Buradasın Ankara Psikolog » Cinsel Yaşam » Sekse Zaman Yaratmak İçin İpuçları

Sekse Zaman Yaratmak İçin İpuçları

Yazar: Ankara Psikolog

Çok yoğun bir hayatınız olabilir, belki de dünyanın en meşgul insanı sizsinizdir. Ancak seks yapmak isteyip de zaman bulamıyorsanız bu durum sizin için çok can sıkıcı olabilir. Eğer istiyorsanız sekse zaman yaratmalısınız, nasıl yapabileceğiniz sorusuna gelince birkaç önerimiz olacak:

Seks yapmaya karar verin

Seks için zaman yaratmanın ilk koşulu basitçe seks yapmaya karar vermektir. Partnerinizle konuşup bir haftada ikinizi de mutlu edecek bir sayıda anlaşabilirsiniz. Karar verdikten sonra bu kararınıza uymalısınız. Ancak bu durum seksi yapılmak zorunda olan zevksiz bir işe çevirmek anlamına gelmemeli, ilişkinizde seksi öncelikli hale getirdiğiniz anlamına gelmeli.

Bırakın seks gerçekleşsin

Bazen evde otururken partnerinizle aranızda beklenmedik anlar olur ve o kıvılcımı hissedersiniz ama mutlaka yapılması gereken bir iş vardı değil mi? Tam bu noktada o işin yakaladığınız güzel anın önüne geçmesine izin vermeyin. Bırakın bazı şeyler geç kalsın, zor yakaladığınız bu zamanı değerlendirin.

Seks için bir zaman belirleyin

Kulağa çok romantik gelmiyor olabilir ama hayatımızdaki diğer her şeyi planlıyorsak neden seks de onlardan biri olmasın? Bu özellikle de meşgul çiftlerin işini kolaylaştırabilir. Ancak eğer zaman konusunda bir karara vardıysanız o zaman geldiğinde sözünüzü tutun ve seks yapın. Seks için plan yaptığınızda o zaman dilimine başka bir şey sıkıştırmayacağınız için vaktinizi yaratmış oldunuz.

Seks beklentisi oluşturun

Eğer partnerinizle birbirinizde seks beklentisi yaratmayı başarırsanız sekse zaman bulma olasılığınız da artacaktır. Beklentiyi yaratmayı başarırsanız belki seks için planlama yapmanıza bile gerek kalmaz.

Daha fazlası için eşinizle konuşun

Önceki adımları gerçekleştirdikten sonra gösterdiğiniz gelişim hakkında partnerinizle konuşun. Gelişimden ikiniz de mutluysanız mutlaka daha fazlasını isteyeceksiniz. Bu isteğiniz de size zaman yaratma konusunda motivasyon kaynağı olacaktır.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !