Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Güçlü Bir Anne Tarafından Büyütülenlerin Öğrendiği 7 Şey

Güçlü Bir Anne Tarafından Büyütülenlerin Öğrendiği 7 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Sahip olduğumuz çoğu bilgiyi ebeveynlerimizden öğreniriz annelerin yeri ise kuşkusuz bambaşkadır. Henüz doğmadan anne ve çocuğu arasında kurulan bağın her zaman farklı bir yeri olacaktır. Bizler de bu güçlü kadınlardan hayat boyu birçok şey öğreniriz, öğrendiklerimizin bütününü buraya sığdırmamız imkansız olsa da biz birkaç tanesini sizler için sıraladık.

Bağımsızlığın değerini öğrenirsiniz

Kendi başınızın çaresine bakmak için bir başkasına ihtiyacınız olmadığını büyürken annenizden öğrenirsiniz çünkü annenizin de en önemli özelliklerinden bir tanesi de bağımsızlığına düşkünlüğüdür.

Koşulsuz sevgiyi öğrenirsiniz

Annenizin siz ve kardeşleriniz için her koşulda kendini feda ettiğini gördükçe size olan sevgisinin büyüklüğünü anlarsınız. Ne kadar kızdırsanız da tüm kızgınlığını unutup sizi sevgiyle saracaktır. Hayatınız boyunca sizi bu kadar çok ve koşulsuz seven birini daha bulamayacağınızı öğrenirsiniz.

Kendinizi sevmeyi öğrenirsiniz

Büyürken başarısızlıklarınız, hatalarınız olsa da annenizin size olan desteği ve sevgisi sizi ayakta tutar ve kendinizi tüm eksikliklerinizle, güçlü yönlerinizle birlikte sevmeyi ondan öğrenirsiniz.

Hem güçlü hem de hassas olmayı öğrenirsiniz

Güçlü anneler genellikle çok hassas olsalar da bunu ustalıkla gizleyebilirler. Yine de ihtiyacınınız olan her durumda hassasiyet gösterirler, eksikliğini hissetmezsiniz. Güçlü yönleriyle de türlü zorluklara karşı dik dururlar ve küçük yaşlarınızdan itibaren bunu gözlemleyerek büyüme şansınız olur.

Kadın olmanın kolay olmadığını öğrenirsiniz

Kadın olmak nerdeyse her toplumda zordur. Kimi zaman fikirleriniz görmezden gelinir, ciddiye alınmazsınız, haklarınız olduğundan az görülür ve daha birçok haksızlıkla karşı karşıya kalabilirsiniz ama anneniz sayesinde kalabalıklar arasında ayağa kalkıp sesinizi duyurmanın önemini ve zorluğunu görmüş olursunuz.

Asla geriye bakmamayı öğrenirsiniz

Hayatta her zaman pişmanlıklarınız olabilir, fraklı şekilde davranmayı dilediğiniz zamanlar olabilir ama aslında hepsi geçmişte kalmış ve değiştiremeyeceğiniz şeylerdir. Annenizden öğrendiğiniz en değerli derslerden bir tanesi de geçmişte kalan şeyleri düşünmeyi bırakmaktır.

Kendi mutluluğunuzu yaratmayı öğrenirsiniz

Hayat mutluluğu her zaman önünüze getirmez, onun için çalışmanız bazen de kendiniz yaratmanız gerekebilir. Annenizden gülümseyecek ve mutlu olacak şeyleri kendi çabalarınızla ortaya çıkarmayı öğrenirsiniz.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !