Buradasın Ankara Psikolog » İş Psikolojisi » Dünyanın Büyük Şirketlerinde İnsanlar Ne Yemek Yiyor?

Dünyanın Büyük Şirketlerinde İnsanlar Ne Yemek Yiyor?

Yazar: Ankara Psikolog

Bugün herkes tarafından bilinen ürünlerin şirketlerinde kafeteryalar çalışanların en sevdikleri kısımlar. Öyle ki bu şirketler çalışanlarının motivasyonunu artırmak ve güzel vakit geçirmesini sağlamak için ellerindeki tüm imkânları kullanıyorlar.

Google

Google genel merkezi New York’ta bulunuyor. Şirket Manhattan manzaralı kafeteryasında birçok dünya mutfağından özenle hazırlanmış, sağlıklı ve iştah açıcı 3 öpün bedava yemek çalışanlara sunuluyor.

1 2 3 4 5

 

 

Apple

Apple’in genel merkezi ise Kaliforniya’da. CaffeMacs olarak bilinen yemek yeme alanında çeşiti bol, hafif ve ücretsiz yemekler var. Özellikle İspanyol, Japon, Meksika ve Fransız mutfağı çok tercih ediliyor. Kahvaltıda ise pankekler, taze skılmışmeve suları ve“French toast” çalışanlara sunuluyor.

6 7 8 9

 

Facebook

Facebook’un merkezi ise Kaliforniya’da bulunan küçük bir kasaba olan Menlo Park’ta. EpicCafe’de çalışanlara üç öğün ücretsiz yemek veriliyor ve Amerikan ve Asya mutfaklarından yemekler çıkıyor. Eğer bir misafirinizi şirkete getirirseniz ona da çok büyük bir indirim uygulanarak yemek yeme şansı veriliyor.

 

10 11 12 13

Dropbox

San Fransisco’da bulunan Tuck Shop 400 metrekarelik yer kaplıyor ve sınırsız yiyeceklerle dolu. Şirket hizmetinde çok özel eğitilmiş şefler barındırıyor ve çalışanlarına dünyanın her yerinden lezzetli yemekleri sunuyorlar.

16 14 15

Pixar

Ünlü animasyon şirketinin merkezi Kaliforniya’da. Şirketin kafeteryasında ise animasyon karakterlerinin heykellerine rastlamak mümkün.

17 18 19 20

 

Twitter

San Fransisco’nun kalbin 1937’de yapılmış bir meydanda bulunan şirketin merkezindeki kafeteryada yemekler hashtaglerle çalışanlara sunuluyor.

21 22 23 24

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !