Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Kahve İçenlerin Neden Başarılı Olduğunun 8 Kanıtı

Kahve İçenlerin Neden Başarılı Olduğunun 8 Kanıtı

Yazar: Ankara Psikolog

Çok kahve içenlerdenseniz size bir müjdemiz var. Araştırmalar kahve içen insanların daha başarılı olduğunu söylüyor. İşte size kahve içenlerin neden başarılı olduğunun 8 kanıtı:

Daha sağlıklıdırlar.

kahve 1

Araştırmalar sonucunda kahvenin Alzheimer, diyabet ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu bir etkisi olduğu bulunmuştur. Kahve içen insanlar daha uzun bir ömür sürdükleri gibi, Parkinson benzeri hastalıklara yakalanma riskleri daha düşüktür.

Daha akıllıdırlar.

kahve 2

Kahvenin içindeki kafein sizi sadece ayık tutmaz. Beyninizdeki inhibitör transmiter olan adenozini engeller. Böylelikle daha enerjik olursunuz ve işinizde daha iyi performans gösterirsiniz.

Daha dinçtirler.

kahve 3

Vücudunuzdaki yağların yakılmasında da kahve önemli rol oynar. Kahve en çok reklamı yapılan ve pazarlanan yağ yakıcı maddedir. Yağlara karşı işe yaramasının sebebi, metabolizmayı hızlandırarak yağ asitlerinin yakılmasını sağlamasıdır. Ayrıca yağ asitlerini yağlı dokulardan ayırarak sizin daha dinç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Daha mutludurlar.

kahve 4

Bir başka araştırmanın sonucuna göre ise, kafein alan kişiler diğerlerine göre daha az depresyon krizlerine giriyor. Günde birkaç bardak kahve içerek üzüntülerinizden ve depresyondan kendinizi koruyabilirsiniz. Kahvenin içindeki antioksidanlarla daha mutlu ve heyecanlı bir ruh haline bürünürsünüz.

Daha uzun yaşarlar.

kahve 5

Kalp hastalıkları riskinizi azaltan, sizi depresyona karşı koruyan ve enerjik bir insan yapan kahvenin daha uzun bir ömür sunduğu bilimsel olarak da onaylanmıştır.

Daha başarılıdırlar.

kahve 7

Kahve güne güçlü ve erkenden başlamanızı sağlayarak hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur. Başarılı insanlar kahvelerini yudumlayıp işlerinin başına geçerken, diğerleri hala yatağında uyanmaya çalışıyor olabilir. Sabah kahvesi ile performansınız ve başarınız artar.

Daha sosyaldirler.

kahve 6

Birçok insan uyanıp merhaba diyecek gücü bulamazken, kahve içenler günün başından sonuna kadar enerjisiyle insanların ilgi odağıdır. Her türlü konuşmanın ve ortamın içine girecek güçleri vardır.

Daha zengindirler.

kahve

İngiltere’de işçiler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kahve içen insanların gelir düzeyleri daha yüksek bulunmuş. Daha enerjik ve başarıya odaklı bir hale gelen insanlar için en önemli şey içtikleri her kahveden güç alarak önlerindeki işleri bitirme isteğidir.

Çay İçenler Neden Başarılıdır Yazısı İçin Tıklayınız

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !