Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Kadınların Sevdikleri Erkeklerden Almak İsteyecekleri 8 Telefon Mesajı

Kadınların Sevdikleri Erkeklerden Almak İsteyecekleri 8 Telefon Mesajı

Yazar: Ankara Psikolog

2015 yılında yaşıyoruz ve mesajlaşma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Kabul edelim veya etmeyelim bugün yüz yüze görüşmeler kadar, mesajlaşma da ilişkilerimiz için önem taşıyor. Özellikle romantik ilişkiler için.

Elbette telefonla yazışma asla bir kadının gözlerinin içine bakarak onu nasıl sevdiğinizi söylediğiniz anın yerini tutmaz. Fakat yazışmalarınız için kullanacağınız bazı bilgiler özellikle erkekler için avantajlı olabilir.

Günlük sıradan yazışmalarınızda bile onu ne kadar önemsediğinizi veya bir ilişki için istekli olduğunuzu gösterebilirsiniz. Yüz yüze sevginizi ifade etmeden önce bu tip şeyler sizi ve onu o özel ana hazırlayacaktır.

İşte 8 durum için size faydalı olacak telefon mesajı çeşitleri. Bunları doğru zamanda yazarak karşınızdakinin gönlünü çalabilirsiniz.

“Günaydın” mesajı

Herkes birbirine günaydın mesajı atabilir, ama sizin burada yaratıcı olmanız gerekiyor. Öncelikle eğer diğerlerinden bir farkınız olsun istiyorsanız şu klişeyi kesinlikle kullanmayın “Günaydın :)”. Kaç kişinin daha ona böyle bir mesaj attığını tahmin edebiliyor musunuz?

Bunun yerine güzel bir şiirden veya şarkıdan alıntılanmış içinde günaydın geçen bir dize daha etkileyicidir. Örneğin Cemal Süreya’nın şu dizesi gibi;

“gözlerin sabahın sekizinde bana açık,
ne günah işlediysek yarı yarıya”

Tabii burada dizedeki samimiyetin ve aranızdaki yakınlığın dengesini tutturabilmek çok önemli 🙂

“İyi vakit geçirdim” mesajı

Eğer bir kadınla buluştunuz ve onunla güzel vakit geçirdiyseniz bunu dile getirmek çok önemlidir. Utangaç olmayın, eğer bir şey söylemezseniz sizin iyi vakit geçirdiğinizi o nasıl bilebilir?

Bunu yazarken kısa ve doğrudan ifade edin. Örneğin; “Selam, bugün seninle çok hoş vakit geçirdim! Teşekkürler :)” diyebilirsiniz.

Duygularınızı dile getirmek özgüven gerektirir, birçok kadının bundan oldukça etkilenir.

“Ben de tam seni düşünüyordum” mesajı.

Bu mesajı yazarken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bu mesaj çok özeldir ve bunun aşırı kullanımı sizi itici yapabilir.

Yani, ikinizin hislerinin %100 uyuşmadığı bir durumda bu mesajı atarsanız kaşınızdaki rahatsız olacaktır.

“Benim için çok özelsin” mesajı

Bir kadının her zaman seveceği şey –pırlantaları ve sürprizleri çıkarırsak- iltifattır. Eğer beğendiğiniz kadın sizin için özel bir anlam ifade ediyorsa bunu ona söylemekten çekinmeyin. Bırakın bilsin.

Genelde erkekler cool gözükmeye çalışırlar ve bu yüzden oldukça duygusuz gözükebilirler. Ama içinizdekileri ona ifade ederseniz şansınız biraz daha artacaktır.

“Seni özledim” mesajı

Eğer ilişkinizin başlarındaysanız size bu mesajı çok önermiyoruz, fakat belirli bir aşama kat ettiyseniz ona özlediğinizi söylemek çok doğal ve etkilidir. Çünkü bu mesajla onu yalnızca özlediğinizi değil, aynı zamanda onun sizin için ne kadar önemli olduğunu ve onsuz olmanın size zor geldiğini ifade etmiş olursunuz.

“Seni seviyorum” mesajı

Dürüst olmak gerekirse bunu söylemek gerçekten büyük bir cesaret işi. Fakat başta da söylediğimiz gibi bunu o kişinin yüzüne, en doğru zamanda söylemek sizin lehinize olacaktır.

“Günün nasıldı?” mesajı

Bu mesaj o kadar da özel olmayan, herhangi birine gönderilebilecek gibi duruyor. Ama bu mesajı gerçekten önemsediğiniz bir kadına gönderirseniz, o da sizin yüzeysel olarak bu soruyu sormadığınızı anlayacaktır. Çünkü bu soruyla onun günlük yaşantısını öğrenerek, onu önemsediğinizi ima etmiş olursunuz. Emin olun, gerçekten önemsemeseydiniz gününün nasıl geçtiğini sormayacaktınız bile.

“Özür dilerim” mesajı

Her ilişkide tartışmalar, ayrılıklar olabilir. Hepimiz insanız. Ama burada önemli olan şey bu hatayı nasıl düzelttiğimizdir. Öncelikle sevdiğiniz kadınla ilgili problemleriniz varsa bunun üzerine giderek çözmeye çalışmak en iyisidir.

Fakat zaman gelir, bir şekilde tartışma yaşarsanız bunu düzeltmenin en basit yolu özür dilemektir. Burada atacağınız özür mesajının tartışmadan hemen sonra veya çok uzun bir süre sonra olmamasına dikkat etmenizdir. Çünkü birincisi özrünüzün samimiyetini sorgulatırken, ikincisi ise onu ihmâl ettiğiniz anlamına gelebilir.

Kaynak: http://hoelofofo.com

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !