Buradasın Ankara Psikolog » Cinsel Yaşam » Erkeklerin Yaptığı 7 Seks Hatası

Erkeklerin Yaptığı 7 Seks Hatası

Yazar: Ankara Psikolog

Erkeklerin seks konusunda yanlış bilgi ve davranışlarını sizler için derledik. Erkeklerin en sık yaptığı 7 seks hatası:

Hata 1: Seks yatak odasında başlar.

Erkekler için tahrik olmak çok kolay olsa da kadınlar için bu durum o kadar hızlı ilerlemez. Gün içerisindeki sarılmalar, öpüşmeler, el ele tutuşmalar onun hoşuna gider. Güvenli bir ilişki kadınların seks dünyası için oldukça önemlidir. Özellikle 30 saniyelik bir sarılma kadınlarda oksitosin salgılatır ve bu sayede işlerin seyri birden değişebilir.

Hata 2: Kadınların ne istediğini bildiğini sanmak.

Kadınlarda orgazm taklidi oldukça yaygındır. O yüzden erkekler cinsel ilişki sırasında partnerine istediğini verdiğini düşünebilir. Bu durumu engellemek için erkekler kadınlara “Nasıl hissediyorsun?” gibi sorular sormalıdırlar.

Hata 3: Planına sadık kalmak.

Erkekler genelde işlerin planladığı gibi gideceklerini düşünürler. Onu etkileyecek birkaç hareket sonrası kolaylıkla ilişkiye girebileceklerini düşünürler fakat çoğu zaman işler öyle gitmez. Çünkü kadınlar her zaman istekli olmayabilir veya adet döneminden ötürü ilişkiden soğumuş olabilirler.

Hata 4: Sadece fiziksel uyaranlara odaklanmak.

Erkekler kadınları harekete geçiren şeylerin genelde fiziksel uyaranlar olduğunu düşünse de cinsel terapistler kurgusal uyaranların ve fantezilerin oldukça etkili olduğunu söylemekteler.

Hata 5: Her ilişkide kadının orgazm olacağını düşünmek.

Birçok seks pozisyonu doğrudan klitorisi uyarmaz. Bu yüzden her cinsel ilişki sonrasında kadının orgazm olmasını beklememek gerekir. Bunun için erkeklerin farklı yolları denemekten kaçınmamaları öneriliyor.

Hata 6: Baştan çıkarma faslını es geçmek.

Ön sevişme ilişkinin en önemli parçalarından birisidir. Kadınlar için ise baştan çıkarma oldukça hoşlarına giden bir şeydir. Erkekler bu bölümü eğer es geçerlerse her iki taraf da bekledikleri tatmini bulamayabilirler.

Hata 7: Sadece seks yapmaya odaklanmak.

Cinsel terapistlere göre cinsel ilişkilerdeki tatminsizliğin nedenlerinden birisi de erkeklerin kadın cinsel organını yeterince tanımamasıdır. Klitoris, vulva veya vajinanın içinin yapısını iyi bilen ve kadınları nasıl etkileyebileceğini öğrenen erkekler ilişkilerinde daha başarılıdırlar.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !