Buradasın Ankara Psikolog » İş Psikolojisi » İstifa Etmeniz Gerektiğini Söyleyen 5 İşaret

İstifa Etmeniz Gerektiğini Söyleyen 5 İşaret

Yazar: Ankara Psikolog

İşsizlik bu çağda birçok insan için başa gelebilecek en kötü şey olsa bile, en az onun kadar kötü olan bir şey ise mutlu olmadığınızı bir işi yapmaktır. Çünkü birçok insan daha az paralarda olsa bile her gün mutlu gideceği bir işe sahip olmak ister.  Mutsuz olduğunuz bir işte, istifa zamanın geldiğini size söyleyen 5 işaret vardır:

Patronunuzla görüşemiyorsanız.

Altında çalıştığınız kişi ile hiçbir iletişiminiz yoksa, sizi hiçbir şekilde yönlendirmiyor veya teşvik etmiyorsa bu işinizden mutsuz olmanıza yol açabilir.

İşe gitmek için heyecan duymuyorsanız.

Mutlu olmanın bir parçası işe yarar olduğunu hissetmektir. Her insan işe yaradığını, farklı bir şeyler yaptığını görmek ister. Bunun olmadığı bir iş sizin için çok bezdirici olabilir. Yoksa her sabah güçlükle yataktan kalkıp işe gitmek zorunda gibi hissedersiniz.

İşiniz verdiğiniz emeği maddi olarak karşılamıyorsa.

İşteki üretiminiz ve işe olan katkınız çok fazla olmasına karşın bu hiçbir şekilde ücretinize yansımıyorsa işinizi bırakmayı ve emeğinizin karşılığını verebilecek yeni işleri denemeyi düşünebilirsiniz.

İş tanımınız belli değilse.

Girdiğiniz işte ne yapacağınız belli değilse, fotokopi çekmekten çay getirmeye, masa başı bir işten temizliğe kadar çok farklı işleri yapmak durumunda kalıyorsanız o işi bırakmalısınız. Çünkü bu kadar farklı şeylerle ilgilenmek sizin üretiminizi etkileyecek ve sizi tatmin etmeyecektir.

Kariyer hedeflerinize hiç yaklaşamıyorsanız.

Çalıştığınız iş en sonunda ulaşmak istediğiniz kariyer hedeflerinize sizi götürmüyorsa, olmak istediğiniz kişi için size bir katkı sağlamıyorsa, sizi hedefinize daha çok yaklaştıracak bir işe geçmeyi düşünün.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !