanız siz ölmediniz. (tabi ölümden sonra wifi varsa bilemiyorum) Ölmek iğrenç bir şey, kelimelere dökemeyeceğim kadar kötü ama aşkla, eğlenceyle ve harika arkadaşlarla dolu bir ömür geçirdiğim için çok mutluyum. Hiçbir pişmanlığım olmadığını söyleyebilecek kadar şanslıyım. Sahip olduğum tüm enerjiyi hakkını vererek yaşamak için kullandım. Hepinizi seviyorum ve harika hayatım için hepinize teşekkür ederim.

Hangi dine inanıyorsanız sizin için mutluyum ama benim dini bir inancım yoktu lütfen buna saygı duyun. Lütfen ama lütfen kızım Brianna’ya cennette olduğumu söylemeyin. Onun zihninde bu başka bir yerde olmak için onu terk etmişim anlamına gelecektir. Gerçekte, onunla olabilmek için her şeyi yaptım ve onunla ve Jeff’le beraber olmak dışında olmak isteyebileceğim hiçbir yer olamaz. Lütfen onun kafasını karıştırmayın çünkü ben cennette değilim, buradayım. Sadece beni yarı yolda bırakan bedenimin içinde değilim. Enerjim, sevgim, gülüşüm ve tüm güzel anılarımızla ben hala buradayım. Lütfen beni acımayla ve mutsuzlukla hatırlamayın. Birlikte geçirdiğimiz harika zamanları düşününce gülümseyin. İnsanları üzmekten nefret ediyorum. İnsanları güldürmeye ise bayılıyorum o yüzden trajik ölümümü düşünüp üzülmek yerine mutlu anılarımızı düşünün. Lütfen Brianna’ya onu ne kadar çok sevdiğimi ve onunla ne kadar çok gurur duyduğumu anlatın. Onun annesi olmaktan daha çok sevdiğim bir şey yok. Ve kansere yenildiğimi de söylemeyin çünkü bu bir savaş değildi bu hayattı ve hayat böyle beklenmedik olabiliyor. Ve ben kaybetmedim, kanserli yaşadığım yıllara bakınca aslında benim büyük bir zafer kazandığımı siz de biliyorsunuz.

En önemlisi de hayatımın aşkı ve en yakın arkadaşım Jeff’le 10 yılı aşkın süreyi beraber geçirdim. Gerçek aşk ve ruh eşi diye bir şey gerçekten var. Jeff gerçekten bu dünyadaki en iyi koca. En kötü günümüzde bile gülecek bir şeyler bulduk. Onu hayatın kendisinden daha çok seviyorum. Seni seviyorum Jeff. Aşkımızın bu dünyaya getirdiği mükemmelliğin Brianna olduğuna inanıyorum. Veda etmek zorunda olmak beni gerçekten üzüyor ama  senin üzülmen beni çok çok daha fazla üzecektir. Umarım zamanla sen de gülümseyerek hatırlayacaksın beni. Sen benim tüm dünyamsın ve seninle geçirdiğim her saniyeyi kelimelerin anlatabileceğinden daha çok seviyorum.

Arkadaşlar hepinizi seviyorum ve geçirdiğim mükemmel hayat için sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca benimle olabilecek en iyi şekilde ilgilenen doktorlara ve hemşirelere de teşekkür ediyorum. Benim cenazem sizin için hayatın güzelliğini kutladığınız bir parti olsun.

Bir hayalet olarak geri dönüp hepinizin peşine takılmayı dört gözle bekliyorum, bu şekilde ayrılmamış olacağız. Unutmayın yaşadığınız her an önemlidir.”

 

Heather McManamy’e ait notun orijinalini facebook sayfasında bulabilirsiniz. Not eşi Jeff tarafından 15 Aralık günü paylaşılmış.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !