Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Beraber Çalışmak İstemeyeceğiniz 5 İnsan Tipi

Beraber Çalışmak İstemeyeceğiniz 5 İnsan Tipi

Yazar: Ankara Psikolog

Özellikle iş yerinde grup halinde çalışmamız gereken zamanlar olabilir. Sizinle aynı grupta çalışan bazı kişiler vardır ki size adeta ıstırap çektirir. Eğer aşağıdaki kişilerle aynı gruba düştüyseniz, beraber çalışmayı bir daha düşünün.

1.“Evet efendim”ci

evet efendimci

Bu kişiler patron hangi öneriyle gelirse gelsin, “olur efendim”, “evet efendim”, “yaparız efendim” diyerek cevap verirler. Kötü bir fikri asla eleştirmezler. Hatta bu fikir patronundan geliyorsa mezara kadar onu takip ederler. Hiçbir zaman kendi fikirlerini sunmazlar ve grubun performansını düşürürler.

2.Şeytanın Avukatı

şeytanın avukatı

“Evet efendim”cinin tam zıttı bu olan bu kişiler, iyi olsun kötü olsun herkesin önerisine burun kıvırırlar. Kendi takım arkadaşlarının morallerini bozmaktan başka bir işe yaramazlar. Kendilerini gerçekçi olmakla överler ama gerçekte aşırı karamsarlardır.

3.Her şeyi bilen

herseyi bilen

Bu insanlar ise her zaman en doğrusunu bildiğini düşünürler. Sürekli kendi fikirlerini ön plana çıkarır ve grubun kendi dediğini yapması için gruba baskı yaparlar. Genelde bu aşırı öz güvenlerinin sonucunda hata yaparlar ve hatalarından asla ders almazlar.

4.Boşvermiş

boşvermiş

Boşvermiş kişiler adından anlaşılacağı gibi elini eteğini işten çekmiş, onca uyarıya rağmen gruba katkı vermeyen kişilerdir. Kendi boşvermişliği yetmiyormuş gibi arkadaşlarının çabalarının da bir işe yaramayacağını söyleyerek onların performansını da düşürürler.

5.Aşırı alıngan

alıngan

Bu kişiler ise kendilerine veya fikirlerine yönelik yapılan en ufak bir eleştiriyi kaldıramazlar. Hemen saldırıya geçerler ve bağırmaya, suçu diğerlerine atmaya başlarlar. En sonunda arkasına yaslanır, tek bir kelime etmez ve grup için hiç yardımcı olmaz.

Kaynak: http://www.lifehack.org/296633/5-types-people-you-dont-want-your-team

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !