Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Sevgiliniz Sizi mi Yoksa Kendisini mi Daha Çok Seviyor?

Sevgiliniz Sizi mi Yoksa Kendisini mi Daha Çok Seviyor?

Yazar: Ankara Psikolog

Özgüvenli olmakla kendini beğenmişlik arasındaki sınır sevgiliniz tarafından fazla görünür olmayabilir. Hatta başlangıçta onun kendine olan güvenine ve kendinden emin duruşuna aşık olmuş bile olabilirsiniz ancak birlikte vakit geçirdikçe sevgilinizin yalnızca kendini seven birisi olduğunu fark edersiniz. Tabi ki bu ilişkinize zarar verir. Sevgilinizin kendisini her şeyden çok sevdiğini gösteren işaretleri merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sürekli kendinden bahseder, ama SÜREKLİ.

Sevgilinize kendinizle ilgili bir şeyler anlatamadığınızı fark ettiniz mi? Hayatınıza dair bir şey paylaşmak istediğinizde konu bir şekilde sevgilinize gelir. Zamanla fark edersiniz ki konuştuğunuz tek şey sevgiliniz ve onun hakkında konuşmayı sevdiği tek şey ise kendisi.

İlk önce kendisini korur.

Bir gerginlik sezdiğinde hemen kendini güvenceye alır. Bu davranışı size zarar verecek olsa bile tereddütsüz bir şekilde yapmaya devam eder.

Sizin önerilerinizi dikkate almaz.

Elbette hayatta sizin haklı olduğunuz ama onun haksız olduğu konular olacaktır. Ancak siz ne kadar bunu söylemek isterseniz isteyin asla sizi dinlemez ve kendi düşüncesi doğrultusunda ilerler çünkü her zaman o haklı olmalıdır.

Hem kendini hem ilişkinizi başkalarıyla karşılaştırır.

Kendisini sürekli karşılaştırmaya sokup bundan galip çıkmaya çalışır. Sevgiliniz kendini sizinle bile karşılaştırır bu karşılaştırmadan galip çıkamadığında ise özgüvenini yitirmeye eğilimli olur.

İhtiyacınız olduğunda yanınızda değildir.

Bazen sevgilinizin yanınızda olup size destek olmasına ihtiyacınız olur ancak kendiyle ilgili bir durumu önünüze koymuştur ve yanınızda olmaz. Çoğu kez size zaman ayırmak istemediğini düşünürsünüz.

Sizi sıklıkla eleştirir.

Kendini herkesten çok seven bir sevgiliniz varsa çevresindekilerin başarısızlıklarından beslendiğini görebilirsiniz. Başkalarını eleştirerek kendini öne çıkarmaya çalışır ve bunu size de yapar. İlişkide sürekli sizi haksız görür ve yaşadığınız sorunlar bir şekilde hep sizin üstünüze kalır.

Kıskançtır.

Bu hayatta en önemli şey kendisidir bu yüzden siz de onu hayatınızın merkezi yapmalısınız. Bir başkasıyla zaman geçirmenizden hiç hoşlanmazlar. Her anınızı onunla beraber olmak için harcamanız gerektiğini düşünür ve onun dışında bir hayatınız olmasını kıskanırlar.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !