Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Hayatınızda Olmaması Gereken 5 İnsan Tipi

Hayatınızda Olmaması Gereken 5 İnsan Tipi

Yazar: Ankara Psikolog

Hayatımızda yakın olduğumuz insanlar bazen bize en çok zarar verenler olabiliyor. Bu tip insanlar hayat enerjimizi çalabilir, kendimizi kötü hissetmemizi sağlayabilir, heyecanlarımızı söndürebilirler. İşte hayatınızda olmaması gereken 5 insan tipi:

1.Oyunbozan

oyunbozan

Bu insanlarla önce ortak bir plan yaparsınız, buna uyacaklarını vadederler fakat sonradan gelmezler. Ya da 5 dakikaya geleceklerini söyleyip sizi bir saat bekletirler. Bunu bir değil, üç değil sürekli yaparlar. Bu insanlara hayatınızda yer yok. Sizin zamanınızı çaldıkları yetmiyormuş gibi güveninizi de suistimal ederler.

2.Sürekli kendini öven

övme

 

Hepimiz başarılarımızı ya da yaptığımız güzel işleri çevremizdekilerle paylaşmak isteriz. Fakat bazıları vardır ki tüm konuşmalarında kendilerinin ne kadar başarılı ve muhteşem olduklarından bahsederler. Bu insanlarla iletişim kuramazsınız. O yüzden böbürlenmeyi seven insanlara da hayatınızda yer olmasın.

3.Her şeye kötü yönünden bakan

kötümser

Bu insanlara etrafınızda sık sık rastlayabilirsiniz. Örneğin, bir iş kurma planınızdan bahsettiğinizde sizin başarılı olamayacağınızı söylerler. Ya da yeni bir köpek aldığınızda yanlış cins köpek seçtiğinizi söylerler. Yeni bir şehre taşınmayı mı düşünüyorsunuz? Ayak uyduramayıp hemen geri döneceğinizi iddia ederler.

4.Her şeye hayır diyen

bay hayır

Öneriniz ne olursa olsun bu insanlar her dediğinize hayır derler. Hayır, hayır, hayır… Her şeye hayır diyen insanların temel amacı varlığını hissettirmek olabilir. Onlar için her şeyi reddetmek bir dikkat çekme biçimi haline gelmiştir.

5.Sürekli şikâyet eden

şikayet eden tip

Bu tip sizi en fazla yorandır. Çıktığınız yolculukta yollardan, arabadan şikâyet ederler. Vardığınız yerin sürekli olumsuz özelliklerini öne çıkarıp şikâyet ederler. Havanın sıcaklığından ya da soğukluğundan şikâyet ederler. Onları tatmin etmek neredeyse imkânsızdır. Sizi bu kadar yoran bir insana da hayatınızda yer vermemelisiniz.

 

Kaynak: http://higherperspectives.com/friends/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !