Vahşi Hayatın İçinde Büyüyen Tippi ile Tanışın

Kocaman bir filin hortumunda oturan bir çocuk… Aynı zamanda devekuşuna binip, çitalarla oynuyor, yani tam anlamıyla vahşi hayatın içinde. Gözlerinde en ufak bir korku bile olmadan hayvanların gözlerinin içine bakabiliyor.

2

Bu şekilde kulağa bir romandan alıntı yapıyoruz gibi gelse de anlattıklarımız Tippi Degree adında bir çocuğun gerçek hayatı. Tippi 10 yaşına kadar Afrika’da doğal hayatın içinde büyüyen bir çocuk. O büyürken yanı başında anne-babası vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak çalışıyor ve ortaya müthiş fotoğraflar çıkıyordu.

3

5

 

Tippi 1990 yılında Fransız anne-babası Afrikayı gezerek çalışırken Namibia’da doğdu. Çoğu zaman yalnız olan aileye eşlik eden bir çok vahşi hayvan oluyordu. Bu süreçte de Tippi fillerle, leoparlarla, çitalarla, aslanlarla, zebralarla, ve yılanlarla arkadaş olmuş insanlar yerine çoğunlukla hayvanlarla etkileşime girmişti.

6

 

Şimdilerde Paris’te yaşayan Tippi, hayvanlara olan sevgisini çevresiyle paylaşmaya devam ediyor. 2003 yılında 6 bölümlük bir vahşi yaşam belgeseli sunan Tippi vahşi yaşam hikayelerini anlatmaya devam ederek başka insanlara insan-hayvan ilişkileri hakkında ilham kaynağı olmak istiyor.

7

 

Kaynak: http://www.theplaidzebra.com/meet-tippi-the-real-life-mowgli-who-spent-10-years-living-with-wild-animals/

Bu yazı 1238 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog