Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Büyük Başarılar Elde Etmeden Önce Dibe Vuran Ünlü İsimler

Büyük Başarılar Elde Etmeden Önce Dibe Vuran Ünlü İsimler

Yazar: Ankara Psikolog

Çok başarılı kişileri biz sadece başarılı taraflarından görürüz. Ancak bir çoğu o noktaya gelmeden önce dip yapmışlar ve bunlardan ders çıkarıp daha ileri noktalara gelmişlerdir. Sizin için derlediğimiz büyük başarılar elde etmeden önce dibe vuran ünlü isimler:

Walt Disney

1

Hayal gücü yetersiz olduğu ve yeterince iyi fikirleri olmadığı gerekçesiyle Kansas City Star Gazetesi’ndeki işinden kovulmuştu.

Oprah Winfrey

2

Televizyondaki ilk işinden halkın gözü önünde kovulmuştu. Kovulmasının gerekçesi ise hikayelerinin çok duygusal olması ve duyguları ön plana çıkarmasıydı. Şimdi ise 3 milyar dolar değerinde bir yıldız.

Steven Spielberg

3

Ünlü yönetmen bu denli başarılı olmadan önce Güney Kaliforniya Sinema Sanatları Okulundan birden fazla kez kovulmuştu. Yaptığı filmlerin hasılatı 9 milyar dolardan fazla.

Soichiro Honda

4

Honda markasının mucidi Soichiro Honda sahip olduğu farklı vizyon sebebiyle Japon iş dünyasından sürgün edilmişti.

Albay Harland David Sanders

5

KFC markasının yaratıcı Sanders kızarmış tavuk imparatorluğunu kurmadan önce onlarca farklı işten kovulmuştu. KFC şimdi dünyanın dört bir yanında 18.000den fazla şubesi olan bir marka.

Isaac Newton

6

Annesi onu aile çiftliğinin başına geçsin diye okuldan aldı ama Newton çiftlik işinde başarısız olunca üniversiteye gitti.

Thomas Edison

7

Edison’un öğretmenleri onun hiçbir şey öğrenemeyecek kadar salak bir çocuk olduğunu söylemişlerdi. Kesin bir bilgi yok ama belki öğretmenleri utançtan ölmüştür.

Albert Einstein

8

Einstein iletişim kurma ve öğrenme konusunda çok zorluk yaşayan bir çocuktu. Geleneksel yöntemler onun için faydasızdı.

Fred Astaire

9

İlk deneme filmlerinden birinde bir yönetmen onun için “Şarkı söyleyemiyor, rol yapamıyor, nerdeyse kel, az da olsa dans edebiliyor.” yazmıştı. Şimdi Fred Astaire bir Hollywood efsanesi.

J. K. Rowling

10

Harry Potter romanını yazmaya başladığında geçim sıkıntısı  yaşayan yalnız bir anneydi. 2004 yılında ise ilk milyarder yazar oldu.

Charles Darwin

11

Ortalama bir öğrenci olarak görülüyordu. Bu yüzden tıp okumaktan vazgeçti ve papaz okuluna gitti.

Vincent Van Gogh

12

Hayatta olduğu sürece yalnızca “The Red Vineyard” isimli tablosu satıldı ve bu ölümünden yalnızca birkaç ay önceydi.

Harrison Ford

13

İlk deneme filmlerinin birinin ardından yönetmen onu odasına çağırdı ve film sektöründe asla başarılı olamayacağını söyledi. Tabi ki o yönetmen gelecekteki “Han Solo” ya da “Indiana Jones” ile konuştuğunun farkında değildi.

Stephen King

14

Carrie isimli romanını yazarken o kadar hayal kırıklığına kapılmıştı ki bütün bir taslağını çöpe atmıştı.

Lady Gaga

15

Plak şirketi tarafından kovulmuş ve zor zamanlar yaşamıştı ama şimdi milyonların starı. Büyük bir servete ve üne sahip.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !