Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Hassas Bir İnsan Olduğunuzun 5 İşareti

Hassas Bir İnsan Olduğunuzun 5 İşareti

Yazar: Ankara Psikolog

Bazı insanlar diğerlerine göre daha çok hassastır. Dünyayı yorumlama ve algılama biçimleri hassas duygular üzerine kuruludur. Hassas duyguların insanı olduğunuzun 5 işaretini derledik:

Bazı ortamlarda kendinizden geçebilirsiniz.

Hassas kişiler de içe dönük insanlar ile bazı noktalarda benzer kişilik özelliklerine sahip olabilirler. Eğer hassas yapıda iseniz, kalabalık ve gürültülü ortamlardan bir an önce kaçmak isteyebilirsiniz. Bu tür mekânlar sizi boğabilir.

Tek başına vakit geçirmekten zevk alırsınız.

Yalnız kaldığınız zamanlarda, amaç sadece insanlardan kaçmak değildir. Aynı zamanda kendinizi deşarj edebilirsiniz. Aşırı hassas bir insan olmanız, etrafınızda kimsenin olmasını istemediğiniz anlamına gelmez. Yalnız vakit geçirmeye ihtiyacınız olduğu zamanları fark edersiniz ve bireysel geçirilen bu vakitten mutluluk duyarsınız.

İnsanlar sizin zayıf olduğunuzu düşünebilir.

Kim ne derse desin,içinde bulunduğumuz kültür daha çok maço ve erkeksidir. Hassas taraflarınızı ortaya çıkarmanız, özellikle de erkekseniz, daha zordur. Toplumumuzda güçlü yanlarını göster, zayıf yanlarını sakla düşüncesi vardır. Buna karşın, kararlı olup, kendinizi özgürce ifade etmeniz bir zayıflık değildir.

Çevrenizdeki insanların dert ortağısınızdır.

İyi bir dinleyici olduğunuz için çevrenizdekiler sizinle problemlerini kolaylıkla paylaşabilir. Özellikle hassas kişiler için, insanları dinlemek onlar ile yakın olmanın bir yolu gibi gözükebilir. Fakat kendinizle baş başa kalıp, deşarj olmaya ihtiyacınız olduğu zamanlarda, insanlara hayır demeyi öğrenmeniz gerekebilir.

Şiddet ve zorbalık sizi üzebilir.

Nerede olursa olsun, ister medyada, ister gerçek hayatta veya bir filmde, bilgisayar oyununda, şiddete dayanamazsınız. Eğer hassas bir insansanız, şiddete tanık olmak sizi alt üst edecektir. Olanlara anlam veremezsiniz.  Aslında, insanlığın doğasında şiddet yoktur.

Kaynak: http://www.higherperspectives.com

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !