Bu Kabileye Çok Şaşıracaksınız

Yeryüzünde görülebilecek en nadir şeylerden birisi, modern dünyadan hiçbir şekilde etkilenmeden yaşamlarına devam eden kabilelerdir. Mali’de, Sahra Çölü’nün güneyinde varlığı keşfedilen Dogon kabilesinin M.Ö. 3200 yılından beri yapısını korumadan devam ettiği düşünülüyor. Hatta bir başka teoriye göre bu kabiledeki insanlar Antik Mısırlıların atası.

Dogon kabilesinin ilginçlikleri bununla da sınırlı değil. Kabile, modern toplumdan çok daha önce dünyanın yuvarlak olduğuna ve güneş etrafında döndüğüne inanıyordu.

Dogon’lar ayrıca ağaçları oyarak yaptıkları ilginç maskeleriyle ve eşyalarıyla da oldukça ilgi çekici. 80’den fazla özel gün için, her biri ayrı olmak üzere renkli renkli çeşitli şekillerde maskeler takıyorlar.

İşte Dogon kabilesinden size görüntüler:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Bu yazı 1096 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog